• Pokud je pravdivá zpráva, kterou máme na stole, pak skončí již zítra zoufalá agónie ministerstva školství. Josef Dobeš má odstoupit.

  placka

  Oficiální zdůvodnění zní tak, že pan ministr odchází na protest proti škrtům ve svém resortu. Odmítl ušetřit dvě a půl miliardy (ztrátu desítek miliard z nesmyslných projektů však nesl velice lehce). Lze chápat, že pan Dobeš chce odejít se vztyčenou hlavou a chce si zachovat masku bojovníka za práva učitelů. Koneckonců to mu nezazlívám, i když o tomto zdůvodnění mám své pochybnosti. Chaotické i arogantní působení pana Dobeše bylo již velmi dlouho neúnosné a bylo jen otázkou času, kdy bude muset odejít.

  Celá řada nepochopitelných kroků, které provázely působení Josefa Dobeše a vyvolávaly obavy, znechucení i posměch, se až dosud jevily jako nepostižitelné. Pokud tedy z mnoha kritizovaných činů byla poslední kapkou svévolná resuscitace plzeňské právnické fakulty, můžeme doufat, že se bídný stav našeho školství aspoň částečně podaří napravit. Obávám se ale, že to nejen nebude snadné, ale že některé ztráty jsou již nevratné. V každém případě budeme potřebovat hodně sil, racionálních rozhodnutí, ale i ochoty ke konsensu, který v rozložené společnosti není snadný.

  České školství prochází zatěžkávací zkouškou stejně jako i jiné oblasti života. Obávám se, že například čerpání financí z evropských fondů zůstává ohrožené a čas ztracený planými sliby i lhaním “nejlepšího ministra” bude zoufale chybět při snaze sepsat opravdu účelné a rozumné projekty, které bude možné akceptovat. O morální a profesní devastaci mnoha mladých lidí ani nemluvě.

  Náprava bude velmi těžká a dlouhodobá, doufejme jen, že se jí ujmou inteligentní a odpovědní lidé.
  Najdou-li se.
  —————-

  Ministr školství Dobeš rezignuje kvůli škrtům

  Josef Dobeš: nejlepší konec nejlepšího ministra školství

  —————————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:22

 • Comments are closed.

 

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archivy