• Druhý díl adventního fotografického seriálu - pár obrázových klišé ze zamilované Paříže. Pokud má člověk trochu otevřené oči, tak se tomuto pro Paříž tak typickému tématu prostě nevyhne. A také pár adventních slov o lásce, nejen partnerské…


  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  -

  K druhému adventnímu dílu fotografií dodávám první díl malého duchovního zastavení, která v křesťanství k přípravě na vánoční svátky patří, protože nákup dárků v přeplněných nákupních centrech ne vždy přináší vnitřní radost z blížících se Vánoc…

  “Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.

  Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne. Proroctví – to pomine; jazyky – ty ustanou; poznání – to bude překonáno.

  Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné; až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno. Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské. Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

  A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.”

  (Bible, 1. List Korintským, 13. kapitola)
  ———–

  Převzato s laskavým svolením z autorčina BLOGU.

  ————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy