• anezka

  Anežka Hrůzová se narodila ve vesnici Malá Věžička u Polné na Jihlavsku 16. dubna 1879, tedy před 130 lety. Dvacátého devátého března 1899 šla devatenáctiletá Anežka Hrůzová cestou z Polné okolo lesa Březiny.

  Neznámý pachatel ji přepadl a zavraždil.
  Její tělo bylo nalezeno po třech dnech  1. dubna v lese. Měla proříznuté hrdlo, roztrhané oblečení, ale nebyly shledány známky sexuálního zneužití. Příčinou smrti bylo vykrvácení. Poblíž těla byly stopy krve. Většina stop byla zničena davem při objevení těla, proto důkladné vyšetření zločinu nebylo možné, navíc se zdá, že celé vyšetřování probíhalo značně amatérsky a zaujatě. Nikdy se neprokázalo, že by vrahem Anežky Hrůzové byl  Leopold Hilsner, skutečný vrah Anežky Hrůzové nebyl nikdy dopaden.

  masaryk

  Anežka Hrůzová nemá v hrobě klid. Když není maso, vaří se z vody. Když jsme neschopní, pomlouváme schopné. Když neslouží mozek, poslouží svaly. Když dojdou argumenty, vymyslí se. Když není pravda, nastoupí demagogie. Když nemáme viníka, vytáhneme pře sto let starý kriminální případ a označíme vrahy. Kdyby to nebylo tak stupidní, bylo by to smutné. Někdy si říkám, zda to ti naši nacisté nemyslí všechno jenom jako nejapnou recesi a zda my jim na to hloupě nenalítáváme, když to bereme vážně.

  anezka-poslusnost

  Ale i kdyby to jejich vypečení šéfovi jako recesi mysleli, není to méně nebezpečné, protože řadoví hajlovači slabšího ducha žádnou jemnou ironii a happening nechápou. Roní krokodýlí slzy nad zavražděnou křesťanskou dívkou, kterou podřezali zlí Židé v lesíku u Polné. Dávno mrtvý kriminální případ, tehdy špatně vyšetřený, diletantsky zamlžený, vedl k zmanipulovanému soudnímu procesu, v němž rozhodovaly spíše kariérní zájmy a maloměšťácké předsudky než spravedlnost.

  polna6
  Řeklo by se: takových zpackaných soudních případů už v dějinách bylo! Nebýt vystoupení Tomáše G. Masaryka a několika dalších rozumných lidí, nevěděl by dnes už nikdo o této špinavé historii zastydlého antisemitismu, k němuž se propůjčili novináři, četníci, lékaři, žalobce a soudce. Zcela nevýznamný Leopold Hilsner vešel do dějin jako symbol a z jeho procesu se stala aféra odhalující ostudné hlubiny české malosti v době, kdy čeští vlastenci již pomalu, ale odhodlaně  a sebevědomě sahali po vysokých vědeckých, kulturních a politických cílech.
  neonaciste_polna_hrob_denik_clanek_solo
  Dnes, na počátku 21. století se k této temné skvrně českých dějin hrdě hlásí několik takzvaných vlastenců, kteří se domnívají, že resuscitací rituální pověry nějak významně povznesou český národ. Naštěstí je tato dávná aféra českému národu úplně ukradená. Jenže ostuda je ostuda. Počítačovou montáží přimalovaná židovská hvězda na kabátě prezidenta Masaryka není vtipná. Podobných montáží, vyhrabané propagandistické veteše a zjevných lží jsou dnešní nacistické webové stránky plné. Malé dušičky nesnesou pomyšlení, že je někdo převyšuje ve všech směrech. Blbosti šířené na internetu zasahují přece jen dost lidí, touha po senzaci a mírně dekadentní zájem o podříznutou oběť vraždy mohou přilákat zájem povrchních konzumentů všelijakých černých kronik, labilních individuí, fanatiků teorie spiknutí a lovců všemožných senzací.
  -
  Nacisté si udělali z Anežky Hrůzové své téma. Například v diskusi na jednom z mnoha nacistických webů napsal před rokem jistý Jan Kilop toto:
  Je dobré že připomínáte tyto zločiny!
  Židovská rituální vražda je stará jako Židovstvo samo. Je známo několik stovek soudně prokázaných židovských rituálních vražd spáchaných v průběhu celých staletí. Tyto krvavé zločiny Židů jsou nesmazatelně doloženy v soudních spisech a kronikách téměř všech států Evropy. Existuje i velmi bohatá bibliografie kde jsou tyto případy jasně doloženy.
  To jsou všechno ovšem případy známé prokázané, ale ve skutečnosti to musí být za tak dlouhá staletí desetitisíce obětí! Dnes kdy Židé disponují v celosvětovém měřítku obrovskou mocí, kdy ovládají finance, politiku, masová média a všechny nadnárodní instituce, páchají tyto vraždy zcela anonymně a samozřejmě s větším rozsahem. Je známo, že třeba v USA se ročně ztratí několik tisíc dětí a je veřejným tajemstvím, že velká část z nich jsou obětí těchto krvavých zločinů. Ale netýká se to jenom USA, ale téměř všech států světa. Tyto zločiny přirozeně nepáchají všichni Židé, ale malé orthodoxní skupiny, které dnes žijí prakticky v každém státě kde žijí Židé.“
  polna7
  ————————————————————–
  Kalendář neonacistů v České republice
   – 30. 1. 1933 Adolf Hitler jmenován říšským kancléřem
   – 13. 2. 1945 Bombardování Drážďan angloamerickým letectvem, neonacistické akce v Drážďanech (účastní se jich i čeští neonacisté), dobytí Budapešti sovětskou armádou, pravidelné mezinárodní setkání neonacistů v Budapešti (účastní se ho čeští neonacisté)
   – 23. 2. 1930 Smrt Horsta Wessela, kultovní postava nacismu
   – 30. 3. 2004 Smrt Romana „Elmara“ Skružného
   – 29. 3. 1899 Zavražděna Anežka Hrůzová v Polné.  Za vraždu byl odsouzen Žid Leopold Hilsner
   – 20. 4. 1889 Narození Adolfa Hitlera
   – 30. 4. 1945 Smrt Adolfa Hitlera
   – 1. 5. 1933 Adolf Hitler vyhlásil 1. květen za „Den národní práce“, proto i neonacisté pořádají prvomájové demonstrace
   – 8. 5. 1945 Porážka Německa ve II. světové válce, neonacisté den chápou jako závazek tuto porážku odčinit nebo jako vzpomínku na padlé
   – 10. 5. 1941 Let Rudolfa Hesse do Velké Británie s údajným „mírovým“ poselstvím
   – 16. 5. 1999 Smrt Miloše Reha
   – 21./22. 6. Letní slunovrat (starogermánská tradice)
   – 30. 6. 1934 „Noc dlouhých nožů“ v nacistickém Německu
   – 20. 7. 2001 Vražda Roma Oty Absolona ve Svitavách, využíváno jako připomínka údajného justičního omylu na soudem odsouzeném vrahovi – neonacistovi Vlastimilu Pechancovi
   – 11. 8. 1957 Narození Iana Stuarta
   – 17. 8. 1987 Smrt Rudolfa Hesse (v neonacistické terminologii „poslední oběť II. světové války“), pochody v Německu (pokud jsou povoleny, tak hlavně v Wunsieldu)
   Zdroj: Manuál pro policii ČR – Symboly používané extremisty na území ČR v současnosti.

  —————————————————————————-

  Obrázky:

  Dobový portrét Anežky Hrůzové (internet)

  Fotomontáž TGM z neonacistického webu

  Dobová propagandistická pohlednice s nově vloženým nápisem publikovaná na současném nacistickém webu

  Hrob Anežky Hrůzové v Polné (internet)

  Před rokem se sešlo nekolik neonacistů a zapálili svíčky u hrobu zvražděné Anežky Hrůzové v Polné. (zdroj: Neonacisté se sešli u hrobu Anežky Hrůzové v Polné)

  Místo nálezu zavražděné v lese Březina (nacistický web)

  Další informace: Jiří Kovtun: Abychom věděli. Sto let od vypuknutí aféry Leopolda Hilsnera

  ————————————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 19:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy