• Mám ráda Star Trek. Pravda, ty nejstarší díly jsou už jen pro opravdu skalní fajnšmekry a jejich naivní pojetí vzbuzuje úsměv, mně i někdy nudí. Ale novější díly plné dokonalých vizuálních efektů i zajímavých zápletek jsou stále báječnou relaxací a neztrácejí svoji přitažlivost ani po letech.

  klingoni
  Klingonský Dravec je ukázkou špičkového designu
  ——–
  Díky precizně vypracovanýcm detailům a mytologicky čirým příběhům se Star Trek scenáristy a producenta Gene Roddenberryho stal snad jnejpopulárnějším a nejúspěšnějším televizním sci-fi seriálem. Existují i navazující filmy, knihy, počítačové hry a kostýmy i masky pro fanoušky, hračky, bižuterie. První cyklus Star Trek byl vytvořený již roku 1966 a měll tři řady. Jeho hrdinou byl kapitán James Kirk a mezinárodní posádka hvězdné lodi USS Enterprise (NCC-1701).

  Jejich příběhy pokračují cyklum The Animated Series a šesti celovečerními filmy. Později byly vytvořeny další čtyři cykly: The Next Generation, která se odehrává o několik desítek let po příběhu původních sérií. V témže čase se odehrávají dobrodružství Deep Space Nine a Voyager. Poslední seriálový cyklus názvaný Star Trek: Enterprise má děj situovaný do období před prvním seriálem.

  Star Trek získal mnoho ocenění (31 cen Emmy, několik cen BAFTA) a sdružuje kluby fanoušků po celém světě. Jeho sláva je zasloužená, v oblasti sci-fi stále představuje v mnoha ohledech vrchol. Na internetu existují tisíce odkazů, na nichž najdete novinky, fotografie, příběhy jednotlivých hrdinů, informace o tvůrcích a další zajímavosti.
  V současné době v České republice vysílá Star Trek televizní stanice Prima Cool.

  startrek
  Wallpaper k cyklu The Next Generation
  -
  star-trek-spock1
  Kdo by neznal Spocka?
  -
  enterprice
  Fascinující výprava má podstatnou zásluhu na slávě Star Treku
  ——–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy