• Pod dojmem politického projevu Václava Klause během svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi a následných mediálních komentářů vznikl spontánně dokument, který je reakcí na obavy ze směřování naší společnosti.

  3419311-narodni-svatovaclavska-pout-ve-stare-boleslavi

  Dvacet dva podpisy přiložili občané různých vyznání nebo bez vyznání pod soukromý dopis, který byl předán v pátek 21. října 2011 sekretáři České biskupské konference. Ten pak přislíbil jeho distribuci všem členům ČBK a projednání na Stálé radě ČBK dne 22. listopadu 2011. S vědomím a souhlasem sekretáře ČBK vyzývají autoři dokumentu veřejnost, aby se k tomuto vyjádření připojila, pokud s ním souhlasí. Nyní jde již o otevřený dopis, nicméně zatím není určený médiím, nabízí se pouze jako možnost vyjádření názoru občanů vůči ČBK. Případná medializace bude přípustná až po projednání dokumentu na jednání Stálé rady ČBK 22. 11. 2011.

  Dokument je nazván Svatováclavská výzva katolickým biskupům vzhledem k impulsu vedoucímu k jejímu vzniku a nesouvisí s podobně nazvanými dokumenty s jiným zaměřením. Již od počátku bylo zdůrazňováno, že nejde pouze o záležitost týkající se výhradně římskokatolické cirkve, neboť podpora nejvyšších představitelů nejvýznamnější české náboženské komunity explicitně vyjádřená určitému politickému směru může mít dopad na všechny občany České republiky.

  Pokud se chcete k tomuto varovnému hlasu připojit, můžete tak učinit ZDE.

  avatar-duka-klaus

  ——————————-

  Návod k použití PETICE:

  A) Seznámení se se Svatováclavskou výzvou - jak na to:

  K seznámení se s textem výzvy slouží oranžový obdélníček s nápisem ZOBRAZIT PETICI, na který narazíte poté, co začnete rolovat stránku nahoru. Na tento obdélníček jednou klikněte levým tlačítkem myši, chvilku počkejte a na obrazovce vám bude k dispozici text Svatováclavské výzvy s podpisy jejích iniciátorů dalšími doplňkovými informacemi na druhé straně.

  Chcete-li se nyní ke Svatováclavské výzvě připojit, můžete to udělat BUĎvlastnoručním podpisem (viz dále bod A) NEBO vyplněním elektronického formuláře (viz dále bod B). Doporučujeme to zkusit udělat oběma způsoby, ale příliš se s tím netrapte a dle svých možností zvolte třeba i jen jeden z nich (v nouzi se ozvěte s prosbou o radu na svatovaclavskavyzva@seznam.cz).

  B)  Vlastnoruční podpis - jak na to:

  Pokud vám avízo na Svatováclavskou výzvu přišlo e-mailem, pak se především podívejte, jestli v příloze také nepřišel podpisový formulář - pokud ano, pak si jej otevřete a máte vystaráno. Jinak zvolte jednu z následujících možností:

  1. možnost: Srolujte stránku níže a v obdélníku nadepsaném PŘÍLOHY klikněte pravým tlačítkem na modrý podtržený odkaz  “355_svv_vyzva_podpisovy_arch.pdf“. V obdélníčku, který se vám tam objeví, klikněte levým tlačítkem na odkaz “Uložit jako…” (”Save as…”), zvolte místo k uložení souboru, jako např. “Plocha” (”Desktop”). Z místa, kam jste si soubor uložili, si jej nyní otevřete, vytiskněte a řiďte se pokyny, které na formuláři najdete (zjistíte tam např. kam podepsaný formulář poslat poštou, případně že si podepsaný formulář můžete také oskenovat a poslat jej na příslušná místa e-mailem)

  2. možnost: Srolujte stránku níže a v obdélníku nadepsaném PŘÍLOHY klikněte levým tlačítkem na modrý podtržený odkaz  “355_svv_vyzva_podpisovy_arch.pdf“. Podle typu a nastavení prohlížeče vám to buď nabídne obdélníček s odkazem “Uložit jako…” (”Save as…”) - pak postupujte jako výše, nebo se vám formulář otevře přímo v prohlížeči - pak si jej vytiskněte a řiďte se tam uvedenými pokyny.3. a 4. možnost: Totéž, co u možností 1. a 2., jen pro kliknutí pravým / levým tlačítkem myši použijete šedý obdélníček s nápisem PRÁZDNÝ PODPISOVÝ ARCH PRO TISK. V tomto dokumentu najdete tentýž formulář jako v dokumentu uvedením v možnostech 1. a 2., pouze je jinak formátovaný, jsou v něm stručnější instrukce a formulář pro podpisy má větší počet řádků s méně údaji o signatáři.

  C) Elektronický formulář - jak na to:

  1. Klikněte levým tlačítkem na oranžovou hvězdičku vedle nápisu NOVÁ REGISTRACE vlevo v obdélníku “Přihlášení.”

  2. Zobrazí se malý dotazníček, ve kterém vyplňte především POVINNÉ ÚDAJE. “Login” je nějaké slovo (jméno nebo přezdívka - psané bez diakritiky), pod kterým se pak budete přihlašovat (zapište si jej!). “Heslo” si také vymyslíte jakékoli - slovo či série čísel, tak kolem šesti znaků opět bez diakritiky (zapište si jej!) - musíte jej tam pro kontrolu zapsat dvakrát stejné. Jako e-mail tam uveďte adresu, která je funkční a máte k ní přístup. Ty písmenka z obrázku (”kód”) pak opište bez mezer.

  3. Můžete přidat i některé NEPOVINNÉ ÚDAJE, z nichž se hodí uvést především “Zaměstnání (funkce)”, které se pak také (na rozdíl od ostatních nepovinných údajů) vypíše do seznamu podpisů.

  4. Zaškrtněte čtvereček vlevo od nápisu “Souhlasím s podmínkami používání www.petice.net (tj. klikněte na ten čtvereček na něj levým tlačítkem tak, aby v něm zůstala fajfka)

  5. Klikněte levým tlačítkem na oranžový obdélníček s nápisem ZAREGISTROVAT.

  6. Vzápětí vám na vámi zadanou adresu přijde e-mail, ve kterém klikněte levým tlačítkem na v něm uvedený odkaz, čímž se do systému odešle potvrzení registrace.7. V obdélníku “Přihlášení” poté do předepsaných bílých obdélníčků vepište “Jméno” (to je ten “Login”, který jste vyplňovali při registraci - tedy ne vaše vlastní jméno!) a “Heslo” (které jste zadali při registraci). Levým tlačítkem pak klikněte na oranžovou šipku vedle nápisu PŘIHLÁSIT.

  8. Chvilku počkejte, než to systém schroustá - vyskočí nápis PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE- zase chvilku počkejte a ono vás to samo vrátí na stránku, kde jste se začali registrovat (pokud ne, klikněte levým tlačítkem na modrý podtržený odkaz “Pokračovat”). Pokud nyní nejste na stránce SVATOVÁCLAVSKÁ VÝZVA KATOLICKÝM BISKUPŮM, můžete ji najít přes menu SEZNAM PETIC - OBČANSKÝ SEKTOR, nebo jednoduše vložte do adresního řádku vyhledávače odkaz na Svatováclavskou výzvu a odklikněte.

  9. Níže na stránce odškrtněte čtvereček vlevo od nápisu „Četl(a) jsem text petice souhlasím s ním v plném rozsahu“ (tj. klikněte na čtvereček levým tlačítkem, aby se v něm objevila fajfka).

  10. Levým tlačítkem klikněte na oranžový obdélníček s nápisem PODEPSAT PETICI!.

  ——————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy