• Ahoj, lidi toulaví 02.02.2011

  Prosím, toto berte jako vážné varování. Tentokrát nemyslím ty obvyklé spamy, nebo somrácké žádosti o zaslání 100 dolarů na adresu nějakého Petra Luhulmamby v Africe. Tentokrát mám na mysli soukromé e-maily, které vám přijdou do schránky a jsou podepsané vám známým člověkem a vypadají velmi věrohodně.

  Někdy v létě jsem dostala e-mail od jednoho známého neonacisty, kde mne žádal o přitomnost na přednášce Davida Dukea na jisté univerzitě. Žádost byla formulována nadmíru slušně a věcně. Usoudila jsem, že nereagovat by znamenalo dát najevo slabost, ovšem odmítla jsem účast na takové akci z principiálních důvodů. Den nato se ozval pisatel stejného jména a ujišťoval mne, že mi nikdy takový mail nepsal, že jeho identita byla zneužita.

  Včera se mi stal stejný případ, viz článek: Reakce Ladislava Malého na článek Poláci a židovské plémě

  Navíc mne včera večer jeden přítel upozornil, že již několik dní kdesi nám známý mystifikátor nechal zveřejněný jakýsi článek, kde o mně píše, že falšuju maily. Ten jeho článek jsem nečetla a ani nehodlám číst. Ten pán je podle mého pevného přesvědčení patologický lhář a jeho bláboly již zásadně nečtu. Dosud jsem byla přesvědčená, že si opět vše okolo svého e-mailu, který mi před pár měsíci poslal,  vymyslel. Nyní docházím k názoru, že možná nalétl na podobný trik, nebo jsem na podobný trik nalétla tehdy já. Nicméně na rozdíl od onoho neonacisty v létě a na rozdíl od pana Malého, z nichž ani jeden rozhodně není žádným mým ideovým souputníkem, ale zachovali se rozumně, tenhle mystifikátor prý celou věc opět zneužil v nenávistné kampani.

  Po těchto zkušenostech si nejsem jistá ani aférou na Masarykově univerzitě, kde policie stíhá jistého profesora za posílání výhružných mailů kolegovi. Je velmi pravděpodobné, že i tyto maily jsou podvržené a že někdo chtěl onoho profesora diskreditovat, nebo dokonce zavléci do trestního stíhání, což se mu podařilo. Je to odporný způsob, jak se vyrovnat s protivníkem. V době, kdy je možné vyloupit pomocí počítače banku, nebo proniknout do systému vojenské obrany země, nepochybuji, že je možné zfalšovat nejen podpis, ale také identitu osobního počítače.

  -

  Začíná se nám tady rozmáhat dosti ošklivý zvyk zasílat poštu pod cizí identitou. Prosím, buďte opatrní a raději elektronické poště nevěřte.

  ————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:40

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   To se máme na co těšit.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Jediný kdo vyhrál, je ten manipulátor.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Doufám, že ho policie chytne. Už bylo na čase.

  • Moe Says:

   Je naprostou zahadou proc se Pan Maly omlouva za neco co udajne neudelal. Pokud clanek nenapsal, neni se zac omlouvat.
   V podstate, pani Vera, dala prostor panu Malemu v domeni ze jde o pravy dokument. Tim se pouze prokazala poctivost jejiho charakteru a neni nutne aby pan Maly sproste opakoval slova minulosti ktera ocividne nema s timto podfukem nic spolecneho.
   Pane Maly, mluvite o slusnosti, tak proc nezacnete dnes?

  • Ondřej Wolf Says:

   To je právě ta škoda. Promarněná příležitost ke slušnosti.
   Ondřej

 

Květen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy