• denying

  “Odkud přicházejí synové tmy?” Ptá se na svém blogu Fedor Gál. Ano, má na mysli neonacisty, jejichž tupě zlá ideologie a maloměšťácky sebevědomé požadavky se v mediálním prostoru rozvalují jako oblak smradu.

  V postmoderní době, navíc v našem postkomunistickém státě, v němž pod vládou totalitních ideologií nacismu a komunismu neexistovala téměř žádná občanská společnost a po takzvané sametové revoluci se již téměř nevytvořila, dochází k naprostému zmatení hodnot. Je varovné, že právě média svým relativismem masivně přispívají k bourání demokracie, jejímiž prvními obránci by měla být. A tak v rámci takzvané “vyváženosti” bývají vedle seriózních odborníků a standartních politiků do médií zváni představitelé a hlasatelé odporných a nemorálních, ba nezákonných ideologií, kteří na nějakou “vyváženost”, “demokracii”, nebo “svobodu slova” mají velmi svérázné názory, pokud se někde někdy dostanou k moci. Nechybělo mnoho a někteří z těchto obskurních týpků dokonce dostali slovo na vysokých školách.

  Na mnoha místch se objevuje touha po revizi dějin, nacisté stejně jako bolševici rádi přepisují historii. Chtějí nám vsugerovat, že je třeba skutečnost šoa znovu a znovu dokazovat, jako by šlo o nějakou neověřenou hypotézu, že jsme to my, kdo musíme defenzivně obhajovat historicitu těch strašlivých událostí. Desítky, ba stovky popíračů šoa a různých neonacistů a rasistů zcela beztrestně a cynicky zlehčují utrpení miliónů nevinných lidí včetně žen a dětí, Židů, Romů a dalších “podřadných”, svými temnými a sprostými urážkami. Nebo volají, že už této “židovské propagandy” bylo až dost a že naše společnost je ovládána židozednářským spiknutím. Dělají neuvěřitelnou ostudu českému národu, k němuž se vehementně hlásí, aniž se zeptali, zda o to ten národ stojí. A dožadují se práva hlásat svá svinstva veřejně v rámci svobody slova či svobody bádání. A tito zakomplexovaní devianti si agresivně vynucují diskusi či dialog o svých názorech, mezi něž patří popírání holocaustu, vulgární útoky na slušné lidi, rasistické plky nebo šovinistické onanování.

  Je velkou chybou, přistupujeme-li na jimi vnucenou hru a vedeme-li s nimi vážný dialog. Oni se pokoušejí vyprovokovat rozpravu argumenty o zbabělosti či zastírání pravdy ze strany svých odpůrců, ale není žádný důvod k tomu, abychom se s nimi bavili, a tak zlo legitimizovali jakožto seriózní vědecký či politický názor. A diskuse s těmito “syny tmy” je právě jen legitimací jejich bludů a zlých, cynických lží, o kterou jim jde především. Oni totiž bytostně touží po tom, aby s nimi někdo normální mluvil a jednal jako s normálními lidmi. Dialog je totiž ze své podstaty možný pouze mezi rovnými partnery. Je žádoucí mezi vědci, v kultuře, ve vzdělání, v občanské společnosti i v politice. Není však možný se zločinci a stvůrami bez svědomí, bez jakékoli odpovědnosti a bez znalostí, s devianty a primitivy odhodlanými jakýkoli dialog zakázat, ba trestat ve chvíli, kdy by jim byla dána sebemenší moc. Oni se tím ani netají.  S darebáky a devianty se nediskutuje, lotři nepatří k jednacímu stolu, do médií, ani do lidské společnosti. Nacismus není názor, nacismus je zločin. Se zlem se nevyjednává, zlu se musí odporovat, a pokud se někdo dobrovolně a zcela svobodně rozhodl pro zlo, budiž vyloučen z každého dialogu i z lidské společnosti.

  Je dobře, že po dlouhé a těžko vysvětlitelné nečinnosti ministra Langera se konečně státní moc odhodlala bránit své občany před zločinci a začíná nacisty stíhat. Policie odvádí dobrou a profesionální práci a zaslouží si uznání. Doufejme, že stejně profesionálně bude postupovat i justice, která dříve vynikala spíše alibismem a bezzubou opatrností. Nacisté rádi volají po striktním uplatňování práva a tvrdé ruky. Bude jen spravedlivé, když budou prvními, na koho dopadne.

  holocaust2boys_1

  Fotografie:

  Belzen

  Neptej se, komu zvoní hrana, zvoní tobě…


  ————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 11 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:

   A tady vidíte ogranizace, které mají k sobě nejblíže. Všimněte si, že Dělnická strana mezi nacistickými odkazy nechybí: http://antiliberalniliga.wordpress.com/odkazy/

  • Jirhant Says:

   K poznámce pana O. Wolfa o nemožnosti vstoupit do diskuse činím tento pokus:
   K textové části článku není opravdu co dodat, vytčené téma jste vyčerpala bezezbytku.
   Jenom, prosím ,nevíte odkud pochází ona hrůzná fotografie? Podle uniforem vojáků to nemohu rozeznat. Dík za odpověd. J.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pane Jirhante,
   Pan Wolf mínil nějaké technické problémy, kvůli nimž se mu vůbec nezobrazuje text článku. Vidím, že Vy ho otevřít můžete. Máte Mozillu? Na původ fotky se podívám, je z internetu, zkusím ji vyhledat. Omlouvám se, je to moje chyba, měla jsem vložit odkaz. Asi jsem už byla moc unavená a uniklo mi to.

  • Jirhant Says:

   Pane Ondřeji, opravdu si myslím, že je to v té mozille. Více k problému najdete na diskusi k článku pana Kostlána.Zzdraví Jj.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Dala jsem k článku další fotku a odkazy, odkud fotky jsou.

  • jar Says:

   Paradoxně ona vyhublá mrtvá těla nejsou to, co by popírači obvykle popírali.

   Ono ostatně je mnohdy dost problém někde napsat “Popírači tvrdí…”, jelikož pak někdo nejde škodolibě někoho známého do té kategorie řazeného, který zrovna tu konkrétní věc bere jako fakt, a omlátí mi ho s radostí o hlavu.

   Mnohdy je asi lepší psát “pan XYZ a web ABC tvrdí, že….” než nějaké paušalizující výroky či spory o to, zda je někdo popíračem holocaust či není. Hraniční případy se vždy najdou a ani různí revizionisté nejsou homogenní skupinou.

  • jar Says:

   Jinak si nemyslím, že většina neonacistů by byla v jádru zkažená, mnohým jde rozumnou argumentací naopak otevřít oči. Spíš jde o lidi, kteří cítí, že je ve společnosti něco špatně, jen na to reagovali dost pitomým a ještě špatnějším způsobem. Asi se z nich přes noc nestanou příznivci liberální demokracie, ale uvědomnění si některých omylů je může přivést na správnou cestu. Nebo sice pitomou, ale neškodnou. Ostatně většina lidí, co v šestnácti hajlovali, v čtyřiceti volí Paroubka či Topolánka, sleduje ordinaci v Růžové zahradě a svou mladickou minulost berou jako jen vzpomínku.

   Perzekuce v nich mnohdy utvrdí představu, že oni jsou ti správní a režim se jich bojí, proto proti nim nenasazuje věcné a ideové argumenty, ale přihlouplou propagandu Člověka v tísni či bandu zakuklenců, kteří vtrhnou do bytu šestnáctileté holce podezřelé z lepení samolepek. Ostatně ty mnohé poslední zásahy byly skutečně teatrální a brutálně provedené.

  • Blechova Hana Says:

   Ano, ten clanek v IE je nezobrazitelny, v mozile bez problemu vcetene diskuse.
   Ja jsem mela ovsem rano s mozilou problemy, takze jsem ji musela trosku pospravit, aby slapala, potvora.

   Jar, co na neonacistech napr. neni v “jadru zkazeneho”?
   Nazyvam-li nekoho neonacistou, pak proto, ze opet povysuje jeden narod, etnikum, rasu nad ostatni a dozaduje se pro takto povysenou skupinu nadlidi zvlastnich prav., pripadne hrozi tem ostatnim nasilim, vystehovanim ci likvidaci.

   Co je na takto popsanem neonacistovi nezkazeneho?

   A jak chcete domlouvat tem, kteri uz se nasili dopousteji ci se na to realne pripravuji - tady mi uz opravdu slova vaznou, a to jsem si taky donedavna myslela, ze se da diskutovat a vysvetlovat, alespon tem mladym… Dokonce jsem si myslela, ze i tem starsim…
   Neni to mozne, neni to proste v nasich silach, spolecnost se musi velmi ucinne zacit branit.
   Bleska.

  • jar Says:

   Teď jsem unavena, takže na Blešku zareaguji později. Jen potvrzuji, že ve Firefoxu se zobrazení žádný problém nemám.

  • Blechova Hana Says:

   Jasne, rano moudrejsi vecera.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy