• Novinky.cz zveřejnily informaci o tom, že američtí fanatičtí baptisté napsali na svých stránkách k vraždění varizonském Tucsonu mimo jiné: „Bůh seslal střelce, aby vás zabil, a nyní sedí na nebi a směje se. Váš federální soudce je mrtev a vaše kongresmanka, pyšná hříšnice propagující buzny a vraždění (nenarozených) dětí, bojuje o život. Bůh se sám mstí na tomto vzpurném domě a naše církev se modlí za vaše zničení – více střelců, více hromadících se mrtvých těl, mladých, starých, vůdců i následovníků – všech. Za svou zkázu si můžete sami.“
  image1

  Doufám, že to není pravda, že se jedná jen o úlet nějakého šílence, který se prohlásil být baptistou, tj. křesťanem. Pokud však se oficiální baptistické církevní kruhy od podobných výroků nedistancují a nepodají trestní oznámení za schvalování vraždy, bude to alarmující.

  Někteří konzervativní křesťané v USA jsou odjakživa značně odpornou sedlinou lidství, o to odpornější, že se zaštiťují právě křesťanstvím. Ale vytvářet atmosféru nenávisti, která vede, či přímo nabádá k zabíjení – to je opravdu velmi zlé a jako bychom se vraceli k časům kukluxklanu.

  Snad se s tím Spojené státy vyrovnají, snad tato událost bude mít podobný ozdravný účinek, jako měla smrt baptistického kazatele Martina Luthera Kinga, snad … Jedno je však jasné: fanatičtí křesťané jsou stejní jako fanatičtí muslimové. Všichni fanatici jsou strašlivým zlem – o to strašnějším, že se zaklínají svým bohem, svou ideologií.

  Údajné výroky amerických fanatiků jsou samozřejmě absolutním popřením všeho křesťanského, celé Bible, vší naší kultury postavené na křesťanských principech a všeho humánního, a jsou naprosto neospravedlnitelné. USA se vzepjaly ke zvolení humanisty Baracka Obamy, jehož vzorem je M.L. King. Začínám se bát o Obamův život víc, než dříve. God save America před pomatenými idioty, kteří v božím jménu nenávidí a nabádají k vraždění. Bůh chraň celý svět před odpornými fanatiky ať jej nazývají Hospodinem, Alláhem, či jakkoli.
  ———————-

  Převzato ze:  ZDROJ

  —————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 13 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Moe Says:

   S uzasem ctu ty nesmysly v Ceskych novinach. God Save America? Obcanska valka v USA? Konecne zacinam rozumet jak malo znate svet a obvzlast USA, zeme ktera vas asi fascinuje a o ktere nemuzete prestat mluvit.
   Prosim, uvedomte si ze vubec neznate zdejsi pomery a tak zasnete nad tim co se stalo, aniz by jste tomu pramalo rozumeli. Presne tak zasnou Americani ze jste se nevyporadali se zlocinama komunismu, nedokazali vratit majetek Zidum a nenapravili nasili, zlociny a vrazdy spachanych na obcanech (K231).
   Prosim, vrah byl jenom mentalni pomatenec, a nemel zadny politicky motif. Palinova s tim nema nic spolecneho, tak jako FOX news, CNN a dalsi organizace ktere publikuji seznam politickych oponentu. Dnes ho oznacuji za anti-Semitic, anti-immigration, anti-Zionist blazna. (Giffords byla prvni zena, a prvni zidovka zvolena v Arizone.)
   http://en.wikipedia.org/wiki/Westboro_Baptist_Church je znama extremist organizace, nic nas neprekvapilo, zde je svoboda slova a presvedceni ,jak koliv osklive se nam to zda!
   http://blogs.phoenixnewtimes.com/valleyfever/2011/01/jared_loughner_alleged_shooter.php
   Je to tragedie jako kde koliv jinde na svete, Finsko, Nemecko, Montreal university kde 19 studentu, zenskeho pohlavi bylo zastreleno pomatencem ktery nemel rad feministky. John Lennon, Ronald Reagan, Robert Kennedy, Papez John Paul II, taky meli sve “pomatence”.
   Zamyslete se nad tim co pisete, a nezapomente ze “’the pen is mightier than the sword”.

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Moe:
   Tento článek Zdeňka Bárty je jen reakcí na agresivnější protiamerické články na Deníku referendum, pan Bárta je duchovní a zajímá ho aspekt křesťanů, kteří by se měli více angažovat proti jakémukoliv násilí. Takže Vaše výtky by měly mířit spíše na původní a někdy dost protiamerické články, nebo diskusní příspěvky, např. ty řeči o občanské válce od pana Štampacha považuji za dětinské.
   Tady jsou odkazy:
   http://www.denikreferendum.cz/clanek/5748-buh-zehnej-americe
   http://www.denikreferendum.cz/clanek/3229-trochu-jiny-cajovy-dychanek
   http://www.denikreferendum.cz/clanek/6779-tea-party-nejde-o-ekonomiku-ale-o-rasu-a-nacionalismus-rika-studie
   http://www.denikreferendum.cz/clanek/8341-americane-se-prou-zda-k-utoku-na-poslankyni-prispela-retorika-pravice

  • Daniel Š. Says:

   Promiňte, ale i když je článek pana Bárty fajn a musím s ním jen souhlasit, většina těch článků v deníku Referendum jsou totální levičácké kydy. Ti lidi nenávidí USA (a stejně tak Israel) a každá tragická záležitost (ke které by kdykoliv mohlo dojít úplně všude a taky dochází) jim slouží jenom k tomu, aby presentovali ty své komunistické žvásty. Jasně, USA se rozpadá, kapitalismus selhal a tak - ale že v Rusku mají bordel jako v tanku, korupci a prazidenta kágébáka, že se tam zabíjejí nepohodlní novináři atd., že Rusko vede stále nějaké války, že tam selhaly všechny politické systémy, které svět zná, to tihle bolšáni nevidí a nechtějí vidět.

  • jar Says:

   Moe: Už ho neznačují ani za “anti-Semitic, anti-immigration, anti-Zionist blazna.”, ale jen za často intoxikovaného blázna věřícího v některé pomatené konspirační teorie. To údajné napojení na AmRen.com se ukázalo jako hoax, který pronikl, neznámo jak, do médií: http://www.christnet.cz/diskuse/prispevek.asp?zobraz=429407

  • jar Says:

   Jinak ty odkazované články v Deníku Referendum jsou opravdu hrůzné. Ti lidé asi opravdu žijí mimo realitu. A překlad NAACP jako “Národní asociace pro pokrok lidí s jinou barvou pleti” mě, ač nejsem nikterak jazykově zdatná, opravdu dostal.

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Daniel Š.: Souhlasím, co dodat? Jen že se tito levičáíci vůbec neliší od našich neofašounů, je to stejná ideologie. Kde je ale “pravice?”
   2jar: Často spolu nesouhlasíme, ale tentokrát s Vámi souhlasím. Ty levičácké bláboly i ta zkratka mě také dostaly. :-)

  • Ondřej Wolf Says:

   V článku ale nejde o to, na koho ten dotyčný byl či nebyl napojen. V článku jde právě o okolí.
   Okolí před tím činem -
   on i ten pomatenec má své vnímání a své vjemy zpracovává. Pokřiveně a zvráceně - ale zpracovává. A není příliš důležité, zda ty vjemy získal od “spikleneckého agenta” v tajnosti, nebo skrz oficiální sdělovací prostředky od třeba ctihodné PR agentury.
   Tím spíš, že reklama (politickou nevyjímaje) má tendenci upřednostňovat probouzení emocí před sdělením.

   Ještě víc se ten článek týká okolí po tom činu.Resp. toho “křesťanského okolí”, které na tragédii parazituje. Byť se jedná o komunitu početně nečetnou. I tento její výkřik, který zkrz média prolétl svět, nyní může probouzet emoce a fantazie dalších pomatenců, napodobitelů etc.
   Nejde s nejspíš o odpovědnost trestní, ale odpovědnost morální - mlčení ke zlému (byť legálnímu) slovu vyslanému do světa.

   V případě křesťanských církví pak jde i o odpovědnost za zvěst, svěřenou Pánem Bohem k šíření mezi lidmi. Zvěst, která by neměla být překrucována do podob, kam se to povedlo té sektě. Odvoláváme -li se na Svobodu slova - tak tím spíš by od křesťanských církví mělo zaznít “Ne, tohle NENÍ Boží slovo”
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   To tedy ano.
   Pokud to shrnu, tak pro ně celkem není důležité, že byli podpořeni iráčtí (a další) křesťané. Za to je velmi důležité (negativně důležité!), že je podpořil i někdo jiný než antisemiti a ultrakatolíci. Asi to zmařilo vyznění akce.
   V celku tu potvrzuje, že těm skupinám vůbec nezáleží na lidech kolem (křesťanech), ale jen na sobě samých.
   Pak je dobré položit si otázku, jestli v tom nekopírují náckovskou praxi svolávání akcí pod zcela falešnými, či eufemistickými záminkami typu “Uctění památky obětí války = adorace esesáků”

   Je to na b….tí. Kecají o Bohu, o Kristu a ty skutečně potřebné mají jen za záminku. Prorok Ezechiel (Ez 34, 1-10) má k tomuhle přístupu k lidem taky něco výživného.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   P.S. Výše uvedenou poznámku vztahuji jen a pouze k diskusím pod články, netýká se ani účelu shromáždění, ani článků o něm.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Já jsem informace o shromáždění a předchozí nábožnskou rétoriku zaznamenala na jejich fašistických webech již před pár týdny. Usoudila jsem, že vůbec není vyloučené, že tyhle hnusy zazní přímo na demonstraci, a napsala jsem, že se toho shromáždění v žádném případě nezúčastním, také jsem od toho odradila nějaké přátele křesťany. Možná nakonec to shromáždění bylo mnohem lepší, než se zdálo z těch předchozích oznámení a debat, ale příště budu ještě opatrnější. Jsem si jistá, že zde platí to samé jako o jiných “demoškách” - málokdy jde o věc, většinou jde o zviditelnění některých lidí, a k jejich sebeprezentaci nehodlám přispět. Totéž platí o různých akcích levičáků. Nadšení účastníků pro dobrou věc tihle demagogové pak zneužívají k propagaci rasismu, antisemitismu, komunismu atd.

  • Ondřej Wolf Says:

   Mohlo být lepší, než se dopředu zdálo a taky jsem tam nebyl. Ze stejného důvodu. Ale jestli to pořádali tihle, nejspíš si příště dají větší pozor, koho zvou za hosty a řečníky. Co by asi řekli ti stávající, kdyby věděli, co si o nich říkají?
   Ondřej

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy