• Pánové okolo Hradu a jim přidružené okolí reprezentované například Českým portálem, Národní myší a jinými národoveckými plátky nás neustále tepe hrozbami strašlivé politické korektnosti a jejích apokalyptických následků. Už jsem si říkala, že tedy ten nevlastenecký a cizácký zvyk psát slušně opustím, a začala jsem ve slovníku hledat pěkně šťavnaté přívlastky. To byste se divili, jak je ta čeština malebný a bohatý jazyk.

  jaroslav-bartak

  -

  No a ejhle, najednou se nesmí o jistém úředníkovi, který na svoji práci evidentně nestačí a v pracovní době raději dělá soukromou zahraniční politiku, říct, že se na svůj post hodí jako (politicky korektně řečeno) pazdeří do jisté části těla (politicky nekorektně by to bylo: do prdele). A teď zase nějaký jiný naprosto nadbytečný, ale velmi dobře placený úředník žaluje pana ministra za to, že jej nazval poskokem. Jak tedy politicky korektně máme poskoka a podržtašku nazývat? Pane byrokrate, poučte nás. Jste poskok a aby bylo jasno, je to hodnotově zcela neutrální slovo stejně jako deviant. Kolega entomolog mne poučil, že je to dokonce slovo odborné, je to druh jistého brouka z čeledi chvostoskoků. Pane ouřado, jste chvostoskok hradní. Slovo deviant rehabilitoval sám pán svých poskoků. A to jsem ještě stále politicky korektní.

  Politicky nekorektně bych napsala, že jste rozmazlené bolševické protekční dítko, příživník, který je placen z mých daní a namísto práce plká kraviny, otravuje vzduch, uráží slušné lidi, dále povaleč, provokatér, nepřizpůsobivý spoluobčan, který se štítí poctivé práce, tmář a náboženský fanatik, nevzdělanec věřící na nesmysly, kamarádíček podivných existencí, exhibicionista. Je to správně politicky nekorektně? Je to správně vlastenecky? Nebo mám vyhledat ještě pravdivější (nekorektnější) slova? A patří do nedotknutelného okolí dočasného obyvatele Hradu například také onen psychopat bijící ženy a navštěvující střídavě kostel a bordel, to násilnické a oplzlé prase, které nepatří do lidské společnosti? Neotevíral jste nakonec osobně bránu jeho autu, když si onehdá jel na Hrad pro protekci?

  Tak co, ještě milujete politickou nekorektnost, fašouni, devianti a poskokové? Nebo vám nevadí jenom ve vašich hubách (politicky korektně: ústech), ale jakmile si ji trochu vychutnáme my, platiči daní a vaši vyživovatelé, ihned podáváte trestní oznámení, žaloby a ukřivděně kňouráte do novin?
  —————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 15:27

 • 6 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Záleží na směru mluvy. Odkud kam.
   Odpůrce politické korektnosti smí říkat kdykoliv cokoliv o komkoli, to je svoboda slova.
   V opačném směru: Pokud se mluví o odpůrci PK jednorázově, je to nehorázná urážka či atak. Pokud se o něm mluví víc než dvakrát, jedná se o mediální štvanici.
   Skvělý článek, Věro. Připojuji se k němu.
   Ondřej

  • oskar popolnik Says:

   sevas vera,

   super! apropos v nadpise chyba “c” v druhom slove.

   oskar

  • Věra Tydlitátová Says:

   No tak Hájek by si především měl vzpomenout, jak hájil svobodu slova pro nácky. Tak teď ve jménu svobody slova prohlašuju: “Petr Hájek je poskok.”

  • Martin Š. Says:

   Trefné. Ještě jste měla napsat, že oni jsou už několik let sprostí jako kanál (stačí si přečíst něco z té jejich výše zmíněné mediální žumpy) a zatím jsme my byli slušní a nechávali jsme si to líbit. A sotva se někdo ohradí v podobném tónu, začnou vřeštět, hned se pokládají za mučedníky a chudáčky a utíkají žalovat. Jenže lidi už mají jejich nacistických a fašistických průjmů DOST. Zvlášť když si tu zbytečnou hradní bandu mají platit.

  • Ondřej Wolf Says:

   Možná hysterčí hlavně proto, že už jim to lidi žerou čím dál míň.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Jen aby už na defenestraci nebylo pozdě.
   |Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy