• Lidská stupidita, ja se zdá, nezná mezí. Kdejaký HOAX je dokonce i zdánlivě seriózními médii vydáván za zaručenou zprávu. Zatímco každé malé dítě ví, že bílé čáry za letadly křižují naši oblohu již desítky let, aniž na někoho spadlo cokoliv škodlivého, protože je to jen sražená pára, relativně vzdělaný (ovšem vzdělaný nikoliv ve fyzice) žurnálista samouk klidně napíše:

  “…Někdy ale stačí málo. Zvednout hlavu a pozorovat. A při onom pozorování se oprostit od všech vnitřních předsudků, dívat se nezaujatě a klást si jednoduché otázky. Je toto normální? Bylo tomu tak vždy? A nebo se nad našimi hlavami poslední roky děje něco nezvyklého?”

  tinfoil_dees

  -
  Jistě, děje se dost nezvyklých věcí. Například lidé létají. Milióny let lidé nelétali. Kdyby si Bůh přál, aby lidé létali, dal by jim přece křídla, že? Autor zmíněného článku si je ovšem mlhavě vědom, že se zabývá naprostou kokotinou, proto se tváří tak trochu jako skeptik a nabádá k nezaujaté diskusi:

  “Veřejná debata by tedy měla v prvé řadě vést k tomu, že pod tlakem otázek oficiální místa přestanou zpochybňovat existenci nezvyklých stop na obloze a předloží nějaké vysvětlení. Až poté může nastat diskuze o tom, zda je takové vysvětlení dostatečné a pravdivé, až potom může přijít hledání skutečné odpovědi na otázku, kdo za to může. Hledání viníka, hledání autora.”

  K půvabům různých idiotských obsesí patří i to, že navzdory odborným, laickým, názorným, opakovaným a veřejně přístupným vysvětlením všech myslitelných specialistů, fyziků, chemiků, meteorologů, lidí vědy i popularizátorů, se vždy najde někdo, kdo bude psát nebo tvrdit, že se TO všechno rafionovaně tají a že nikdo o TOM nesmí či nechce mluvit a že by se o TOM mělo konečně diskutovat, nejlépe na nějakých velkých a nákladných odborných fórech a konferencích atd.

  Jestliže autor napsal: “… i v České republice si tyto otázky kladou lidé v Poslanecké sněmovně, na ministerstvu zemědělství, jsou jimi nuceni se zabývat meteorologové a další odborníci i celé ústavy a instituce,” pak se já odvažuji ptát, proč není dost peněz na provoz Akademie věd nebo vysokých škol, proč odborníci mají nižší platy než instalatér, zatímco zde žije banda příživníků, kteří údajně řeší čáry na nebi? Není už nejvyšší čas přestat tyhle magory živit?

  Pokud se chce někdo věnovat HOAXu zvanému CHEMTRAILS, ať se mu klidně věnuje, ale jestliže se takovou pitomostí vskutku zabývají “lidé v Poslanecké sněmovně, na ministerstvu zemědělství, meteorologové a další odborníci i celé ústavy a instituce,” měli by vrátit své tučné platy, protože se v pracovní době prokazatelně zabývají svými soukromými koníčky a zálibami.

  Také jistí novináři, namísto seriózní publicistické práce, na kterou asi nemají mozkovou kapacitu, přebírají stupidní HOAXy a s rádoby angažovaným komentářem z nich vaří články. Jen nevím, jde-li ještě o pouhou idiocii, nebo spíš o známou a v Čechách velmi populární vyčůranost, nechat si totiž platit za soukromou zábavu a plagiáty, není nijak nepříjemné.

  ————————————————–

  O hrůze z čar na nebi se píše ZDE.

  Zaručeně tajné informace o CHEMTRAILS najdete ZDE.

  Trocha střízlivých slov je pro změnu napsána ZDE.

  Obrázek je převzatý z webu Nová doba, kde též naleznete úžasné a naprosto tajné informace.

  —————————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 11 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Doufám, že autora zase ocení pan prezident a pozve ho na hrad, aby mu pogratuloval.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jen ať si ještě pan Klaus rozdává ocenění, prebendy a řády, brzy potáhne tam, kam patří, a doufám, že ten jeho opičinec s ním.

  • Ondrej Pelikan Says:

   Až na ten vulgarizmus je to dokonalý článok :-)

  • Daniel Š. Says:

   Redaktoři Prvních zpráv jsou neobyčejně naivní, docela by mě zajímalo, jestli je tam někdo z nich aspoň s maturitou. To už Blesk je aspoň zábavný, protože ho píšou lidi s fantazií. Bulvární noviny by měly bavit čtenáře a ne nudit.

  • Ondřej Wolf Says:

   Já spíš přemýšlím, jestli to myslí vážně, nebo jestli ty konspirace produkují jako “ředidlo”, ve kterém mají zaniknout otázky a obavy reálnější: budoucnost demokracie, lidská práva, sociální problémy, vzdělanost a tak.
   S tím cílem, aby to lidem začlo připadat jako jeden stejný nesmysl.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ondřeji,
   To vypadá jako další spiklenecká teorie ;-) Něco na tom je, ale čekala bych to v nějakých pořádných velkých médiích, mezi těmi trotly z PZ bych tak rafinované úmysly nehledala. ABB tam vypisuje své paranoické bludy (teď zase “odhalil”, že Vondra chce být prezidentem) a šéfredaktor to ani nečte, má své jisté a stačí mu, že tam jsou nějaká písmenka a obrázky (většinou kradené z jiných webů), to je asi celé tajemství úpadku PZ.

  • Ondřej Wolf Says:

   A to ani chudáčci nevědí, že už mám skoro hotový vrták, kterým se hodlám z dutozemě provrtat až dolů na ten OPRAVDOVÝ povrch. :-)
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jo, jo, Rusům se to na ploostrově Kola skoro povedlo!

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pak bychom tam měli poslat pár geonautů a už tuším, kdo by se na to vznešené poslání nejlépe hodil :-)

  • Ondřej Wolf Says:

   No, jenže ti přestali v pekle. A vrtali do středu koule, takže nic nepochopili. Já budu vrtat šlupku zevnitř ven.
   A ano, ten kandidát dostane čestnou jízdenku. Letenku? Vrtenku? Jak to nazvat?
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jednoznačně vrtěnka! Porusski: vortěnka. :-)

 

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archivy