• Kronika 21.03.2011

  Žádné seznamy “nepřátel” nemám a nikdy psát nebudu, nejsem magor. Stačí vzít vážně to, co si někteří lidé sami dávají na své webovky a kdo tam pak předvádí své virtuální svaly. Dlouhého komentáře není třeba.

  tiso11

  Národní myšlenka, oficiální stránky našich “národovců” - ano těch, kteří v posledních dnech otravují v médiích svým šaškováním a upoutáváním pozornosti, zatímco svět má trochu jiné a mnohem dramatičtější starosti, si připomínají jedno pro ně zřejmě velmi slavné, ale pro nás ostatní smutné výročí. Tihle “vlastenci” podporovaní samotným prezidentem Klausem prý jako jediní v této zemi mají velkou starost o českou identitu a vůbec, ale vůbec nemají nic společného s fašismem.

  Dnes, na první jarní den se na webu Národní myšlenky objevilo video nazvané

  Z oslav vzniku 1. slovenské republiky

  Pro případ, že by vlastenci z Národní myšlenky v nějakém záchvatu zbabělosti převzaté video odstranili, tady je původní verze vytvořená 17. března 2011:

  Celoslovenské oslavy vzniku prvej SR

  Pro aspoň velmi hrubou informaci pro čtenáře, kterému by na počinu Národní myšlenky nepřipadalo nic divného, snad tentokrát postačí několik dat z WIKI:

  První Slovenská republika, též Slovenský štát (oficiálně Slovenská republika) byl formálně samostatný klerofašistický stát na území dnešního Slovenska v letech 1939 až 1945 okleštěný o území obsazené fašistickým horthyovským Maďarským královstvím, naopak byly ke Slovensku na podzim 1939 opětovně připojeny dnes polské části Oravy a Spiše. Jeho sousedy bylo Nacistické Německo, Protektorát Čechy a Morava, Maďarské království a Polsko (později Generální gouvernement). Slovenský štát zavedl i vlastní vlajku válečnou, která se odlišovala od oficiální přijaté 14.3.1939, po listopadu 1940 se víc používala. Byla jí státní vlajka s dvojitým černým křížem v černě lemovaném štítu ve středu listu. Vlajka zanikla zánikem státu počátkem roku 1945.

  Po jednání J.Tisa, kterého si povolal do Berlína A.Hitler pod pohrůžkou, že Slovensko bude rozděleno mezi Polsko a Maďarsko, byla Slovenským sněmem vyhlášena samostatnost a 14.března 1939 vznikl samostatný Slovenský štát jako politický a vojenský spojenec nacistického Německa, který v listopadu 1940 přistoupil k Paktu tří. První Slovenskou republiku uznávala v průběhu její existence řada zemí, (především země Osy, jejich spojenecké či satelitní země a neutrální země), například Německo, Maďarsko, Itálie, Japonsko, Sovětský svaz (až po uzavření sovětsko-německého paktu ze srpna 1939), Vatikán, Švýcarsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Španělsko, Švédsko, Rumunsko, Bulharsko, Jugoslávie (později Chorvatsko), Mandžukuo (loutkový stát vytvořený Japonskem), čínská vláda v Nankingu, francouzská vláda ve Vichy, Kostarika, Ekvádor, Salvador.

  tiso3
  Jozef Tiso a Adolf Hitler
  ———-
  Související článek: Moja čierna listina
  ————————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:41

 • 8 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy