• Alarmisté se silně vzrušují fantaziemi, že na dnešek je naplánován rozsáhlý atomový útok na Berlín.

  berlin

  Nebudu uvádět autory a stránky, reklamy už bylo dost, ale většinou jde o lidi chladně zdrženlivé například v teorii klimatických změn. Světově uznávané odborníky na změny podnebí tihle lidoví mudrcové nazývají alarmisty po vzoru svého hradního guru. Sami ovšem šíří barvité poplašné zprávy, kde se dá i kde se nedá. Náhlé nukleární oteplení Berlína jim připadá zajímavější a věrohodnější než trapně pomalé tání ledovců. Koneckonců v Berlíně byli kdysi na výletě, ale takový oný ledovec nikdy neviděli a kdoví, jestli nějaký ledovec existuje, nejspíš je to nějaký zednářský výmysl. Znáte ten židovský vtip?:

  “Tak nějaký žid Rosengerg potopil Titanik!”

  - “??? Titanik přece narazil do ledovce…”

  - “Rosenberg, Goldberg, Eisberg, to je jedno, stejně to jsou všechno židi!”

  Argumentace těchto mudřeců je vskutku na odborné výši a neliší se od argumentů znalce židů z toho vtipu. Slyšte, slyšte: “…na základě různých indicií, citátů a záběrů z filmů naznačují, že se v Berlíně chystá teroristický útok pod falešnou vlajkou…” Záběry z béčkových katastrofických filmů jsou vskutku mocným vědeckým argumentem, ale co čekat od lidí, kteří své veškeré vzdělání čerpají z místní videopůjčovny? Možná že takoví videomesiášové jsou mezi nimi ještě intelektuální elitou, pro ty slabomyslnější stačí toto sdělení: “Reklama firmy NIKE “Make Yourself: Lira’s Manifest” v sobě ukrývá zvláštní tajná poselství. Pouští do podvědomí diváka podprahovou propagandu. Může souviset s údajným teroristickým útokem při světovém mistrovství v ženském fotbale v Berlíně?” Nevěříte? Věřte!

  26. června se na Olympijském stadionu v Berlíně koná zahajovací ceremoniál světového šampionátu v ženském fotbale. Tuto světodějnou událost si prý vyhlédly tajemné a supertajné služby a neviditelné i nejmenované organizace usilující o NWO (pro konspiracemi dosud nepolíbené: Nový světový řád) jako vhodné místo a čas pro rozpoutání takové pěkné třetí světové války. Z útoku mají být křivě obviněni islamisté. To aby bylo jasné, že bojovníci proti NWO dobře vědí “odkud vítr fouká,” samozřejmě, známe pachatele všeho zla na světě, že? Dříve jen trávili studny a vraždili křesťanské panny, teď si hrají s atomovkou. Inu víru v Boha v naší postmoderně pohanské  době nahradila víra ve všemocné tajné služby, ve spiknutí zasvěcenců, v děsivý Bilderberg a vůbec v  NWO, s tím už moc nenaděláme.

  Svědectví o chystaném útoku prý dokonce pocházejí od takových autorit, jakými je například Disraeli, Kennedy a Roosevelt. Zřejmě jde o komunikaci s oním světem, autor to blíže neupřesňuje. Ale proč ne, blbostí už bylo napsáno dost, tak proč nepřihodit i nějaké to citýrování duchů? Nějací právníci rovněž vyzývají k vydání různých předběžných opatření, případně k dozorování podezřelých osob. Bylo by myslím slušné, kdyby si ty manévry posléze také zaplatili a nenechali své špásy platit daňové poplatníky. Stejně tak by měli nést trestní a hmotnou odpovědnost za škody způsobené případnou panikou. Ale jsou to právníci, tak nic takového nečekám, ti se vždy vykroutí a eventuálně ještě skasírují nějakou státní instituci.

  Tak schválně - bouchne to dnes v poledne?
  Vsadím se, že nebouchne vůbec nic, ale to nebude nijak vadit vytřeštěným panikářům a falešným prorokům v tom, aby svůj konec světa neohlásili na nějaké další datum, například na 11. září. To čekání na velké BUM už tady bylo tolikrát, že je to až otravné. Počítám, že se oklepou tak do dvou dnů a přijdou s nějakým vysvětlením a s další katastrofou na obzoru, nad níž budou onanovat, dokud to datum také v tichosti nevyprší. A pak vymyslí další termín. Oni totiž bez šíření strachu a nenávisti jaksi nemohou žít.
  ————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 18 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • G.S.T. investment Says:

   Tak se zdá, že jste docela parádně nasrala Klausovy řiťoalpinisty: http://tydlitatova.blog.idnes.cz/c/198247/Tak-co-bouchne-to-Ale-houby.html LOL Ti se vztekají! Fakt sranda. Dávejte to na ídnéčko častěji.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tak to je fajn. Ale diskuse na iDNES nečtu. Ani pod svými články, ani pod jinými. Trolluje tam stále stejných asi 5 cvoků, kteří tam tráví veškerý čas, protože nemají nic na práci. Na iDNES jsem celkově rezignovala, raději budu psát sem. Tam hodím jen tak občas něco pro pobavení.

  • Ondřej Wolf Says:

   Já si tu “diskusi” přečetl. A vzpomněl jsem si na Čapkův apokryf “Thersítés”. Vřele doporučuji, mnohé osvětlí.
   Ještě mne napadlo, že kdyby se každé blbé slovo změnilo na bramboru, to by to bouchalo, jak by ty plky padaly.
   No, je 15:21 a nic. Tak snad příště…..
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   No jo, ale ten Thersités alespoň před Trójou opravdu bojoval a vcelku chápu, že mu dlouhá válka lezla na mozek. Ale tihle klávesnicoví střelci s lahváčem u lokte, ještě k tomu anonymní, já bych je s Thersitem radši ani nesrovnávala. S těmi bramborami je to moc dobré, to by byl hned konec všech hladomorů :-)

  • Persi Says:

   Nebouchlo to. A já se tak těšil. Už druhý konec světa v tomto roce byl ohlášen, ale nedodán. Hodlám to reklamovat. Ale nebojte, další pokus je za rok a půl a pořadatelé slibují obří show. Zlí jazykové sice tvrdí něco o tom, že Máyské civilizaci prostě došlo místo na šutru, ale to nás přeci nerozhází. Vzhůru za falešnými mesiáši!

  • Persi Says:

   Vysvětlí nám pan redaktor, proč to nebouchlo? Připadá mi, že celá ta “kauza” byla rétorickým cvičením ve stylu: “něco si vymyslíme a fakt, že se to nestane budiž důkazem, že máme pravdu”.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Také s napětím očekávám nějaké vysvětlení z mesiášova tiskového oddělení. Zatím kde nic tu nic.

  • Ondřej Wolf Says:

   Musíte přece pochopit, že když se nemůžou dovolat ani na Hrad, ani do PZ, tak s tím prohlášením musejí čekat.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tak proč se nezeptají v hlavní kanceláři Mossadu v Maislově 15 pana Roubíčka?

  • Ondřej Wolf Says:

   Protože se převlékl za Kohna, to dá rozum!
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tak se můžou zeptat paní Humplové na Hlavním nádraží u pokladny.

  • Martin Š. Says:

   Jak Bartoš zabránil atomovému útoku v Berlíně

   “Je to ostatně i týden starý případ s největší pravděpodobností zmařeného (odvolaného, odloženého) teroristického útoku v Berlíně, který se - díky Bohu - neuskutečnil. Poděkovat kromě Bohu můžeme i spoustě svobodymilovných a svobodomyslných lidí, kteří informace po internetu šířili a nejspíše i nějakému insiderovi, který prvotní zmínku o chystaném plánu vypustil na veřejnost. Jinak si totiž nemůžeme vysvětlit pozornost, která byla věnována jednomu konkrétnímu datu a místu - 26. červnu v Berlíně. Obyčejným zkoumáním filmů a hledáním významu v číselné symbolice by toto datum nikdo nemohl objevit. Mohla to být tedy buď provokace, ale na to dosahovala příliš monstrózních rozměrů, takže se zdá být pravděpodobnější, že to bylo spíše vyzrazení informace z prostředí tajných služeb, které se na přípravě útoku měly podílet, co bylo impulsem k zpětnému dohledávání indicií toto varování potvrzujících.”

   “Jsem šťastný, že jsem se v pondělí 27. června mohl probudit do slunného dne a že na Českou republiku nemířil žádný radioaktivní mrak, že nezahynuly stovky tisíc Němců a že nemáme v Evropě vyhlášené stanné právo. Věřím tomu, že nás od něčeho takového dělilo jen velmi málo a to, že k něčemu takovému nakonec nedošlo, přičítám především provalení plánu a rozšíření těchto informací - na internetu.”
   (První zprávy 2.6.2011)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Čekala jsem, kdy s tím vyleze.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ať žije náhradní realita, pláštěnky a igelitové pytlíky na končetinách.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   “…..a přátelé, tento příběh je pravda,
   vyprávěl mi ho sám A.B. (ejbí) Texas Bartosh…..”
   Nebo to byl Barth Simpson?
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Přemýšlím o vysvětlení téhož jiným způsobem.
   a) Konspirační teorie vytváří (a věří jim) hlavně lidé, kterým se vede tak dobře, až se z toho nudí, tak si vytváří problémy, kterých se lze bát celkem v pohodlně, v teple, čistotě a bez rizika.
   b) Na tu či onu konspirační teorii může nalítnout i člověk zcela zoufalý (jako třeba sektě), pro kterého je “prožitek hrůzy” z obsahu konspirační teorie únikem, úlevou z nějakého skutečného problému, prožitku. Ta skutečná tíha v sobě většinou nemá romantiku, konspirace ano. Tak se líp snáší.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Myslím, že něco takového popsal Fukuyama jako konec dějin, chybí nám thymos, pocit nějakého patetického, hrdinského a dobrodružného prožitku. Žijeme moc pohodlně, vlastně nudně a chybí nám válka, hlad, utrpení, hrdinství na které jsme evolucí naprogramování. Proto si někteří lidé vytvářejí nenávistné ideologie a násilnické vzorce chování, konspirační teorie s vizemi mocných nepřátel a podobně. Proto také tihle lidé moc nerozlišují mezi literaturou, filmem a skutečností, protože umění je tvůrcem moderní mytologie, která vždy prožitek patosu poskytovala a stále poskytuje. Takový “konspirační publicista” sedí v pohodlí, píše ty své fantazie a cítí se jako hrdina, nebo dokonce mučedník, protože v životě nemá šanci prožít něco hlubokého a silného, v ideálním případě má ten svůj virtuální zápas a mučednickou slávu dokonce jako placené zaměstnání. Možná by jim pomohl aktivní sport a nasazení v těžké práci, ale na to jsou tihle lidé moc líní a asi i nešikovní. Většinou vyrůstali někde v paneláku před televizí, nemuseli hnout prstem, generace šikovných a pracovitých a nevirtuálně statečných mužů pomalu vymírá.
   U toho druhého případu nevím, je to pravděpodobné, ale ještě jsem se s takovým případem osobně nesetkala. Všichni, o kterých vím, spíš nevědí, co roupama dělat, pořádně nepracují a nudí se.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Příčiny a mechanismy konspiračního myšlení
   http://koroptew.blogspot.com/2011/07/priciny-mechanismy-konspiracniho.html

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy