• “Chce se mi zvracet,” komentoval kamarád odkaz na jistý internetový občasník blízký panu Václavu Klausovi. Připomínám, že ta nausea nebyla vůbec vyvolána obvyklými devótními výlevy paní šéfredaktorky. Když jsem odkaz po značném zdráhání daném starší zkušeností se surreálným portálem Fragmenty rozklikla, dýchl na mne zapařený duch nacistického plátku Der Stürmer.

  rothschild

  Pikantní ovšem je, že autorem protižidovského paranoického blábolu je jistý pan Břetislav Olšer, který si ještě nedávno vydělával proizraelsky laděnými knížkami. Asi mu už málo nesly, tak se hbitě překabátil:

  Kdo z koho; Obama či Romney, aneb Mají USA v rukou Židé…?

  O tom, že filosemitismus je mnohdy jen potlačeným projevem antisemitismu, jsem již psala ZDE. Pan Olšer pro tuto hypotézu přináší přesvědčivý důkaz, který bude nyní možné uvádět při výuce. Z takových článků, jaký nyní vydal pan Olšer na Fragmentech, se chce zvracet leckterému normálnímu člověku, navíc je to článek nejen nemorální a zlý, ale také neuvěřitelně hloupý, vykazující nulovou znalost zahraniční politiky a plný paranoických bludů. Portál Fragmenty ovšem takové textíky žádá, jeho čtenáři patří k té sortě bodrých mudrlantů, kteří považují solidní bulvár Blesk za příliš intelektuálský, a proto pravdoláskařský.

  Je velmi smutné, že mnoho českých Židů zná tohoto publicistu pouze z jeho filosemitských knih a teprve nyní v šoku sleduje jeho obrat k nenávisti a konspiračním teoriím. Bylo by jen dobře, kdyby tento případ otevřel oči všem, kdo jsou příliš důvěřiví a s otevřenou náručí vítají každého, kdo se chce vetřít do jejich přízně. Ne každý z takových “přátel” je upřímný a nezištný. Pan Olšer rád vydával své knihy u židovských nakladatelů, nyní mu paní Haslingerová nabídla zřejmě něco výhodnějšího, tak si na Židy s chutí plivl.


  olser-na-fragmenty
  Olšerův článek na webu Fragmenty.cz
  -
  bolsernafreeglobe
  Olšerův článek na Freeglobe.cz
  -
  olser-u-nacistu
  Olšerův článek na nacistickém webu Národní odpor
  ——–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 0:01

 • 8 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy