• Mám ráda Star Trek. Pravda, ty nejstarší díly jsou už jen pro opravdu skalní fajnšmekry a jejich naivní pojetí vzbuzuje úsměv, mně i někdy nudí. Ale novější díly plné dokonalých vizuálních efektů i zajímavých zápletek jsou stále báječnou relaxací a neztrácejí svoji přitažlivost ani po letech.

    klingoni
    Klingonský Dravec je ukázkou špičkového designu
    ——–
    Díky precizně vypracovanýcm detailům a mytologicky čirým příběhům se Star Trek scenáristy a producenta Gene Roddenberryho stal snad jnejpopulárnějším a nejúspěšnějším televizním sci-fi seriálem. Existují i navazující filmy, knihy, počítačové hry a kostýmy i masky pro fanoušky, hračky, bižuterie. První cyklus Star Trek byl vytvořený již roku 1966 a měll tři řady. Jeho hrdinou byl kapitán James Kirk a mezinárodní posádka hvězdné lodi USS Enterprise (NCC-1701).

    Jejich příběhy pokračují cyklum The Animated Series a šesti celovečerními filmy. Později byly vytvořeny další čtyři cykly: The Next Generation, která se odehrává o několik desítek let po příběhu původních sérií. V témže čase se odehrávají dobrodružství Deep Space Nine a Voyager. Poslední seriálový cyklus názvaný Star Trek: Enterprise má děj situovaný do období před prvním seriálem.

    Star Trek získal mnoho ocenění (31 cen Emmy, několik cen BAFTA) a sdružuje kluby fanoušků po celém světě. Jeho sláva je zasloužená, v oblasti sci-fi stále představuje v mnoha ohledech vrchol. Na internetu existují tisíce odkazů, na nichž najdete novinky, fotografie, příběhy jednotlivých hrdinů, informace o tvůrcích a další zajímavosti.
    V současné době v České republice vysílá Star Trek televizní stanice Prima Cool.

    startrek
    Wallpaper k cyklu The Next Generation
    -
    star-trek-spock1
    Kdo by neznal Spocka?
    -
    enterprice
    Fascinující výprava má podstatnou zásluhu na slávě Star Treku
    ——–

    Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

    Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

  • Comments are closed.

 

Březen 2017
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy