• Na Facebooku je možné nalézt a případně podepsat Otevřený dopis Ladislavu Bátorovi.

  254729_204077112982640_161965320527153_615018_4498810_n1

  Podívala jsem se do seznamu signatářů a vcelku bez velkého překvapení jsem v něm nalezla množství evidentně fiktivních podpisů. Šlo hlavně o jména nachvalně známá z doby komunistické totality (Antonín Kapek, Urválek Josef, Miroslav Štěpán, Miroslav Pich-Tůma, Antonín Makarenko, Alois Indra a řada dalších), jména, která asi měla navodit zdání, že odpůrci jistého úředníka Bátory jsou samí zaťatí bolševici. A našla jsem tam i své jméno. Vzhledem k tomu, že vím, jak jistého úředníka Bátoru už dlouho štvu, nikterak mne to nepřekvapilo, ostatně mé prestižní umístění na Bartošův (vlastně asi Klausův) seznam nepřátel ukazuje, jaký význam mi tato partička přikládá. Také metoda lhaní, podvádění s podpisy, sprostota, vymýšlení “petentů,” pomluv a špinavostí je pro tuhle skvadru docela typická a nynější trapný pokus o diskreditaci oponentů není ničím novým. Nějaký úředník Bátora by mi nestál a vlastně ani nyní nestojí za článek, jeho ostuda je již dostatečně zveřejněna jinými jinde a zabývají se jím jinačí autority, ale pro lepší informovanost čtenářů zde uveřejňuji onen Otevřený dopis Ladislavu Bátorovi i moji reakci adresovanou zástupci signatářů:

  Vážený pane doktore,

  rádi bychom následujícím dopisem vyjádřili své hluboké znepokojení nad některými událostmi, které se v předešlých dnech staly, a zejména na některá vyjádření, která zazněla z Vašich úst – tedy ústy vedoucího personálního odboru sekce kabinetu ministra školství.

  Nepředpokládáme, že bychom měli uvádět výčet Vašich veřejných vystoupení, ale pokusíme se je zasadit do širšího rámce. Jste v pracovním poměru na MŠMT, zároveň se však silně politicky angažujete v Akci D.O.S.T., za kterou dokonce vydáváte politická prohlášení.

  MŠMT je instituce, která dbá nejen na financování, rozvoj, organizaci školství jako instituce, která slouží vzdělávacím účelům, ale taktéž účelům výchovným. Ministerstvo školství by tedy mělo nejen vytvářet konkurenceschopné, vzdělané pracovní síly, schopné generovat ekonomický růst, ale zároveň klást důraz na fakt, aby touto silou byli lidé, kteří jsou schopni mezi sebou, když už ne slušně, tak alespoň korektně a neurážlivě jednat.

  Jako zaměstnanec ministerstva se pohybujete nejen v organizační sféře ministerstva, nýbrž i ve sféře mediální. Pevně věřím, že jste vzdělaný, proto si odvážím tvrdit, že při nástupu na MŠMT jste si plně uvědomoval, že Vaše slova, ať už jakkoliv laděná, budou mediálně reprodukována. Vaše výroky na adresu americké ambasády, sexuálních menšin (byť se jednalo o vyjádření za iniciativu D.O.S.T.) či o několik let staršího ministra zahraničí jsou pak mediálně zobrazovány jako postoje týkající se nejvyšší vzdělávací a výchovné instituce. Zejména pak v případě, že se od těchto výroků a aktivit Váš přímý nadřížený Mgr. Josef Dobeš okamžitě nedistancoval.

  A to navzdory tomu, že se údajně MŠMT snaží o výchovu proti projevům rasismu, xenofobie a intolerance (metodický pokyn čj. 14 423/99-22 MŠMT). Navzdory tomu, že v minulých parlamentních volbách se v některých momentech silně projevovaly generační spory a ze všech stran se ozývaly hlasy, které požadovaly uklidnění takové situace.

  Chováte se tak navzdory tomu, klesneme-li v rámci této argumentace na úroveň politického manifestu, že se Vaší politikou snažíte o „rehabilitaci tradičních mravních hodnot, tolik potřebných pro nalezení pevných základů české a evropské budoucnosti“. Přesto je ve Vašem morálním hodnotovém systému urážka nad slušnou argumentací.

  Pokud je ve Vašem žebříčku neomalené vyjadřování povýšeno na tradici, která je hodná obrany, a je-li Váš politický aktivismus mediálně zobrazován jako součást agendy MŠMT, pak už o Vašem setrvání na MŠMT není třeba diskutovat. Stačí negativně rozhodnout na základě práva a etických principů.

  S „tradiční“ úctou
  Signatáři dopisu

  ————————————-

  Vážený pane Matuško,

  Právě jsem chtěla podepsat Otevřený dopis Ladislavu Bátorovi, ale objevila se hláška, že můj e-mail je již zaregistrovaný. Podívala jsem se tedy do seznamu signatářů a našla jsem tam hodně fiktivních jmen (podle komunistických a jiných osobností minulého režimu), ale také své jméno s chybným uvedením bydliště a poznámkou, kterou bych nejen nenapsala, ale která mne má diskreditovat. Je zřejmé, že jde o provokaci někoho z okruhu pana Bátory, který již dlouho proti mně vede kampaň a dokonce na mne před rokem podal trestní oznámení, když jsem zveřejňovala jeho výroky. Prosím, odstraňtě ze seznamu toto moje zneužité jméno, a až tam nebude, podepíši dopis sama za sebe.

  Děkuji

  Věra Tydlitátová, Th.D.
  —————————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:36

 • 9 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   To je od nich pohodlný bojkot. Anonymní, podlý a ani jich nemusí být tolik, kolik je těch plevelných podpisů. Dost se asi polekali, že nejsou tak populární, jak si mysleli - a že už štvou víc lidí, než je společensky únosné. A tak vyzkratovali. Je to celkem pochopitelné u lidí, kteří o morálce rádi hovoří a málo ji žijí.
   Ondřej

  • Martin Š. Says:

   Oni jsou z těch jejich “věčných petentů” už úplně zmagořený. :-)

  • Moe Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   Zkrátka - nechali si tam etablovat veliký problém, protože si mysleli, jak to bude výhodné. Jenže výhodné je to právě jen pro ten problém, teď nevědí, jak z toho ven. Existují věci, s kterými se prostě kupčit nemá.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jakl podporuje nácky úplně veřejně: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/205792.aspx - to bych ještě pochopila, jeho politické názory blízké nacistům a Klausovi jsou známé, ale že navíc píše příšerné veršíčky, to je urážka české literatury a za to by měl být veřejně mrskán na pranýři: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/jakl-zversoval-vladni-krizi-utahuje-si-z-kalouska/

  • Ondřej Wolf Says:

   V poli vymezeném oběma odkazy uráží asi vše kromě neonacismu a fašismu. Historii, pojetí slušnosti, jazyk, lidi, literaturu ……. To je mluvčí! A nejhorší na tom je, že při tom opravdu jako Klausův mluvčí funguje!
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • jar Says:

   Možná jde o provokaci někoho ze sympatizantů Bátory, ale tyhle online petice mají takovéto podpisy často bez ohledu na svou ideovou orientaci a účel. Něco podobného bylo v těch protiparoubkovských online peticích a nemusel za tím stát sympatizant Paroubka, ale zkrátka nějaký “rádobyvtipátek”.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Že to je namířené proti kritikům Bátory, je zřejmé z toho “bolševického” zaměření pseudonymů. Bátorovi fanoušci každého oponenta označují za komunistu nebo levičáka. Ale souhlasím, že tyhle petice jsou snadno napadnutelné. U petic je vůbec těžké jednak ověřit podpisy (a to i když se sbírají fyzicky) a jednak je otázka, jestli si oslovený takovou peticí nerozdělá v kamnech (chtěla jsem napsat něco méně politicky korektního, co odkazuje na osobní hygienu, ale pčece jen si politicky nekorektní jazyk schovám pro “národovecké” weby, kde se taková jadrná mluva nosí a vyžaduje). Tenhle hlas iniciovaný studenty má spíš symbolický význam bez ohledu na počet pravých i nepravých podpisů, začal jako akce mladých lidí, a to je důležité. Osatně redaktoři průběžně ty nejkřiklavější podvodné podpisy mažou, protože jim také vadí diskreditace hlasu studentů a dnes i jiných demokratů.

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy