• TURKEY-PALESTINIANS/ISRAEL

  Levicoví i pravicoví fanatici se shodují v jednom: zlý Izrael ubližuje hodným aktivistům. Ovšem, neříkají to takto dětsky průzračně, ale balí to do všelijakých ušlechtile znějících frází. Postupně se ale ukazuje, jaká svérázná parta se to na lodi Mavi Marmara vlastně plavila. Nedávno byl serverem televize SkyNews zveřejněn záznam pondělní komunikace mezi plavidlem “humanitárních aktivistů” a izraelským námořnictvem:

  Nahrávka začíná výzvou izraelských námořních sil: „Toto je izraelské námořnictvo. Blížíte se do oblasti, která je pod námořní blokádou.”

  Odpověď “humanitárních aktivistů” zní doslova takto: „Sklapněte, vraťte se do Osvětimi.“ Aktivisté pak pokračují:

  „Máme povolení od úřadů z přístavu v Gaze,“ říká  ženský hlas. Mužský hlas upřesňuje:  „Pomáháme Arabům jít proti USA, nezapomeňte na 11. září.“

  Takže žádné potraviny, léky a jiné obvyklé zboží zahrnované do humanitární pomoci. Pokud něco takového na lodích bylo, pak tam kromě toho podle zveřejněné dokumentace bylo i větší než malé množství zbraní. A ovšem notný náklad nenávisti nejen k Izraeli, ale i k západní kultuře. Milióny lidí umučených ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi a hromadná vražda tisíců lidí spáchaná 11. září 2001 jsou těmito “humanitáři” oslavovány jako veliké vítězství.

  To snad ani nemá smysl komentovat. Ovšem pro naše pravicové i levicové šmudly vše zůstane jasné i po profláknutí toho kouzelného dialogu: Izrael je špatný, Osvětim a Světové obchodní centrum jsou symboly radostného vítězství (pracujícího lidu?).
  -
  P.S. Turecko vyjadřuje pohoršení nad obsazením své lodi. Docela by mne zajímalo, kdy Turecko konečně přizná arménskou genocidu?

  —————————————

  ZDROJ

  ——————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 38 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Takoví hodní lidé…..
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Proč si Turci a Arabové nemohou být jisti zdravím i životem, pokud se potkají v zapadlé uličce, na dětském hřišti nebo i v soudní síni s neonacistou či něčím podobným, když tady neonacista najednou “hájí jejich zájmy a práva”?
   Proč by na tom byl sebeupřimnější lidskoprávní aktivista nebyl při podobném setkání o moc lépe?
   Otázky čistě řečnické. Odpověď pochopitelně tuším: “Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem”
   Nevymyslel jsem si to. Před časem tahle slova použil v “zamyšlení” o svém vztahu k Islámu jeden z českých neonacistů se zdůvodněním, že když si musí vybrat……., ale jen dočasně……..
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   P.S. Náckovo dilema se samozřejmě týkalo volby mezi Židem na straně jedné a Turkem či Arabem na druhé, stejně tak židem a muslimem. Pokud tuto nuanci byl ovšem schopen rozlišit.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Máš asi na mysli tento článek na Nacistickém Odporu: http://www.odpor.org/index.php?page=clanky&kat=9&clanek=1083

  • Ondřej Wolf Says:

   Věra: Ano, to je přesně on.
   Ben Hur: Omnia vincit amor. Všude.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Nacistický odpor nikdy nezklame, pokud jde o nějakou prasárničku.

  • Ondřej Wolf Says:
  • Ben Hur Says:

   Ondreji, ja nevim jestli nekdy v Palestine zvitezi laska. S Hamasem v cele asi tezko. Kdyz chce nekdo zvitezit, tak musi bojovat a ne cumet do nebe co mu humanista hodi pres zed.

  • Ben Hur Says:

   Hano ja se obavam, ze mirovi stvaci jako je Stwora, Culik a Masek nas privedou do valky ke ktere nebudeme potrebovat prihlasku. Zatim se jedna o otevreny boj medialni, ale svou zurivosti a intenzitou dava tusit k jakemu boji a s kym se schyluje, az k tomu islamska zver bude dobre vyzbrojena diky blbcum, kteri se jimi nechaji citove vydirat a jeste se snazi cely proces urychlit. Ty zoufalci se na otevrenou samozrejme pro ne viteznou valku jen tresou. Valku v ktere jim mrtvi najednou prestanou vadit, pokud budou na te fronte na jake si oni preji. To jak se stala z kulturniho naroda lita zver si jeste dobre pamatujeme. Tak davno to zase neni, aby se to v mnohem horsi forme diky modernejsim zbranim nemohlo opakovat.

  • Hana Lukešová Says:

   Benhure, nejnebezpečnější považuji Britské listy, konkrétně pana Daniela Veselého, který absolutně popírá právo Zidů na stát ve Svaté zemi. Britslé listy si hrají na ušlechtilé, ale veskutečnosti jsou bolševické.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Daniela Veselého jsem zažila na blozích Respektu. Kdykoliv s ním někdo v diskusi nesouhlasil, hned vyhrožoval žalobou. Je to pomatenec neschopný argumentace. Rudý fanatik. Toho ani nemá cenu číst, kvůli takovým bolševickým zrůdám jsem opustila blog Respektu.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ben Hur: Reagoval jsem na Vaši citaci Goldy Meierové. A třeba to tak opravdu jednou bude. Jestli se dočkají sočasné generace, fakt nevím.
   Ale lásku si nepletu s pasivitou. Láska k bližnímu je něco velmi aktivního a v případě potřeby vyžadujícího poprat se za bližního v nouzi. I třeba fyzicky. Když je to nutné, tak i se zbraní.
   Jde o to, proč se prát. Pro obranu života je to něco jiného než pro zkázu. Ovšem ale i teď bychom měli odlišovat slova muslim a islamista. I když jsme na sebe hodně naštvaní (teda, ne my na sebe vzájemně v téhle diskusi). Asi je to v těchto dnech o hodně náročnější než jindy. Jenže i Golda Meierová v citaci doufá, že třeba bude líp. Až……. A že zrovna ona rázná být uměla.

   Nijak tím nezpochybňuju, co říkáte o riziku války ke které pomůžou míroví štváči. Osobně mám někdy pocity zcela obdobné.
   Na druhou stranu, ať už poválce nebo bez války (kéž by) jednou ta potřeba navázání kontaktu bude. Budeme - li se pak umět oslovit, půjde to líp.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Také důsledně rozlišuju islám a politický islamismus, který nemá nic společného s vírou, ale spíš navazuje na totalitní ideologie Západu. Mnoho muslimů jsou moji přátelé a jsou výborní a rozhodně to nejsou žádní fanatici a blázni. Stejně tak mezi katolíky je většina normálních lidí a není každý z nich takový nenávistný idiot, s jakými zde občas polemizuju. Nenávistní a hloupí lidé jsou všude bez ohledu na ideologický nebo náboženský nátěr. Také si ti fanatici napříč náboženstvími i ideologiemi navzájem výborně rozumějí ve své nenávisti k druhým lidem.
   Také vím, že obecně monoteisté, pokud to nejsou fanatici, se spolu v pohodě domluví. Mohou mít spory politické, ale i ty mnohdy umějí řešit racionálně a pragmaticky. Kdyby se do toho všeho s prominutím pořád nesr…li tihle levičáčtí kariéristé a cvoci toužící se zviditelnit, různé lobistické partičky a nadšení neználci, tak už by na Předním východě mír nejspíš dávno byl.

  • Ondřej Wolf Says:

   Věra píše tady. Kdo chce, přečte si to tady. Slušní lidé se zájmem o komunikaci (např. Vy) mají velkou většinu.
   Zrůdy, na které poukazujete sem chodí šmírovat a hledat záminky k napadání.
   Takže to vyjde nastejno.
   Ondřej

  • Persi Says:

   Možná by mohl Izrael nabídnout letecký most (samozřejmě humanitární) pro utlačované obyvatelstvo Kurdistánu.

  • Fr. Řeka Says:

   Íránský zástupce Chameneího v Revolučních gardách prohlásil, že jsou připraveni poskytnout ochranu civilním lodím plujícím do Gazy. psali to tuším na aktuálně. Fakt by mě zajímalo, jestli to je prázdný kex nebo jestli to myslí vážně, protože incident tohoto druhu (izraelské námořnictvo vybombí íránské lodě bránící konvoj, nebo naopak) se může stát záminkou pro vyhlášení války. Ovšem nejsem si jist, zda by si to Íránský režim byl ochotný lajsnout, mohlo by to tam nastartovat převrat, už teď je patrné, že je tam celkem silně zastoupená opozice, jejíž podpora mohla vzrůst. Velkou výhodou Izraele totiž není to, že by měl nějak extra početnou armádu nebo technologické výhody oproti arabským státům, ale prostě to, že to je národ v boji a je od svého vzniku připraven bojovat za svoje zachování za jakoukoliv cenu, což případ Arabů nebo Íránu rozhodně není.

  • Ben Hur Says:

   Přímý účastník konfliktu, libanonský fotograf z agentury Reuters André Abú-Halíl, potvrdil verzi izraelské armády CACHAL. Ve své výpovědi uvedl, že „humanisté“ zaútočili na vojáky dokonce ještě před tím, než tito vystoupili na palubu. Na lodi pak na vojáky, vybavené „zbraněmi“ s kuličkami naplněnými barvou, zaútočili „mírotvorci“ železnými tyčemi, řetězy, a podobnými nástroji.

   I když palné zbraně Halíl na této lodi prý neviděl, potvrdil, že čtyři zranění izraelští vojáci skončili v rukou „humanitářů“ jako rukojmí. Odnesli je na spodní palubu a vytvořili kolem nich živý štít tak, aby k nim další Izraelci nemohli proniknout. Tím si ovšem po 10 minutách vykoledovali následující várku izraelských vojáků, kteří už začali střílet, aby si k rukojmím prorazili cestu.

   Pak teprve začal jeden z aktivistů křičet do megafonu, že zajatí vojáci jsou v pořádku, a že je vymění za poskytnutí pomoci raněným. Prostředníkem v těchto jednáních byla poslankyně izraelského Knesetu, Hanín Zuábí. Obě strany se pak brzy dohodly a výměna byla provedena.

   http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2010/06/20106193546785656.html

  • Ondřej Wolf Says:

   To je cenná informace. A taky úplně nová dimenze potvrzení absurdity té mediální kampaně.
   Bylo by fajn, kdyby se svět chytil za nos aspoň po “mírotvorně námořnických” proklamacích Íránských představitelů.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Paní Hano,
   Polemizovat s idioty a psát na různé velké blogy by mělo cenu, kdyby tam byly kvalitní redakce, které chrání své autory a trochu dbají o úroveň. Ale když jen tak pro zábavu nechávají vyhrožovat a nadávat mým dětem, nebo když tam pouštějí oplzlé bláboly dementních staříků a rasistické propagandistické články vymaštěných plešek, jenom aby jim stoupla čtenost, nemám zájem tam psát. To bych taky mohla psát do Haló novin nebo na Zvědavce. Slušný člověk prostě nepublikuje v médiu, které je snůškou výkalů. Nejsem sice profesionální publicistka, ale taky se nepovažuji za zoufalého psavce, který upadá do vytržení, kdykoliv vidí svá slova napsaná na nějakém obskurním webu.

  • Ben Hur Says:

   Moe, ja jsem tu verzi reuters cetl take. Je to v podstate to same. Ja jsem to pridal jen k tomu ceskemu textu jako informativni zdroj, ze jsem si to nevymyslel ja a uvedl jsem Al-Jazzeru schvalne pro ty, kdo se snazi prosadit lzivou verzi, ze IDF jednotky zacli strilet jeste pred tim, nez se spustili na lod. Podstatne je, ze ti mirumilovni humaniste drzeli ctyri rukojmi. A jak dokazi teroriste zachazet s rukojmimi je nam znamo. Proto se tvrdemu a rychlemu zasahu IDF nedivim. Mrtvi jsou najemni zoldaci AL-Kaida. Normalni civiliste na horni palube v dobe stretu nebyli.

  • Ondřej Wolf Says:
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=670262
   To tedy je těžký apartheid, jen co je pravda, když může vystudovat, kandidovat, být zvolena, vykonávat mandát a ještě stihne dělat amatérského námořníka ………
   Ondřej

  • Fr. Řeka Says:

   To ovšem nepopírá skutečnost, že v Izraeli je početná arabská menšina, jejíž příslušníci např. nemají povinnou vojenskou službu v IDF. To že je Izrael neustále označován jako židovský stát, nebo že ho Židé považují výhradně za svůj stát, není v pořádku. Češi a Slováci taky považovali Československo výhradně za svůj stát a na Němce se dívali skrz prsty. taky se jim to pak vymstilo. Ovšem pakliže arabové v Izraeli stále jsou a ještě z něj nezdrhli do Sýrie nebo Jordánska svědčí možná o tom, že to zas takový apartheid nebude, spíš to bude provokační rétorika poslankyně Soabi.
   Ale co chci říct: média a vůbec všichni, ale především izraelští Židé by měli brát na vědomí, že jejich stát je mnohonárodnostní a multietnický. Pokud ho berou jako výhradně židovskou věc může se stát že budou trnem v okům nejen svým sousedům ale i svým vlastním občanům.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Oni to sousloví “židovský stát” používají hlavně novináři. Nikdy jsem neslyšela, aby to použil Žid. V Izraeli si říkají Izraelci. Mohou být i výjimky, ale většinou se Izraelci vnímají jako multikulturní, multietnická a multináboženská společnost a jsou na to hrdí. Tedy kromě pár fanatiků. Těch je tam asi stejně jako u nás desesáků a jsou stejně vymaštění.

  • Ondřej Wolf Says:

   A nejspíš jsou podobně rádi, když se věci nedaří.
   Ondřej

  • Moe Says:

   Myslim ze to neni tak zcela spravne. http://jdem.cz/fhgy4
   Izrael je Zidovsky stat : Benjamin Netanyahu. Ja myslim ze neni se za zac stydet!

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Moe:
   Není se zač stydět, to souhlasím, ale je to nepřesné označení, protože Izrael je opravdu mnohonárodní stát. Sousloví Židovský stát je spíš metafora, dobře, i pro politiky výhodná. Vyjadřuje hrdost na to, že si Židé dokázali svůj stát vybudovat a obhájit. Ale nevyjadřuje faktickou povahu toho státu. Izrael je etnicky a nábožensky mnohem méně homogenní než Česká republika. To, že označení Židovský stát bývá vnímáno jako anachronismus 19. století (jmenuje se tak stěžejní dílo Theodora Herzla), mi řeklo víc Židů, oni jsou hrdí spíš na modernost, prosperitu, demokratičnost a svobodu svého státu.

  • Moe Says:

   Pani Vero, mate zcela pravdu, Izrael je pekna smes narodnosti a kultur. Vetsina lidi to nevi a krajinu nezna, proto kdyz Netanyahu prohlasi ze Izrael je”Zidovsky Stat” , berou to doslova. Podobne je prohlaseni “Zide budovali Jeruzalem pred 4000 lety a budou ho budovat dale”. I kdyz ma v podstate pravdu, jeho slova vyvolala odpoved dalsich “Tak kde jste byli poslednich 2000 let?” , Nekdy je tezke rozumet “Co tim chtel rici”, a vystavi se k negativni interpretaci.
   Mimo jine, pokud si nekdo vzpomene na Ugandu a unos letadla do Entebbe. Velitel Izraelske “komando” IDF tam zemrel jako jediny vojak. Podplukovnik IDFse jmenoval Netanyahu, starsi bratr dnesniho predsedy vlady.

  • Ondřej Wolf Says:

   Yani Netanyahu, jestli se nepletu.
   Ondřej

  • jar Says:

   Pokud přimustíme možnost, že mysleli, tak je otázku, zda mysleli jako vězni nebo tím chtěli srovnávat Izrael a nacistické Německo ve stylu karikatur tohoto krajního levičáka: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Carlos_Latuff

  • Ondřej Wolf Says:
  • Daniel Š. Says:

   On ještě žije? Já myslel, že to je hologram.

  • Ondřej Wolf Says:

   Hologran ne, je na dálkové ovládání s mnoha servomotorky.
   Ondřej

  • Moe Says:

   Maji ho vycpaneho slamou a obcas delaji nove fotky.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ad Persi, 19.
   A je to tady, jenže teď už to není k smíchu. Bez vlivu Izraele. A taky bez aktivistů, kampaní, konvojů……….
   http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=671146
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   Srovnej:
   http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=671787
   Fakt nevím, o co těm “mírotvorcům” jde. Dokážu pochopit, že humanitárnímu pracovníkovi (nikoli někomu, kdo si jede na adrenalinovou letní plavbu) záleží na lidech, kterým chce pomoci. Dokážu to pochopit tím spíš, je-li to pracovník, který za nimi jde a s nimi je. Prostě proto, že je má rád.
   Jenže tady už nejde nevidět, že nejlepší pomoc by byla pojmenovat zlo. Nebýt aktivit Hamásu, nebyla by potřeba blokády. Hamás má prostě Palestince za rukojmí.
   Jaká je odpovědnost Palestinců za “svou” vládu? Jako obecná odpovědnost Němců za Hitlera? Jako naše odpovědnost za KSČ? Nám to trvalo 40 let, se jí zbavit a mnohá dědictví komunismu si ssebou taháme dodnes.
   Ondřej

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy