• Hájek se zastává neonacisty, Bátora je fanouškem jasného antisemity. Autorka sloupku se omlouvá všem, kterým už toto téma leze krkem, ale je potřeba se k iniciativě D.O.S.T. a jejím hradním fanouškům opět vrátit, a to právě z důvodů zmíněných v úvodní větě.
  naseptavac

  Hradní vicekancléř Petr Hájek nedávno poskytnul rozhovor časopisu Týden, v němž řekl – jak je jeho špatným zvykem - celou řadu naprostých nehorázností, nicméně jedna nad nimi vyniká. Blízký spolupracovník hlavy státu se tu zastává Filipa Vávry - jednoho z nejznámějších tuzemských neonacistů, spoluzakladatele neonacistického Národního odporu, který má na svědomí všechno možné od násilí v Janově po vydávání antisemitské propagandy.

  „Mám třeba případ kluka, který byl kdysi taky v nějaké z těchto okrajových politických stran. Je to „ajťák“. A odešel z té strany. Ale jak je sleduje BIS, tak on přijde do podniku, vezmou ho, ale za měsíc ho propustí bez udání důvodu. Jde do druhého, propustí ho za osm dní. Přijde do třetího, tam ho taky vezmou na významnou pozici a už večer mu zavolají: „Prosím vás, my musíme tu smlouvu zrušit. A nemůžeme o tom mluvit.“ To je reálný případ. Myslíte si, že je ojedinělý?“ říká v interview Hájek. Případ má prý dokumentovat, jak jsou v Česku pronásledovaní “konzervativci.”

  Vávru tam spolupracovník Václava Klause sice přímo nejmenuje (buď to jen někde zaslechl a jméno nezná, nebo je coby obratný mediální manipulátor neříká záměrně), ale je zcela jasné, že mluví právě o něm. Text na toto téma totiž v březnu zveřejnil Hradu nakloněný server Parlamentní listy, přečtení zde.

  „Nějaká z těchto okrajových politických stran“ je zakázaná Dělnická strana, a tento pronásledovaný „ajťák“ inicioval napadení aktivisty Ondřeje Cakla, pozval do Česka hlavu rasistického Ku-klux-klanu Davida Duka a nyní stojí před soudem spolu s dalšími klíčovými postavami tuzemské neonacistické scény za propagaci Národního odporu. Mimo jiné.

  Rovněž Ladislava Bátoru, šéfa iniciativy D.O.S.T., které se Hájek ve zmíněném rozhovoru důrazně zastává, není na místě pouštět ze zřetele. Postupně totiž vyplývají na světlo nové informace o tom, co přesně si poradce českého ministra školství myslí. Knihu Zkáza slovanů z pera kněze Rudolfa Vrby Bátora označuje za „skvělou“. Žádnou velkou reakci to nevyvolalo taky proto, že text jednoduše nikdo nezná.  Jenže se v ní dočteme radost nad tím, že „Rusko dávno již od Židů osvobozeno“ či že „v Evropě bude mír, až z Paříže zmizí Židé.“
  ———————–

  Publikováno s laskavým svolením autorky. Původně vyšlo ZDE.

  —————————————————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 19 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Rolf Says:

   Ještě bych doplnil titulek k obrázku: Poradce nebo našeptávač?

  • Ondřej Wolf Says:

   V případě státu s.r.o., kde jsou nacisté a jiní sociopati managementem to celkem dává jistou zvrácenou logiku.
   Ondřej

  • Rolf Says:

   Prorocká slova, která zazněla po senátních volbách se naplnila dříve, než se čekalo: “Pan Bátora bude s megafonem dál šlapat chodník a předstírat, jak významnému uskupení šéfuje, dokud si ho nějaká VIP nevšimne a neudělá svým poradcem nebo mluvčím”.
   Po povyku Vari Pehe se ocitnul v hledáčku nadháněčů a ministr Dobeš si uvědomil, že jsou přání, která nelze odmítnout. I slovo tělem učiněno jest . Pan Bátora obsadil pro něho speciálně zřízenou pýthickou trojnožku ve sboru poradců MŠMT a předpřipravené křeslo velikosti XXXL pro jeho méně úspěšnou stranickou kolegyni bylo v tichosti uklizeno do senátního depozitáře, snad někdy příště…
   http://vera-tydlitatova.eblog.cz/kritika-dost-z-vlastnich-rad

  • Daniel Š. Says:

   Pražský hrad je sídlem českého žvástu, říká Jiří Gruša
   http://life.ihned.cz/knihy/c1-51943850-prazsky-hrad-je-sidlem-ceskeho-zvastu-rika-jiri-grusa

  • Persi Says:

   Hezká citace z výše uvedeného zdroje: Co si říkáte, když vystoupí Klausův vicekancléř Hájek a řekne, že 11. září 2001 třeba také zorganizovala CIA?
   No, víte, to jako by se vracela padesátá, šedesátá léta. To je český žvást v nejlepší tradici. Variace na mandelinku bramborovou, amerického brouka. Pořád je to to samé. Já pamatuji tohoto Hájka ještě v bříšku maminky. A připomíná mi hrozně moc jeho tatínka, který býval šéfredaktorem Plamene. Stejně jako on se se snaží být u režimu, který zrovna je v kurzu.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Kopie stížnosti jednoho z nich:

   Václav David
   Komu: redakce@respekt.cz
   Kopie: “lauder@respekt.cz”

   Dobrý den,

   …tímto chci vyjádřit znepokojení nad nejnovějším článkem Silvie Lauder.
   Článek vyvolává dojem, že akce D.O.S.T. je tvořena výhradně či převážně
   lidmi, kteří smýšlí antesemitsky či antijudaisticky . Realita je však
   opačná, akci D.O.S.T. podepsali významní současní myslitelé Benjamin Kuras
   a Alexandr Tomský, kteří se otevřeně hlásí k židovskému původu, a dále
   mnoho lidí, kteří mají v židovském národě mnoho přátel. Většina signatářů
   akce D.O.S.T. zároveň stojí na straně Izraele v jeho sporu s islámskými
   separatisty a agresory.

   Domnívám se, že takto zavádějící články mohou ve skutečnosti
   antisemitismus naopak podpořit. Mnoho lidí z nich může vyvodit závěr, že
   antisemitismus je přijatelný, když jej hlásá akce D.O.S.T., jako celek.

   http://respekt.ihned.cz/na-rovinu/c1-51923510-jeste-nemame-d-o-s-t

   Budu si vážit, pokud bude Respekt napříště o takovém tématu informovat
   objektivně.

   S pozdravem
   Václav David

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ano, to je pan bakalář, autor tohoto úžasného veledíla: http://david.blog.idnes.cz/c/155897/Obavany-bojovnik-proti-rasismu.html

  • Ondřej Wolf Says:

   Autor už mněl být dávno jmenován Mistrem (matoucího slova). Bohužel pletichy pravdoláskařů, multikulturalistů, sionistů, sociálních demokratů, fotbalových fanoušků Slávie Praha a Velitelství aerokosmických sil USAF jeho jmenování zmařily.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   Martin M. Šimečka: Mladić a Klaus
   http://respekt.ihned.cz/ost-blog/c1-51965890-mladic-a-klaus
   -
   Když promluví Václav Klaus, občas se mne kromě znechucení zmocní i nevěřícný údiv nad zvrhlou promyšleností, s níž balancuje český prezident na hraně, jež ho navenek odděluje od pravicového extremismu. Před očima české veřejnosti neustále pomrkává na pravicové radikály: vždyť vy víte, jak to myslím. Děsivé na tom je, že Klaus promlouvá k celému národu (byť jeho slova jsou ve skutečnosti určena jen jedné skupině lidí).

   V pátek ve Varšavě reagoval před novináři na zatčení válečného zločince Mladiće po 16 letech jeho skrývání se v Srbsku slovy, že „to, že generál Ratko Mladić nebyl do čtvrtka zatčen, byl pro mnoho západoevropských, starých evropských zemí strašně jednoduchý argument, který jim umožnil nedívat se na to, jaké opravdu Srbsko je, a apriorně povědět ne.”

   Pravicoví radikálové Klausovi jistě porozumí. Dal jim totiž najevo, že genocidu bosenských muslimů (která byla potvrzena mezinárodním soudem a soudními výroky ICTY) a potrestání jejího hlavního vykonavatele Mladiće nepovažuje za důležité. A že evropský tlak na spravedlnost a vyrovnání se s minulostí, tedy něco, co je od druhé světové války klíčem k evropské integraci, je mu z duše cizí. Klausova slova si extremisté vyloží (zřejmě správně) jako přímou podporu srbským nacionalistům, kteří mají s těmi českými mnoho společného.

   V redakci Respektu občas debatujeme o tom, zda máme brát Klausovy výroky vůbec na vědomí, protože vážně se jimi zabývat škodí zdraví a posedlost českých médií Klausem je nezdravá ažaž. Čas od času je však třeba říct, že současný český prezident dělá hodně pro to, aby českou společnosti svedl na scestí radikální pravice.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Václav Štěpán Hà David: Respektu mám D.O.S.T.
   http://david.blog.idnes.cz/c/193858/Respektu-mam-DOST.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Z diskuse pod článkem:
   http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-je-toho-dost-0ss-/p_spolecnost.asp?c=A110529_210321_p_spolecnost_wag
   —-
   Je toho dost:
   Autor: S. Netzer Datum: 30.05.2011 08:33

   I jiné texty, jejichž autoři jsou členy této skupiny “fašizujících maloměšťáků”, která se s podporou Hradu pokrytecky a eufemisticky vydává za “autentické konzervativce”, svědčí o jejich vulgárním antisemitismu. Příznačné jsou především dva články “geniálního” Adama B. Bartoše.
   V prvním nazvaném Hluboký výstřih Silvie Lauder (http://www.akce-dost.cz/20110428.htm) omílá autor standartní antisemitské klišé o “příslušnici vyvoleného národa”, která si je jistá “silami, které ji chrání”, píše tak, aby se to “Sorosovi a dalším líbilo”. Naprostý vrchol nechutnosti představuje výraz oblíbený u neonácků “JewSpeak 3.0″.
   Druhý, nazvaný Jak se “dělá” antisemitismus (http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/jak-se-dela-antisemitismus/) neomaleně a bez jakýchkoli zábran rozvíjí tradiční klišé všech antisemitů, že za antisemitismus si mohou Židé sami. “Geniální” autor seznamu pravdoláskařů se v něm pokrytecky rozhořčuje nad “TOP seznamy” („Zprávy o stavu antisemitismu v České republice za rok 2010“) …, které “antisemitismus jen přiživují či dokonce vypěstují i u lidí, kteří by jinak proti Židům nikdy nic neměli.” Řeč je o “židovských úderkách” (Simon Wiesenthal Center, ADL), a o “strašení, žalování a hraní na strunu údajné viny”.
   Jednoznačněji se tito “autentičtí konzervativci” snad nemohou vyjádřit.

  • Martin Skála St. Says:

   Jsem ročník 1961. Vždycky jsem volil lidovce, pak KDU-ČSL. U lidovců byli i moji rodiče, protože jsme všichni věřící. Užili si za to za komoušů svoje, otec nesměl vykonávat svoji práci. Ale když jsem přečetl pár článků pana Václava Davida, pevně jsem se rozhodl, že už KDU-ČSL, která mezi svými členy toleruje takové grázly, nikdy volit nebudu. Nebude ji volit ani moje manželka, ani mí dva synové. A také našim přátelům ukážeme, jak tahle strana morálně upadla, a od jejího volení je budeme odrazovat.

  • Tomáš Janda Says:

   Vážená paní Tydlitátová, píšete:
   “Zaměstnavatel přece může vyhodit nebo přijmout, koho chce, nebo to platí jen pro ty, kdo nejsou fašisté a nacisté?”

   Tady je nutné rozlišovat dvě věci: Představu, jak to má fungovat, a rovnost před zákonem při současném právním stavu. Osobně bych byl pro značnou svobodu personální volby, pokud někdo nechce zaměstnávat muže, nacisty, Romy, zrzky či třeba bezdětné, měla by to být jeho věc. Když by se mu líbilo přijímat do zaměstnání a zaměstnávat jen hnědovlásky mezi 35 a 45, které mají mezi 160 a 168 cm a právě dvě děti, považoval bych takového podnikatele za vybírajícího si zaměstnance na základě hodně hloupých kritérií, ale bral bych to jako jeho věc. Jen zdůrazňuji, že se bavím o soukromém sektoru.

   To se dnes neděje a podle zákonů dít nemůže. Nemůžete v obchodní společnosti někoho otevřeně odmítnout či vyhodit pro jeho politické přesvědčení, rasu, pohlaví či třeba divadelní vkus. Když už tu takový systém funguje, měl by se dodržovat rovnoprávně, ne selektivně.

   Další věc je, že pokud činí nepřímý nátlak tajné služby či represivní složky, není podle mě na místě ani tak kritizovat jednání zaměstnavatele, ale právě skutečnost, že takovýto nátlak na zaměstnavatele a kampaň proti občanovi činí orgány veřejné moci.

   PS: Neznám okolnosti konkrétního případu a nevím, zda toho Vávru opravdu takto obtěžují či jde o nějaký jeho výmysl, ale chtěl jsem Vám objasnit, jak o možnosti si vybírat zaměstnance (nejen já) uvažuji.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pane Jando, ta věta je parafrází Klausova ideálu naprosto volné ruky trhu a divokého kapitalismu. Rozhodně neznamená můj souhlas s jakoukoliv diskriminací. Jestliže se však Klaus zastává zaměstnance údajně (zdůrazňuji údajně) vyhozeného zaměstnavatelem (na údajný nátlak jakýchsi temných sil v pozadí, což nebylo nikdy dokázáno a nejspíš jde opravdu o výmysl), měl by stejně vehementně bránit všechny zaměstnance v republice, což nečiní. Moje kritika tedy míří právě na onu faktickou nerovnost občanů.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Komu je Ladislav Bátora blízký? Hádejte… Aneb celkem logická podpora Ladislava Bátory od skalních komunistů. Už není třeba předstírat nějakou pravicovost, konzervatismus, nebo křesťanství, rudé je srdce toho vlastence a bije na levici :-)
   Čtěte na straně 8:
   http://www.kscm-brno.cz/storage/1302674154_sb_echo_04_2011.pdf

  • Ondřej Wolf Says:

   Rozluštění tajenky je úplně na konci. Je to rubrika “Klub českého pohraničí” Porovnáš-li seznam dvou dekorovaných hraničářů s autorstvím většiny článků (dost možná i “Absurdistánu”), máš to.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   A nemají se z našich daní špatně:
   Přísně tajné III.: Platy veřejných poradců ministrů zůstávají neveřejné
   http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52251520-prisne-tajne-iii-platy-verejnych-poradcu-ministru-zustavaji-neverejne

  • Ondřej Wolf Says:

   Ta už “3D”dávno být měla, to už jsme se tu shodli před časem.
   Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy