• 03.02.2012

  Vážený pane předsedo vlády,

  uscr

  jako vědci jsme si dobře vědomi toho, že většina nemusí mít vždy pravdu. Jako občané také chápeme, že při bránění pravdy je někdy třeba se postavit proti všem, jak nám to Masaryk a Havel ukázali svým příkladem. Vy jste se ale postavil proti všem kontinentálním členům Evropské unie ne proto, abyste hájil pravdu, ale protože, jak sám říkáte, nám pakt o rozpočtové kázni nic výhodného nepřináší. Je politováníhodné a těžko pochopitelné, že toto říká předseda vlády, která si rozpočtovou kázeň sama dala do vínku. Ještě méně pochopitelná je představa, že by se národní zájmy České republiky tak osudově lišily od národních zájmů Slovenska, Polska, Francie, Německa, či dalších blízkých zemí EU. Nejhorší ale je, že nás Vaše „ne“ směřuje zpět na periferii Evropy, odkud jsme se jen nedávno vrátili do rodiny civilizovaných evropských států.

  Jak řekl i bývalý americký president Bush: „Pokud se nepodílíš na řešení problému, jsi sám problémem.“ Domníváme se, že je na čase, aby se Česká republika přestala chovat jako nevyzpytatelný potížista a aby se jako sebevědomá a bohatá země přidala k zemím, které se snaží problémy Evropské unie řešit.

  Pane premiére, dovolujeme si Vás ujistit, že vláda, která se odhodlá k obratu ke konstruktivnímu a zodpovědnému chování v rámci Evropské unie, bude mít v tomto kroku naši podporu.

  S úctou


  Jan Bouzek, Jiří Bičák, Petr Čársky, Karel Dušek, Jiří Grygar, Eva Hajičová, Martin Hampl, Zdeněk Havlas, Pavel Hobza, Helena Illnerová, Zdeněk Jirák, Pavel Jungwirth, Tomáš Jungwirth, Jan Konvalinka, Jiří Komárek, Pavel Kratochvíl, Julius Lukeš, Vojtěch Novotný, Jan Palouš, Václav Pačes, Petr Pokorný, Karel Procházka, Petr Pyšek, Blanka Říhová, Detlef Schröder, Vladimír Sklenář, Jan Svoboda, Pavel Špunar, Helena Tlaskalová-Hogenová, Karel Ulbrich, Jiří Wiedermann, Jan Závada

  Členové Učené společnosti ČR

  ZDROJ
  ——————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Zvítězí moudrost nad účelovostí? Rozumnost nad chytráctvím? Vzájemnost nad chtivostí (a čeho chtivostí vlastně) ?
   Uvidíme.
   Ondřej

  • Moe Says:

   „Pokud se nepodílíš na řešení problému, jsi sám problémem.“

   1. Nebyl to prezident Bush ale Charles Rosner kdo vlastně napsal tyto slova jako slogan v roce 1967.
   Bohuzel, podobna slova “buď jste s nami, a nebo proti nám“! jsou dobre znama z Komunistickeho Raje. Podobnost ciste nahodna?
   2. Smlouva plati od 1. ledna 2013 za předpokladu, smluvni dohody 12 statu EU, jejichž měnou je euro. Hlasy dalsich statu jsou hezke ale nejsou dulezite!
   To ze CR a UK nepodepsali smlouvu je vice nez cestne jednani clenu kteri smlouvu nepokladaji za reseni. Tak pracuje svobodny svet demokracie, pouze za Komunistu byly volby 100% hlasu. To je doba do ktere se snad EU nechce vratit !
   Fakt je ze vedeni EU a zakladajici clenstvi tohoto spolecenstvi odmita nest plnou odpovednost za tak zvanou Reckou krizi kterou vedeni v Bruselu dovolilo neodpovednym kreditem Recke vlade.
   Jedine reseni je nechat Recko defaultovat na svych pujckach a odepsat celkovou financni ztratu.Nasledky na svetovou ekonomii a financni sector je minimalni a navic to slouzi prikladem pro dalsi staty ekonomicke unie, vice nez nejaka smlouva o tom jak by se melo hospodarit!
   Proto, naprosto odmitam “Dopis Ucenych Panu”, jako komunisticky nesmysl!

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy