• Kronika 04.10.2010

  4. října mají svátek zvířata, která jej slaví spolu se svým patronem, svatým Františkem z Assisi. Jsem ráda, že někoho napadlo připomenout, že neobýváme tuto planetu sami. I tak svým druhům, němým tvářím ubližujeme víc, než je nutné. Každým dnem mizí ze země jeden živočišný druh, jiným tvorům působíme nevýslovné utrpení a krutostí ke zvířatům se učíme krutosti vůči lidem.

  koala

  Proto je dobře, že alespoň jeden den v roce připomínáme svátek zvířat. Máte-li doma nějakého zvířecího kamaráda, dejte mu nějaký pamlsek a udělejte mu radost. Někdo se možná symbolicky v ten den zřekne masa. Někdo nasype vrabcům. Všechno se počítá.

  Krásný den, naši přátelé, spolutvorové…

  iguana-0132

  ——————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:

   Tento krásný komentář jsem objevila na FB:
   -
   Daniel A. Kyler:
   Sv.František z Assisi se dotkl pramene stvoření. Dnes je zvykem zvířata týrat a vést k vymírání. Platí to i pro rostliny. On ukázal, že zvířata nejsou jen pouhým rozmanitým doplňkem stvoření, ale že ve stvoření hrají důležitou /bratrskou i sesterskou/ roli. Je to skutečná ekologie ducha, považovat tvory za takřka sobě rovné.

  • Ondřej Wolf Says:

   Iz 11
   Ondřej

  • Martina Durdovic Says:

   Pěkné, Věruš:o) My teď žádný zvířátko nemáme, Sigalka nás zaměstná dostatečně:o) Ale v mém dětství figurují papoušci.

  • Jaromír Zelenka Says:

   Taková slova na svátek assiského světce rád slyším. Pro přátele zvířat přidám citát z Christiana Morgensterna : Bude třeba celých věků lásky, abychom splatili zvířatům jejich služby.

  • Pietro Sanji Poruban Says:

   Ahoj :)))) táááák =)))) Jako obyvatelé této planety máme povinnost chovat se laskavě, s milostí a láskou ke všem druhům živých bytostí. Bolest, kterou trpí zvířata kvůli lidské krutosti, je nad lidské chápání. Prosím vás, pomozte skoncovat s tímto šílenstvím. =)))))) Je to nádherný pocit žit s prírodou a nejíst priatelov, zvierata :DDDDD

   ♥ “Váš úsmev bude inšpirovať ďaľších ku úsmevu. Vaša sila bude inšpirovať ďaľších, aby sa stali silnejšími.. a vaša ušlachtilá duša bude inšpirovať ďalej k ušlachtilím činom iných! :) ♥ Sant Kirpal Singh ♥ =)

   kto ide za šťastím tak sa už nikam neponáhla.. ♥ =)

   “Jezte tedy vždy ze stolu Božího: plody stromů, zrno a traviny polí, mléko zvířat a med vče :)))))))))))))))))

   Ahooooooj

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy