• Vážený pane Pazderko,
  ani mne nenapadne se s nimi špinit.To je přesně to, po čem ta sebranka prahne: abych s nimi vstupoval do debaty, brodil se jejich hnojem, ztrácel tím nervy a čas a ještě je tím vlastně legitimoval, že je beru jako partnery a potřebuji se před nimi “obhajovat”.

  Každý trochu informovaný člověk ví, že Kojzar byl hlavní ideolog husákovského Rudého práva a autor článků, které pomohly uštvat k smrti Jana Patočku a antisemita Bartoš a “ultrakatolíci” jako Stodola jsou dědici českých druhorepublikových fašistů, kteří pomohli uštvat k smrti Karla Čapka. Já se jimi uštvat nenechám.

  Kdo chce znát fakta, může si je snadno najít: proti Kojzarovu a Bartošovu dvojzpěvu si najít, že mne STB až do listopadu 89 vedla jako nepřítele režimu a nesměl jsem působit v oboru (zato je bezpočet svědectví o mém působení v disentu a podzemní církvi), proti Stodolovu trapně diletantskému názoru na vědecký charakter mých knih si může najít, kolik renomovaných akademických cen ve světě tato díla obdržela, že jsou předmětem řady doktorských prací na několika zahraničních univerzitách a že jejich autor byl na jejich základě pozván přednášet na desítky univerzit včetně Oxfordu, Cambridge a Harvardu atd., atd. (mohou v tom jistě vidět světové židozednářské spiknutí univerzit a prestižních nakladatelství v 11 zemích, chtějí-li se ještě víc zesměšnit). Podobně kdo chtěl usvědčit ze lži tvrzení jejich komplice Hájka, že jsem v r. 1978 nebyl svěcen v Erfurtu, si mohl a může najít TV film Třináctá komnata, kde o mém svěcení vypráví očitý svědek, dnešní pomocný biskup v Erfurtu, přímo na místě, kde se konalo. Jim však žádná lež není dost špinavá.

  Ty, kterým hloupost či nenávist zatemňuje mozek a snad věří těm článkům Kojzarů, Bartošů a Stodolů, stejně ničím nepřesvědčím a upřímně řečeno, na jejich názoru mi pramálo záleží. U myslících a vzdělaných lidí tyto útoky na mou osobu nemají pramalou šanci. Ostatně nejvěrnější Bartošova spolubojovnice, která ho někdy dokonce trumfovala ve vynalézání fantastických útoků na mou osobu, nyní odhalila, že sám Bartoš je vysokým funkcionářem zednářů - http:// petrabostlova.wordpress.com/ . Protože - Bůh je mi svědkem - se zednářstvím jsem nikdy neměl a ani nikdy nechci mít cokoliv společného, Bartošovi neodpovídám. Odevzdal jsem tyto lidi do rukou Hospodinových, aby on sám potrestal jejich lži a zlobu a bránil čest svého kněze - možná to udělá tak, že jim ještě více zatemní mozky a nechá je požrat se navzájem. Bůh sám bude jednat. S tím mám své zkušenosti, proto spoléhám na Něj.

  Tomáš Halík

  Dne 7. června 2013
  ———————————

  tomas_halik4
  ————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:21

 • Comments are closed.

 

Květen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy