• Ale už jsem to zde psala: “Amicus Plato, sed magis amica veritas,” praví klasické přísloví.

  Vlivný rabín šokuje Izrael. Gójové jsou jako oslové

  Pokud je něco na této zprávě pravda, pak je to prostě zlé. Vím, už jsem zaznamenala různé námitky, že tisk rád zkresluje informace, a nepochybuji o tom. Ale i kdyby výroky R. Ovadii Josefa byly všelijak překroucené, jejich jádro stačí. A proč tak nějak věřím, že ty šílenosti opravdu pronesl? Ano, věřím tomu, protože tohle myšlení znám. Znám ho u Židů, u Romů, u Rusů, u Američanů, u Čechů, znám ho prostě u všech možných zakomplexovaných kokotů, kteří se rádi přisírají k náboženství a k politice, ale také k umění, vědě, k charitě a různým velice ušlechtilým aktivitám.

  Bohužel každý takový magor typu R. Ovadii Josefa  živí antisemitské argumenty. A ti, kdo toho fanatika a blouznivce obhajují, byť v dobré víře, dělají judaismu a Židům/židům opravdu zlou službu. Tohle totiž obhájit nelze, ani kdyby i jen procento z toho, co nám sdělily tiskové agentury, byla pravda. Je to drzé popření samotných principů Tóry, té psané i té ústní. Je to drzé popření humanity, demokratických principů i prosté inteligence. Lidsky, politicky i náboženskly je to průser.

  A musím připojit, i když nerada: pokud se někteří Židé/židé chovají tak, jako by “góje”  - a to zvláště ty, kteří s nimi sympatizují - považovali za užitečné idioty, dojné krávy a méněcenné trouby, podněcují antisemitismus a nesou za něj odpovědnost. Bohužel jsem i u nás dost takových Židů/židů poznala, tolik, že je to až děsivé.  Můžu to napsat, protože to je kritika do vlastních řad, počítám se k tomuto lidu.  Když například někdo mluví o spoluobčanech jako o  “čecháčcích,”  chová se povýšeně, zištně, nebo podvádí,  lže a krade, nemůže se pak antisemitským idiotům divit. A těžko se také může divit těm spoluobčanům, kteří v případě projevů nenávisti vůči nám zůstávají stranou a nepomohou.

  Paušalizace je totiž obecně rozšířený projev duševní lenosti a slabomyslnosti u všech - u Čechů, Romů, Židů, Britů, Zulukafrů, Arabů, Holanďanů, Indiánů i u nácků a bolševiků, i u demokratů, katolíků, protestantů, zelených mužíčků s anténkami i u šmoulů. S paušalizací můžeme nesouhlasit, můžeme ji stokrát odsuzovat, ale musíme s  ní počítat. Každý jednotlivec svým chováním dělá dobrou nebo špatnou pověst i ostatním. A měl by na to myslet, než něco vypustí z huby nebo z klávesnice, než někoho poníží, obelže, podvede, okrade nebo zneužije.

  ——————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 9:48

 • 14 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Hezké není. Příjemné taky ne. Pravdivé je a to je důležitější. Nějak mi přijde, že si pletem svět s fotbalovým hřištěm. Ne jako hráči, ale jako fanoušci co umí jen kazit, ničit a nadávat podle klíče “náš je nekritizovatelný, ten druhý blbý už jen proto, že existuje”
   Ale na “všech stranách” jsou i lidé, co to tak nechtějí. Nejsou tak slyšet, protože svůj um, svou energii věnují do něčeho tvořivého, budujícího (nejen stavebně, taky třeba vztahově…..), léčícího….. místo aby pořvávali.
   No, a každý národ má svou stoku. Ovšem- taky kuchyni a zimní zahradu…..
   Ondřej
   P.S. Viděli jste v pátek 13.tou komnatu Waltera Komárka?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tohle je z jiného soudku než rabi Ovadia Josef, ale stejné jedovaté patoky: http://www.denikreferendum.cz/clanek/6836-akce-d-o-s-t-nevaha-protestovat-uz-i-proti-knize

  • Věra Tydlitátová Says:

   Paní Vanišová, chápu, ale tohle moje hnizdo opravdu není. Přeji Vám hezký den.

  • Petra Vanišová Says:

   Paní Tydlitátová, jak jsem řekla , já se narozdíl od vás nedistancuji od žádného Žida. Ono to bude asi tím, že já nevyznávám žádnou demokracii ani humanismus….

   Pro mne existuje jediná hodnota, a to IZRAEL!

   Tolik na vysvětlenou, víc už se vyjadřovat nemám potřebu, děkuji.

  • Ondřej Wolf Says:

   Paní Vanišová, to by se Vám mnozí Izraelci pěkně poděkovali.
   Ondřej

  • Vlaďa Mitáček Says:

   Smutné, ale snažím se pochopit Vaše rozhořčení i slova toho staříka. Snad věkem pána lze omluvit mnohé. Co za tenmá zákoutí se vynoří člověku v hlavě ve věku 90let. TAM je psáno … “nezavrhuj otce, až mu věk zkalí rozum” … tak nějak, už jsem tu knihu neměl dlouho v ruce. K vlastní škodě. Jak těžké je někdy pochopit manželku, děti, souseda, či mnohé zvolené představitele státu. Člověk si říká: “To není možné”! Ale je to fakt. “Špetka cukru dovede víc, než sud octa”. Tak říkal jeden dobračisko. Horší to je, když na vyložený nesmysl zareaguje jen pravá půlka mozku…pak po čase lituji…a někdy taky ne :)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Zajímavý názor. A napadá mne, že v Aténách se vše důležité řešilo na pahorku Areopagu. Byla jsem tam, jsou tam hrozně strmé a vysoké schody. Tím si Atéňané zajistili, že ti zasloužilí staříci tam už nevylezli, a přesto si zachovali důstojnost, protože jim nikdo nemusel říkat, aby v radě moudrých raději mlčeli.

  • Vlaďa Mitáček Says:

   Paní, díky za informaci o Areopagu. Zas pro mne jedna novinka. Asi bych se tam už nevydrápal … a proč taky zbytečně rizkovat. Dole je také hezky :)

  • Moe Says:

   Hezke cteni to neni, ale kazdy narod ma sve problemy. Rabbi, Ovadia Yosef je jednim z nich a pani Tydlitatova ma zcela pravdu. Jeho sermony a verejne prohlaseni v Knessetu a mimo, slouzi jen tem kteri maji proti Izraelske smysleni a je jednim z duvodu vzrustajiciho ANTISEMITISMU na svete.
   Bohuzel to neni nic noveho, podobna prohlaseni dela nejmene 30 let!

  • jar Says:

   Slova toho pána se mi nelíbí. Nevím, zda jde o projev senility či jeho celoživotní přesvědčení, ale v tomto jej beru stejně jako ostatní zastánce etnické nadřazenosti, v tom má pan Wolf pravdu.

   Pokud beru nějaký nacionalismus jako legitimní, tak je to ten, který se snaží o blaho vlastního národa a nápravu jeho chyb a ne o hlásání nadřazenosti nad jinými národy. Kdyby však jen šlo o pouhé hloupé a lživé hlásání nadřazenosti, ale někteří z její představy ještě vyvozují, že jim mají ostatní národy sloužit. Je jedno, o příslušníky jakých národů jde, tohle se mi nelíbí u nikoho.

   Jestli tím někomu v Evropě uškodil, tak právě Židům, protože jej různí antisemité budou teď dokola citovat jako vlivnou náboženskou autoritu, která veřejně řekla “pravdu”.

  • Vlaďa Mitáček Says:

   Jistě, paní Tydlitátová má zcela jistě pravdu. Dívám-li se však na problém “Ovadii Josef” přes domácími ptáky podělaný, silně smradlavý plácek svého milého souseda, nemohu přehlédnout dvacetileté snažení Klause a jeho věrných brachů, např. Vovky Železného. Kolik lidí v ČR ví co to je Knesset, sermon, či náboženský fantasta Ovadii Josef? Víc jak 5% to nejspíš nebude. Ty dva výlupky zná však každý i s jejich přínosem pro společnost. Nevím, zda se Klaus hlásí k židovské víře - všemu napsanému se věřit nedá, ale u Železného je to jisté … ale i to je nakonec jedno k čemu se kdo hlásí. Strom poznáš nejlépe podle jeho ovoce.
   Jen jsem chtěl říct, že Ovadii Josef v ČR naštěstí moc škody nenadělá. Stihnou to bohatě jiní :)

  • Ondřej Wolf Says:

   Vláďo:
   http://vera-tydlitatova.eblog.cz/pestry-svet-aneb-hledani-pravdy
   A jinak. O Klausovi nic takového nevím. Není mu ale proti mysli podpora od týpků, kterým antisemitismus není cizí.
   Se Železným máte pravdu.
   Ondřej

  • Vlaďa Says:

   Ondřeji:
   Děkuji za odkaz. Je bez chyby, čistý jak zrcadlo. Už jsem radši zticha.

  • Daniel Sidon Says:

   to je skutecne velice prakticke s temi schody. zavedl bych to (nejen) ku knesetu hned !

   dekuji za nas, vsem kteri trpi ohledy k tomuto starci a statu Izrael.
   one moment, please!!!

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy