• Ahoj, lidi toulaví 23.04.2011

  V jistých politických kruzích se v posledních měsících deklamuje slovo křesťanství, nebo katolictví při všech možných příležitostech.
  I při nemožných.

  crucifiction_sm

  Křesťanskými (tedy samozřejmě katolickými) hodnotami, vírou, tradicemi a církví se zaklíná redaktorka a hlavní ideoložka Fragmentů, údajní konzervativci z Národní myšlenky a spolku Akce D.O.S.T. (stejní lidé), katolický aktivista Michal Semín, autoři Revue Katolík, bizarní web Spiknutí proti lidstvu a Církvi, geniální novinář a lovec spiklenců Bartoš, dále zde již známý autor bojovných článků na stránkách Národního sjednocení… připomeňte mi prosím, koho jsem ještě zapomněla.

  Co myslíte, že najdeme na jejich stránkách o největším křesťanském svátku? Jak se odráží velikonoční mystérium u tak zanícených rytířů víry? Nebudu vás dlouho napínat: NIJAK.

  Celý týden před Velikonocemi by měl být obdobím meditace a soustředění. Velký pátek je den, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus. Křesťan se má zamýšlet nad svými hříchy, má jich litovat a má prožívat spasitelnou oběť svého Pána. Dnes se slaví Bílá sobota, den, kdy Kristus spočinul v hrobě…

  To se letos projevuje tak, že na stránkách Akce D.O.S.T. najdeme hned dva vysoce aktuální články, Semínův nejnovější politologický rozbor: Extrémisti ve školství aneb proč má Dobeš padáka (vcelku netuším, proč má nejneschopnější ministr v dějinách padáka, dokonce myslím, že padáka nemá) a článek Profesor Tomáš Halík odmítl výzvu Akce D.O.S.T. k veřejné diskusi! (Stanovisko výboru Akce D.O.S.T. ke korespondenci jejího místopředsedy s Tomášem Halíkem) (Je mi jedno, proč profesor Halík kašle na tlachání s ignoranty, ale nedivím se mu ani za mák).

  Revue Katolík  řeší závažný problém v článku z 8. března nazvaném Zrušená diskuse na RadioVaticana.

  Spiknutí proti lidstvu a církvi nabízí ke stažení úžasné dílo nazvané  Zrod Československa pod egidou Židů - 28. říjen 1918 je největ. ponížením Čechů a Slováků stejně jako řadu podobných močůvek. Ale aktuálního tam není nic, tohle jsou všechno stařičké bláboly.

  Paní Haslingerová je také velmi katolicky usebraná. Ve své humoristické revui nazvané Fragmenty má článek Právě před deseti lety vyšel Manifest českého eurorealismu a milou, hřejivě lidskou aktualitku  ODS slaví dvacet let od svého vzniku.

  Národní sjednocení je také plné duchovního ohně: v článku Prohlášení NSJ 02/2011 • k vládní krizi se dozvídáme, že za všechno mohou jako ostatně vždycky sionisti, a pak je tam něco, co nemám chuť číst, protože je to jakési pokračování čehosi již sepsaného dříve a jmenuje se to Protest proti policejní zvůli - pokračování (Určitě to není protest proti Pilátovu podílu na justiční vraždě Spasitele).

  Národní myš (jako vždy nechutně zavirovaná) zve na Pochod za obnovu Mariánského sloupu (”Tradiční symboly lidové katolické zbožnosti - korouhve, sochy apod. vítány” … Tak to jóóó).

  Pan Bartoš na svém osobním blogu pauzíruje, ale v Prvních zprávách dnes vypotil jakýsi paskvil plný urážek výborné novinářky Silvie Lauder s narážkami na její dekolt. Jaro je mocné a i v mladém konzervativci umí vzbouřit hormony, ale dost silně pochybuji, že pan Geniální Novinář bude mít  u paní Lauder sebemenší šanci na civění do výstřihu, nebo dokonce na něco víc. A že je lepší novinářkou než on alespoň o pět tříd, s tím také nic moc nepořídí.
  —————-
  Tak přesně takhle vypadá duchovní život na české internetové konzervativní návsi…

  Tedy ne že by mi do toho něco bylo… My slavíme jinak.

  ————————————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 15:12

 • 11 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Kateřina Amiourová Says:

   Mezi námi - ono i pojednání české Wikipedie či českých deníků na téma Velikonoc je stále velmi ubohé…

  • Martin Vokoun Says:

   Vy silní ve víře,
   v Písmu kovaní,
   když začnou bít pastýře,
   kde jste schovaní?

   (Sváťa Karásek)

  • Vratislav Says:

   Mlilí křesťané, katolíci i nekatolíci, stejně jako další v Pána věřící. Chce to Velký Pátek jako svátek. Stejně si bere každý dovolenou a o Velikonocích je to všude krásné a všade jsou kostely, které lze navštívit právě v tyto dny. Začít se musí, jak říkal i TGM už v rodině a to platí dvojnásob po devastaci totalitami.
   Krásný Hod Boží Velikonoční. Za svatovítské dobrovolné zvoníky pana Františka kardinála Tomáška 1966-1986,v roce 1973-4 též pana Štěpána kardinála Trochty a jeho tajemníka obřadníka u sv. Víta Alfonse Kovače, který tam jako kostelník dosloužil i jako organizátor zvonění i po tragickém odchodu pana Štěpána kardinála, s vděčnou vzpomínkou nejen na ně, srdečně doc.Vratislav Preclík

  • Věra Tydlitátová Says:

   Třeskutý humor Fragmentů. Jen pro silné povahy a kachní žaludky. Důrazně nedoporučuji číst křesťanům…
   Jidáš z Iškariotu a Škárka z Věcí veřejných…?
   http://www.fragmenty.cz/iz000325.html
   Takovéhle brutální rouhání si autor může dovolit jenom vůči křesťanům. Kdyby něco podobného napsal o islámu, muslimové by z něj udělali masokostní moučku. A plným právem.

  • vlaďa Says:

   Fragmenty jsou opravdu takový kanál,že horší to být už ani nemůže.
   Je docela možné i to,že Bártova poprava byla nutná,protože Klaus šlohnul propisku a byl tou dobou populárnější než Pilát Ponský.
   Třeste se spiklenci!Až Bárta vstane z mrtvých,bídně zhynete vlastní rukou.Na Bártovu věčnou památku jeho učedníci založí Církev Obyčejné Propisky Lapis Lazuri.

  • Ondřej Wolf Says:

   A místo “Amen” se v ní bude říkat “Kámen”

  • Ondřej Wolf Says:

   P.S. Vlaďo, ne že bych cokoliv takového chtěl přivolávat, ale kdykoliv si o něčem řeknu, že to už nemůže být horší, brzy mne život přesvědčí, že klidně může.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Taky mám takovou zkušenost. Někdy je to až fascinující. Nebo řeknu z legrace největší myslitelnou absurditu - a ona se pak stane.

  • Ondřej Wolf Says:

   Abychom to vztáhli k tomu “theologickému” článku. Zatím předvedli něco jako povídání pro Nedělní školu. Dovedete si představit, jak by u nich vypadala třeba dogmatika?
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Brrrrr! To se dělá? Takhle před spaním?

  • vlaďa Says:

   Pane Wolfe,já vím,že to může být ještě horší,ale nechci tolik sršet optimismem :-) …A “kámen”…to je zas teda trefa :-)

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy