• Jazyk vypovídá o člověku víc než drahá kravata.

  anticlovek

  Mohu-li soudit podle sebe, každý autor se  svými honoráři a tantiémami ochotně pochlubí, neboť jsou zrcadlem jeho schopností, talentu, píle a úspěchu. Proč se také za poctivě vydělaný příjem stydět? Autor přece není lupič, kasař, pasák, drogový dealer, ani mafioso. “Napsal jsem knihu, bezva, je dost úspěšná, dostal jsem za ni padesát tisíc…” to není žádný neslušný výrok špitaný mezi zaprášenými rekvizitami hampejzu, to je hrdé zvolání šťastného autora, který zve přátele na oslavu zaslouženého úspěchu.

  Ne tak v případě našeho současného pana prezidenta. Ten asi pokládá své psaní za cosi pokoutního, temného a hodného pohrdání. Proto tak podrážděně reagoval na prostý dotaz “Jaké příjmy máte z vydávání svých knih v Česku i v zahraničí?” položený paní reportérkou na autogramiádě knihy Rok devátý:

  “Je to všude uvedeno v mém daňovém přiznání. Já jsem četl nenávistný článek vaší soudružky Nosálkové, to je neuvěřitelné, co jste za antilidi.”

  Pan Klaus je sice již starý pán, nicméně i od starých pánů bych čekala při hovoru o ženě jisté gentlemanství. Pan Klaus ovšem tradiční noblesu neuznává. V jediné větě dokázal nazvat paní Nosálkovou soudružkou, což je v jeho podání zajisté míněno úplně jinak než jako galantní lichotka, a zároveň označil blíže neurčité množství lidí, snad redaktorů a žurnalistů deníku Aktuálně.cz za antilidi.

  Český jazyk krátce po tom, co nazval studenty parazity, tak Václav Klaus obohatil o zvláště nechutnou nadávku, jakési vystupňování pojmu Untermensch užívaného nacisty. Zatímco nacisté označovali celé skupiny lidí jako podčlověk, pan Klaus jde dále a celou skupinu lidí nazývá přímo antilidé. Myslím, že nemohl názorněji předvést, jaký je jeho vztah k voličům a co si myslí o národě, kterému tak rád vládne. Ano, spoluobčané, pro pana Klause jsme všichni, kdo jej nezbožňujeme, antilidé.

  Byly doby, kdy jsem u Václava Klause nacházela i chvályhodné činy, výroky a gesta, ale s uplývajícími roky převládá znechucení, pocit studu a v tomto případě až nausea.

  VIDEO: Václav Klaus k příjmům z literární činnosti

  Klaus: Chcete znát mé příjmy z knih? Pak jste soudruzi
  Nový klausismus - spokojování. Podle expertky je prezident kreativní

  ————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   A ve kterém formuláři Daňového přiznání je kolonka “Nepřiznané daně”?
   Ondřej

  • tonda Says:

   To same mohu rict i o vasem blogu v min jsen zde nachazel i chvályhodné činy, výroky a gesta, ale s uplývajícími roky převládá znechucení, pocit studu a v tomto případě až nausea. Tez nepochybuji ze komentar bude smazan.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Inu, pane Tondo, asi budete smuten, ale tento blog zde bude i za několik let, zatímco Váš antilidský guru zmizí za necelý rok v propadlišti dějin. Přeji Vám hezký den :-)

  • Togg45 Says:

   Paní Věro, koho byste chtěla v lednu 2013 za prezidenta?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Někoho, kdo nekrade a nedělá ostudu. Prostě někoho slušného.

  • Michael Dimitrov Says:

   paní Věro a znáte někoho takového?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Vlastně ani nevím. Ale doufám, že takoví lidé jsou. Jen netuším, jestli bude některý z nich kandidovat, volby jsou ještě daleko a všechno se může změnit. Ostatně volba prezidenta bude tajná, tak bych tady stejně svůj tip nezveřejňovala. :-)

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy