• Zveřejňuji zde vyjádření prof. Tomáše Halíka, které mi dnes poslal…

  Jestliže panu Bátorovi je sympatičtější Koniáš než Halík, to je věc jeho vkusu, ale jestliže ve svém manifestu klade ekumenismus (snahu o sblížení mezi křesťany) na roveň „homosexualismu“ a používá výrazy jako „ pravda a láska z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu“, tak to už svědčí nejen o jeho osobní úrovni, ale o naprostém hodnotovém a myšlenkovém zmatku těch ultrapravicových radikálů z iniciativy D.O.S.T. a podobných seskupení, které mi svou mentalitou, jazykem a názory silně připomínají český fašismus z doby druhé republiky. Představa, že tento člověk měl být druhým mužem ministerstva školství a spravovat kromě jiného fondy z nenáviděné Evropské unie, je skutečně absurdní.

  A jestli se k těmto názorům tak nepokrytě – a ne poprvé – hlásí prezident republiky, to je skutečně alarmující. Tohle by mohl hlásat jako politický důchodce, ale snižuje-li se k tomu hlava demokratického státu, to je opravdu hanba.

  Tomáš Halík

  halik
  ——————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:45

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Jana Cig Says:

   Velmi výstižně napsáno.

  • Ondřej Wolf Says:

   Tak já se hlasím k Halíkovi. Theologicky, občansky, obecně lidsky. Pravdoláskařem jsem a pravdoláskařem budu.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   “Neprávem štvaného” - zároveň ale prověřeného fanouška.
   Pro srovnání - Klaus neuznal za hodno povšimnutí, když Tomáš Julínek při jednání o nominaci bývalé disidentky (a člověka osobnostně i odborně naprosto na místě) Anny Šabatové na ombudsmana používal přirovnání o “sepjatosti s minulým režimem” Asi víme, kde proč se zastává Bátory a nezastává A.Šabatové.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   No ano, Klaus se prostě odkopává stále více a více, asi je mu to už jedno, že všichni poznají jeho sympatie pro fašismus, buď je tak arogantní, nebo senilní, vyjde to nastejno.

  • Ondřej Wolf Says:

   Sebestředný. Do té míry, že neumím poznat, je - li on sám fašista nebo není, jak moc s fašismem osobně sympatizuje nebo ne (asi ano, za podmínky že on bude špička pyramidy). Naši fašisti ho prostě umí poplácat po rameni(Nikdo jiný to při jasném úsudku udělat nemůže) a to je to hlavní, oč mu jde. Navíc dobře ví, že oni sami jsou natolik neschopní, že se bez něj neobejdou - a že mu nemohou osobnostně konkurovat. Může jim ale nabídnout tolik vlivu nebo pocitu moci, že se zalykají nad vlastní důležitostí. Oni mu pak oplácejí krmením jeho sebestřednosti a slavomamu a zároveň poslouží jako křoví, jako stafáž. Jako hřbety, po kterých lze šplhat výš a výš. Výhodná symbióza.
   Ondřej

 

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archivy