• Mám v posledních dnech neobyčejnou publikační úrodu: monografii Dějiny přemýšlení o náboženství a víře, kapitolu v knize Nová doba, stará zloba a v tisku je básnická sbírka Obratník Jednorožce.

  oj-obalka-predni-strana
  .
  Pro čtenáře tohoto blogu nebude její obsah ničím nový, jsou tam jen básně zde již zveřejněné. Ale k obrázkům chci něco sdělit, je zajímavé, jaké bývají osudy některých kreseb a ilustrací.

  Před asi dvěma lety jsme se domluvili s Františkem Kostlánem, že se pokusíme vydat jeho básnickou skladbu Stromuž s mými grafikami. Podle dohody jsem během léta zhotovila pět obrázků do textu a jeden na obálku. Dala jsem si opravdu velmi záležet a těch grafik si dost cením. František Kostlán pak jednal se svým nakladatelem a oznámil mi, že báseň vydá bez mých obrázků, protože pan nakladatel prý má vlastního výtvarníka. Zbylo mi tedy šest ilustrací v šuplíku a dost mne to mrzelo.

  Když mi nabídl skvělý pan Jiří Brauner, že vydá Obratník Jednorožce ve svém Karmelitánském nakladatelství v Brně, a paní Erika Bezdíčková souhlasila, že napíše úvodní slovo, rozhodla jsem se k básním přiřadit i své obrázky původně určené pro Stromuže. Hodily se výborně, jako by k těm veršům patřily odedávna. Jen jsem na žádost grafika dodělala ještě tři obrázky, aby byl text pravidělně členěný a knížka hezky vypravená. Po malé úpravě titulní grafiky je tedy dílo hotové.

  Osudy ilustrací bývají někdy stejně zajímavé jako osudy lidí.
  ————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy