• paroubkovi-v-teplicich

  Asi už není důležité řešit, zda je oním podstatným nebezpečím pro naši vlast oživení nacismu, fašismu, komunismu, nebo nějaké jiné formy zotročení. Objevují se nové způsoby argumentace a jejich nositelé si vybírají ze všech zmíněných totalitních ideologií právě to, co se jim hodí.

  Od poslední významné totality uplynulo již tolik let, že si mnoho lidí ohrožení svobody ani neuvědomuje, respektive naslouchá falešným strašákům raději, než by vidělo skutečné ohrožení. Pochopitelně že noví demagogové rádi vyhrožují nebezpečím z Evropy či USA a naopak bagatelizují mocenské ambice například Ruska, navštěvují představitele Chamásu a různé diktátory v soudružské shodě a nazývají kritiku i varování “laciným antikomunismem” nebo “multikulturním liberalismem.” Vymýšlejí novotvary, tvoří vlastní ptydepe ke zmatení pojmů, “pravdoláskovci” či “havlismus” jsou jakési démonické síly, cizinci a imperiální politika Izraele a Ameriky jsou strašákem pro lid, který by měl jako pravé spasitele přijmout své samozvané vůdce.

  Dnes nastupuje arogantní a sebevědomá rétorika pána, který se již vidí vítězem příštích voleb a bohužel asi právem. Lidé jako by nechtěli chápat, že jeho sliby jsou nereálné a nebudou splněny, že jeho nenávistné výlevy s oprášenými klišé bolševické éry jsou znamením budoucích represí. Vždyť již nyní si nechává fotografovat své oponenty, vyhrožuje a zastrašuje, co bude dělat po volbách?

  “Zrušíme rovnou daň, zavedeme progresivní zdanění fyzických osob,” kázal na sjezdu Paroubek. A bojovně slíbil, že bude bojovat proti “nadměrným ziskům nadnárodních monopolů.” Zní to hezky uším lidí odchovaných legendami o šlechetném Jánošíkovi, který bohatým bral a chudým dával,  stejně jako sladce zní mnohokrát opakovaná mantra “obyčejný člověk.” Mnohý lenoch se totiž raději považuje za “obyčejného člověka” než za sebevědomého a odpovědného občana, který se má o svůj osud také starat sám. Ale znamená to, že budou vyšší daně, že od nás odejdou zahraniční firmy a stoupne nezaměstnanost, že ve jménu jakéhosi “proletáře” budou pronásledovány elity, podnikaví a pracovití lidé, umělci, publicisté a všichni nonkonformní jedinci. Vzdělání také nebude prioritou, však slovo “inteligent” bývalo nejen nadávkou, ale i nebezpečným cejchem v dobách, kdy Paroubek jako šéf RaJ profitoval z bolševického režimu a jeho křupansko mafiánských praktik.

  Spojencem českých sociálních demokratů je nyní populistický slovenský premiér Robert Fico a jeho strana Smer. Není tajemstvím, že dalšími spojenci jsou komunisté, není ovšem vyloučena koalice s jakoukoliv populistickou stranou či koalicí, která by mohla vzniknout třebas i na šovinistickém, xenofobním a antievropském základě nebo na spojenectví s Velkým bratrem na východě. Demokracie je u nás ohrožena. A jako již mnohokrát dříve nikoliv nějakou vojenskou či politickou hrozbou vnějšího nepřítele, ale hloupostí, leností, zbabělostí a závistnou i nenávistnou malostí voličů, kterým právě demokracie dává do ruky nástroj svobodných voleb s rizikem, že ty svobodné volby budou poslední.

  ————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 13:11

 • 16 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Jiří Navrátil Says:

   No, já doufám, že Parchantroubek přece jen nevyhraje … (hvězdička)

  • Ondřej Wolf Says:

   Co by pro trochu moci neudělal?!
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Je to nebezpecny blb, o to nebezpecnejsi, ze si kolem sebe shromazduje sobe podobne a kdaka kraviny, ktere se v nasich stale jeste bolsevismem zblblych volicich usalasi jak ves v kozise a vetsine se libi. Je ochoten udelat cokoliv, jen aby ziskal moc, naslibovat cokoliv, jen aby se volicum zalibil.
   A nas volic je dost nenarocny, v poslednich volbach byl 30,-KC/ks.
   Bleska.

   Ted Paroubek slibuje vic, 13.duchod, progresivnejsi dane, zvyseni materske, nadale nezdanene profesni vyhody (viz rezijky) - kde na to vezme neuvadi, ovsem dluhy se dle jeho odborniku neplati…

  • Ondřej Wolf Says:

   To bude skvělé. Třeba nám obnoví i tu řadu trubkových pagod jako nosičů rudých hvězd, co stála před poliklinikou před revolucí. A lidu se budou rozdávat stovky s portréty masového vraha……….
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   jj, už aby jsme zbankrotovali a MMF nám nadiktoval reformy, už se sem byli i podívat.

  • TM Says:

   Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů?

   Vice od zlodeje salamu, najdete na:http://cs.wikiquote.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Paroubek

  • Ondřej Wolf Says:
  • Helena Šimková Says:

   Ahoj Veroniko, četla jsem Tvůj článek na Týdnu, tam ale nemáš diskuzi, tak Ti píšu sem, že je dobrý. Socani rádi využívají touhu některých voličů po “silné ruce”. Oni to za nás ochotně rozhodnou, vyberou, přerozdělí, ovládnou..

  • Věra Tydlitátová Says:

   Souhlasím, ale máte nějaké konkrétní řešení?

  • Ondřej Wolf Says:

   http://www.tojesila.cz/
   To je tedy opravdu síla.
   To Cougars: Parkinsonova choroba z lidí NEČINÍ z nikoho tělo bez mozku.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   “:-). A co když dostaneš parkinsonovu chorobu.. budeš tělo bez mozku.. budeš pokračovat stále ve svém nenávistném prstokladu po klávesnici nebo prosit o příspěvek na chleba ? :-).”

   Odmyslim si autorovu neznalost v oblasti mediciny a teto Dg. spec., ale:

   Prave kvuli problemum pri zavaznych nemocech a ve slozitych problemech je zavaden system, kdy jednotive malichernosti neodcerpavaji ze zdravotnictvi tolik a naopak zustava rezerva na leceni slozitejsich. Autor tedy nepochopil ani nejzakladnejsi myslenku.
   Bleska.

  • Blechova Hana Says:

   Obavam se po precteni celeho jeste jednou, ze se jedna o mnohoslovne vselaskou zabalenou lenost. Ta touha po vsemocnem prerozdelovani z toho kape jak povestne kapky icka.
   Bleska.

  • Fr. Řeka Says:

   Bez ohledu na zdejší více či méně plamenné prstoklady podotýkám, že plameny jsou jenom jedny. A ty dlí ve švédském Göteborgu. IN FLAMES :-D

  • Věra Tydlitátová Says:

   Přátelé,
   Omlouvám se tomu věrozvěstovi nahoře, ale mohu mu vřele doporučit, aby své pravdy zvěstoval zase jinde. Jeho první vstup jsem pustila, jevil se mi sice trochu pomatený, ale vcelku neškodný a dobromyslný. U druhého vstupu již náš nositel zvěsti o lásce uráží zdejší diskutéry. Po nějakém tom váhání jsem usoudila, že různých paranoických žvanilů je na ostatních fórech až až a že nepotřebuji, aby zde šíři svá moudra i tento “mimozemšťan”. Takže je na čase říct mu: “Pá, pá.”

  • Fr. Řeka Says:

   jééé… zrovna když jsem se rozhodl se s ním pustit do diskuse… :-D

  • Věra Tydlitátová Says:

   No nevím, pane Řeko, chcete? Mám mu tedy otevřít dvířka do výběhu?

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy