• Ahoj, lidi toulaví 30.05.2012

  Mnoho lidí jede na nenávist, jako automobil na benzín. Jako by už nic jiného v životě nebylo, než politikaření, pomluvy, zrada, krádeže, hněv, psaní vzteklých článků, věčný agon.

  477634_250314551750000_100003143719174_395866_445361613_o

  Ale na světe je i hodně hezkých věcí. A já jich mám plnou náruč.

  Zařekla jsem se, že se vykašlu na falešné kamarády, kterým vždycky šlo víc o to, jak jim mohu pomáhat, a o mé peníze, než o mne a kteří krásnými a moralistními řečmi zakrývají svou zištnost, prázdnotu a komplexy méněcennosti. Došla jsem k tomu, že nebudu číst články blouznivců a paranoiků a články snobských a zlých levičáků a články jednoduchých bolševiků i zapšoukaných fašounů, že se vykašlu na hlupáky a vyšinuté jedince, na fanatiky, nevzdělané primitivy, fundamentalisty a mašíbly, že nechám vše přirozeně plynout a nechám na osudu samotném, jak a jestli vůbec někdy zjedná spravedlnost na této krásné zemi. Na osudu, nebo lépe na mém Pánu Spravedlivém, Věčném a Jediném.

  Netlačit na pilu, to je moudrost tao, to je základ míru, to je šalom v srdci. Ať se zloba, hloupost a nenávist stravují samy, však je dostatečným trestem jejich vlastní páchnoucí zápal. Nechť vše plyne jako mírná voda, nenávist manipulátorů, podvodníků, sektářů, aktivistů a kazatelů různých svatých pravd ať se vyřve do nicoty.

  Zanechte nenávisti, kdo se chcete zachránit, a ostatní nechte, ať se zalknou. Poznala jsem nenávist komunistů a křesťanů a nácků a fašounků a bouřliváků z levičáckého i pravičáckého hnojiště a rasistů a antirasistů a stoupenců všelijakých kariéristických hnutí a institucí, poznala jsem i nenávist těch, kteří jsou za ni placeni. Mohli si poskvrnit prádlo z toho samožerného vzteku.

  Kašlu na to všechno, já mám svůj skalní hrad. Je dobré zříci se hněvu i úsilí a učit se od vodního proudu, který plyne nenásilně a tiše, ale nakonec dosáhne oceánu. Tak se mějte krásně všichni :-)

  Kdo je moudrý, ten pochopí.
  ——————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 6:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:

   Michal Kašpárek: Až nedostanete při placení účtenku z pokladny, střelte servírku do hlavy!
   Kaleidoskop, 01.06.2012
   http://www.finmag.cz//cs/finmag/kaleidoskop/az-nedostanete-pri-placeni-uctenku-z-pokladny-strelte-servirku-do-hlavy/

   Je roztomilé, jak zuřivě lidé schvalují zastřelení sběrače kovů, aniž jim dochází, co tím přivolávají na své vlastní hlavy. Doslova.
   Až nedostanete při placení účtenku z pokladny, střelte servírku do hlavy!

   Ať už bude Davida Ratha hájit kdokoliv, nabízím mu gratis nejspíš jedinou výmluvu s hlavou a patou: středočeský hejtman podezřelý z korupce je náboženským fanatikem, pomatenou ovečkou Boží. Nevedly ho zlé úmysly, chtěl jen šířit Boží Slovo ateistickou zemí.

   Právě proto nejdřív zuřivě kritizoval korupční praktiky – a pak se nechal chytit se sedmi miliony. Ještě v březnu přitom rýpal: „Dovedete si představit, kdybych si já z krajských evropských fondů do své soukromé ordinace přihrál pět milionů? Média by mě zcela po právu rozsekala na nudle.“ Novináři mu to teď strkají do tváře jak houbu nasosanou octem. Doktor Rath to sekání na nudle snáší pokorně, neboť takto udělal reklamu jedné z nejmoudřejších vět Nového zákona: „Svými vlastními slovy totiž budeš ospravedlněn a svými vlastními slovy budeš odsouzen.“

   Moudrá je proto, že je oznamovací. Ono vám, blbouni pitomí, všechno vrátí dřív, než byste čekali, varuje Matoušovo evangelium, aniž by vyhrožovalo čerty. Nemusíte být věřící, stačí mít povrchní přehled o všech čistkách, vendetách a revolucích, které v posledních dvou tisících let požraly své děti – a víte, že banální poučka platí.

   Jenomže blbounům pitomým jde tak leda dělat si z Ratha legraci. Ale ponaučit se a přestat odhazovat slovní bumerangy? Kdepak.

   Jen aby bylo dost šípů

   A tak se národem šíří petice na podporu Jaroslava Šebesty, který na konci dubna střelil šípem z kuše do hlavy devětatřicetiletého muže, který se mu s příbuznými motal kolem pozemku. Už žádné slitování se zloději, byť by chtěli štípnout jenom šrot – darebáci se nemají čemu divit, když přijdou k újmě, volají občané hladoví po spravedlnosti.

   Hladovím po ní spolu s nimi, protože je mi málo věcí svatějších než soukromý majetek. Je ale kuše v téhle zemi tím správným kuchařským náčiním?

   Ono by totiž nemuselo být dost šípů, aby se dostalo na každou hlavu. Tak například podle loňského výzkumu britské agentury Centre for Retail Research se v českých obchodech krade nejvíc z celé Evropské unie.

   A pozor, pokud byste to chtěli svést na minoritu, která tu může za vše (říkala to tak jedna kamarádka…), všimněte si dalších čísel: 35 procent krádeží mají na svědomí zaměstnanci, za další můžou dodavatelé. Zákazníci štípnou ani ne půlku. Rasistické předsudky tak dostanou ťafku buď z jedné, nebo z druhé strany: buď nám tu čórujou i nordické a slovanské rasy, nebo Romové chodí do práce a podnikají…

   Takže: střelili byste do hlavy kuší prodavačku, která vám nenamarkovala večerní nákup? Měli byste. Ta liška si právě na účet svého zaměstnavatele přišla na víc než zloděj kovů jedním výsadkem.

   A majitelé restaurací by mohli své už tak zoufalé jídelní lístky doplnit ještě o pět slov: „Jestliže nedostanete při placení účtenku z pokladny, jste našimi hosty. Obsluhu můžete střelit do hlavy…“

   „Já přece nekradu, ale sdílím!“

   A jedeme dál. „Jak Právu řekla ředitelka České protipirátské unie Markéta Prchalová, škody způsobené internetovým audiovizuálním pirátstvím v roce 2011 v Česku se odhadují na více než 2,5 miliardy korun. Existují však i odhady, které hovoří o škodě až 3,665 miliardy, dodala.“

   I kdyby protipirátská unie ta čísla desetkrát přestřelila, pořád se budou pohybovat v jiných řádech než to, co se v Česku ukradne na šrotu. „Ale kopírováním přece nikomu nic neberu,“ zazní teď nejspíš oblíbená mantra. Inu, zastřelený sběrač kovů svým – údajným – vstupem na cizí pozemek také žádnou hmotnou škodu nezpůsobil. Na rozdíl od pirátů tím navíc ani nezpůsobil daňový únik nebo nepřipravil o motivaci tvůrčího člověka. Kdybych měl střelit kuší po každém, kdo mi kdy opsal článek nebo si některé z mých děl stáhl za pět prstů z pirátských webů, to by mi s tou čistkou musel pomáhat Svěrák s Uhlířem a další tváře protipirátských kampaní. Nakonec by Svěrák střelil mě za to, že sosám Hru o trůny, Uhlíř Svěráka za nepůvodní zápletku Tmavomodrého světa a řetězec poprav by se zastavil snad až u hluchoslepých, pokud by někdo do té doby vedle Ulož.to nezaložil i Ohmatej.to.

   Až budeme sami papat řeckou medicínu

   Na Matoušova slova se v téhle zemi zkrátka zapomnělo. Dokazuje to nejen petiční spolek přátel spravedlnosti vykonané preventivně a kuší.

   Nejzuřivější protimenšinovou náladu v zemi rozpoutala… ukrajinská rodina.

   Pěknou dávku jedu – očekávatelně – poprskal český internet Slovenku, která u nás vymohla zlevněné jízdné pro zahraniční studenty. Na základě těch samých unijních právních principů, díky kterým prskající dostávají slevu na svoje dětičky v rakouských akvaparcích a italských kempech…

   A nakonec zpátky k Rathovi. České průšvihy s eurofondy a veřejným hospodařením začínají nabývat podobně monstrózních rozměrů jako ty řecké. To samozřejmě není důvod pro to, abychom se nadšením fanatických křesťanů vzdali chleba svého vezdejšího a poslali ho do posledního drobečku do Atén, kdykoliv to unijní politiky napadne. Jenomže ono je možné, že za rok, pět, deset let budou Britové, Slováci a Němci soudit zkrachovalý český stát těmi samými slovy, kterými teď častujeme líné pijáky ouza. Víc pracovat, nevysedávat v tavernách, prodávat ostrovy? Až některá z příštích českých vlád zakáže rauchpauzy a proškrtá státní svátky, zdraží točené pivo na západoevropská čtyři eura a zkusí prodat Karlštejn, to bude tóčo, to budou demonstrace proti zrádcům národa.

   Buďte hlasití, když máte pocit, že je něco blbě nebo někdo dostává víc, než by si zasloužil. Ale volte svoje slova dobře. Dřív nebo později je sami uslyšíte.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy