• Klaus je nazval obyčejnou propiskou a údajně je někam založil.  Od chvíle, kdy bylo naposledy vidět, než je schoval pod stůl, nikdo slavné chilské pero nespatřil.

  Konečně byla zveřejněna jeho detailní forografie. Jen idiot by si něco takového mohl splést s propiskou.

  Celý povrch pera je pokrytý tmavomodrým pláštěm z drahých kamenů zvaných lapis lazuli. Je to vzácný polodrahokam, který se těží v chilských Andách a říká se mu noční kámen.

  140

  Kousek lapisu lazuli

  ——–

  Tak tohle je zvlášť povedené:

  LAPIS LAZULI

  Královská modř symbolizuje duchovní hloubku a absolutní světlo vnitřní harmonie. Probouzí v nás nadlidskou lásku, pocit krásy a idealismus. Otvírá duši nekonečnost věčného vesmíru a probouzí citlivost a vnímavost. Dokáže prohloubit náš vnitřní pohled, kterým jen v jiné formě dosáhneme stejných duchovních prožitků. Dodá nám pocit jistoty a bezpečí a daruje nám schopnost uvádět vnitřně viděné a procítěné v realitu. Hlavní význam lapisu je v duchovní oblasti. Zahřejeme-li jej na slunci, pomáhá proti otokům a při zánětech, potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nejistoty. Je to kámen přátelství, podporuje harmonii v mezilidských vztazích. V mnoha kulturách byl uctíván jako svatý kámen, jako nebeský posel, jenž přináší lidstvu moudrost. Podporuje růst našeho ducha, posiluje ho a nabízí poznání vyšších souvislostí. Posiluje intuici a schopnost nahlédnout do vlastního nitra, rozpoznáváme s jeho pomocí snadněji i skrytý smysl síly, působící v pozadí. Doporučuje se pro meditaci a telepatii. Léčí nespavost, melancholii, nemoci žlučníku, horečku, neutralizuje jedovaté látky v těle, posiluje tkáně a doporučuje se při rakovině. Věřilo se, že má schopnost zahánět neštěstí, užíval se k léčení očních chorob, neuralgiformních bolestí a křečí. Má výrazný vliv na duchovní sebekázeň člověka. (ZDROJ)

  Třebas to na pacienta zabere…

  ————————————————————-

  Ukradené pero bylo uměleckým dílem chilských šperkařů.

  Zde si přečtete všechny detaily a prohlédněte si detailní obrázky vzácného pera Parker:

  Brian Gray/Edison Pen, Custom made Menlo

  -menlobluetrustone2

  menlobluetrustone1

  Chápu, že takový šmajchlovní kousek láká, ale prezident to trochu přehnal, krást se nemá. To mu měla vysvětlit maminka už v předškolním věku.

  Vždyť  si to pero  mohl pan Klaus i normálně koupit:

  Vtg Lapis Lazuli Blue Parker Duofold Jr. Fountain Pen

  Stojí 60 dolarů. Stálo to za tu mezinárodní ostudu? Nebo, jak připomenul profesor Halík, se pan Klaus inspiroval moudrostí Babičky: “Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí?”
  ———

  P.S. Myslím, že si to pero koupím. Jeho cena teď prudce vzroste, po té reklamě. Nedostal on Klaus nakonec ještě zaplaceno za tu reklamu????

  Dále: Klausovo chilské pero zdobí ‘noční kameny’

  ———————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 21:40

 • 12 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Daniel Š. Says:

   Ta tomu řikám kolosální trapas! Za 60 dolarů si navařil ostudy až za hrob.

  • Ondřej Wolf Says:

   1 USD USA dolar 16.754 +0 % ( = 1004,70 Kč)
   http://aktualne.centrum.cz/finance/kurzy.phtml

  • Věra Tydlitátová Says:

   No právě. Prezidentská čest je hodně laciná.

  • Moe Says:

   Asi si rika: “Dolar ukradeny je dolar vydelany”, a neb je lepsi mit nejaky “pero” v gatich, nez nemit zadny!

  • vlaďa Says:

   Paní Tydlitátová,to co píšete,je hodně výživné.Zabral-li by lapis lazuri na pacienta,pak by se musel divit i pan soused Duka.Dávám Vám často pod články všech 10*,ale není to vidět…nepíše mně ta mašina a registrovat se nechci,blogy neumím psát a tak nevím,jak Vám ty hvězdičky poslat.
   Asi tak nejlepší: * * * * * * * * * * :-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   2vlaďa:
   Už mi to psalo víc lidí, nevím, čím to je. někomu hodnocení vkládat jde, někomu ne, možná je to typem prohlížeče. Ale mně to nevadí, slovní hodnocení je mi stejně milejší. Díky :-)

  • vlaďa Says:

   Paní Tydlitátová,prolížeč používám IE,který je součástí Wind.Asi před 1/2 rokem mně hvězdičkovač fungoval,pak se zasekl (jinde funguje dosud,např.čtyřlístky.cz). S vlastním pc jsem nedělal nic.Tipoval bych to spíš na nějaký ban poskytovatele eBlog.cz…ale nevím,jsem jen uživatel.Ale mohu se ze zvědavosti v týdnu u eBlogu zeptat,mají tam podporu.Pokud mně odpoví,dám Vám vědět.

   Máte jistě námětů dost,ale dnes jsem našel dobrý článek,kde se k současné pol.scéně vyjadřuje pan Kraus.
   http://www.denik.cz/z_domova/jan-kraus-premluvili-jsme-babu20110415.html

  • Moe Says:

   Pani Vero. mne ty hvezdicky jdou, tak jsme tam podle meho pocitace DVA, coz nic neznamena neb ty ostatni jsou zde:*******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

  • vlaďa Says:

   Paní Tydlitátová,lapis lazuri má skutečně obrovitou sílu,protože se hvězdičkovač na mém pc, pod Vašimi články, dnes ráno opravil…a sám(?). Ať už je to čímkoliv, hvězdičky jsou jen velmi málo, čím mohu poděkovat za Vaše pravdivá a milá slova. Pomáhají mi … jako lapis lazuri.
   Přeji Vám hezké svátky a po svátcích všechno dobré :-) vlaďa

  • Věra Tydlitátová Says:

   vlaďo a Moe, já děkuji vám za pozirivní reakce, jak už jsem psala, na ty hvězdičky moc nehledím, ale reakce na článek mne vždy potěší. Díky a užívejte si hezké svátky!

  • Věra Tydlitátová Says:

   Američané chtějí omluvu za Hájkova slova. Vnímají je jako urážku prezidenta Obamy
   http://zpravy.ihned.cz/c1-51784250-daniel-anyz-bily-dum-chce-hajkovu-omluvu
   “Se jménem Petra Hájka se Američané v souvislosti s teroristickým útokem nesetkali poprvé. O vicekancléřově vidění 11. září se v USA ví už od vydání jeho spisku Smrt ve středu. Už tehdy si ve Washingtonu všimli, že v Praze na Hradě reprezentuje prezidenta vicekancléř z rodu lunatiků.”
   -
   Bílý dům chce Hájkovu omluvu. Jsou Američané až moc útlocitní?
   http://dialog.ihned.cz/c1-51784010-daniel-anyz-bily-dum-chce-hajkovu-omluvu

  • Věra Tydlitátová Says:

   Z lidové tvořivosti na FB:
   -
   Princeznička na bále,
   poztrácela korále.
   Její táta,chilský král,
   Václava si zavolal.
   Najdi nám ty korále,
   jinak platíš penále.
   Vašík hledal s elánem,
   ukrad tužku s penálem.
   Byl tak potem zbrocený,
   jak když kradl Kožený.
   Vašku vrať tu propisku,
   než dostaneš do pysku…

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy