• Ahoj, lidi toulaví 15.03.2011

  11. března postihlo Japonsko nejrozsáhlejší zemětřesení v novodobých dějinách, přílivové vlny cunami smetly celá města, hrozí nebývalé ekologické katastrofy. Ničivé síly stále ještě neřekly své poslední slovo, ale již nyní jsou následky nedozírné – Japonsko zažívá největší tragedii od konce 2. světové války. Česko-japonská společnost vyjadřuje hlubokou účast rodinám obětí, postiženým i všem obyvatelům Japonska a zároveň odhodlání podílet se v rámci svých možností na humanitárních aktivitách zmírňujících důsledky právě nastalých pohrom.

  zemetreseni

  Vyjádření účasti obětem katastrofy obyvatelům Japonska

  Obyvatelé České republiky chovají odedávna v úctě Japonsko jako zemi obdivuhodných lidí, bohatých tradic, vyspělých technologií i krásné, ale zároveň hrozivé přírody. Moc přírodních sil se v těchto dnech projevila mimořádně drtivým způsobem. Obyvatelé České republiky s pohnutím sledují ničivé působní živlů i hrozivé technologické kolize, které může způsobit. Naše srdce jsou naplněna zármutkem nad oběťmi, zároveň ale i obdivem ke kázni a konstruktivnosti obyvatel i obětavému nasazení všech profesionálů i dobrovolníků. Jsme v těchto chvílích těžké zkoušky s vámi, z celého srdce se modlíme, aby zkáza co nejdříve ustala a život v postižených oblastech se vrátil do normálních kolejí – a jako občané si dovolujeme nabídnout pomocnou ruku tam, kde bychom svými skromnými silami mohli jakkoliv přispět ke zmírnění následků katastrofy.

  Věra Čáslavská a Věna Hrdličková, čestné předsedkyně
  představenstvo Česko-japonské společnosti

  Připojte svůj podpis

  Zde můžete připojit svůj podpis, případně vzkaz. Podpisové seznamy budou předány Velvyslanectví Japonska v ČR a japonským médiím. Před předáním japonské straně vaše vzkazy samozřejmě přeložíme do japonštiny.

  PODPISOVÝ FORMULÁŘ

  ——————————————————

  Česko-japonská společnost

  ————————————————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:18

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy