• Poslední vyskakování Petra Hájka je už úsměvné. Žádný jeho nepřítel by jej nedokázal tak zesměšnit, jako to udělal on sám.

  halik2

  Méně veselé je, že ostuda,kterou napáchal České republice, bude mít trvání asi delší, než bude trvat Hájkovo působení ve funkci. Možná nám nezbude při pobytu v zahraničí nic jiného, než tvrdit, že jsme Slováci, nebo Poláci, abychom se vyhnuli úsměškům a žertovným dotazům na vrchního kleptomana a jeho dvorního neopičáka.

  Profesor Tomáš Halík přechází celou tu trapnost s nadhledem a noblesou:

  „Obávám se, že zahraniční novináři už zaznamenali útoky pana Hájka na mou osobu a na věrohodnost dokumentu, vydaného kardinálem Meisnerem, který předložila Česká biskupská konference k svému oficiálnímu prohlášení, vyvracejícímu Hájkovy smyšlenky. Doufám, že nebudu muset v Bonnu odpovídat na jejich otázky, protože absurdní dehonestující výroky vícekancléře prezidenta pro oblast komunikace a kultury (sic!) vážně poškozují nikoliv mne, nýbrž pověst České republiky v zahraničí. Pro mne je ta věc uzavřená; pokud Hájek následně znovu zpochybnil oficiální stanovisko Biskupské konference, kardinála Vlka i dokument vlastnoručně podepsaný kardinálem Meisnerem, už se to netýká mne, nýbrž vypovídá to o něm a ovšem i o těch, kteří ho dosud na tak významném postu drží.”

  Právě dnes profesor mons. Tomáš Halík přednesl významný projev v Bonnu. Byl pozván předsedou Německé biskupské konference arcibiskupem Robertem Zollitschem, aby jako hlavní řečník na slavnostním zasedání sekretariátu Německé biskupské konfrence v Bonnu při příležitosti životního jubilea jejího dlouholetého generálního sekretáře P. Langendörfera SJ. pronesl hlavní projev na téma “Církev a moderna.” Tento týden zároveň vychází v Německu už čtvrté vydání knihy Tomáše Halíka “Geduld mit Gott” (Vzdáleným nablízku).
  ——————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:35

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy