• Před nějakým časem jsem zrušila svůj profil na facebooku.

  justitia2

  Přesto tam je profil s mým jménem a fotografií. Někdo totiž zneužil moji identitu, stáhl si moji fotografii z internetu a vytvořil falešný profil.

  Není těžké odhadnout, z jakých kruhů takový aktivismus pochází a jaký je jeho záměr. Zatím jsou na profilu Věra Tydlitátová uvedeny vcelku nevinné informace, které svědčí nejspíš o tom, že mne tvůrce falešného profilu osobně nezná. Je to tak nenápadné, že se mezi přáteli objevují dva mí skuteční známí, asi jim to nebylo divné. Zkrátka zatím je klid.

  Očekávám ale, že se tam brzy začnou objevovat takové věci, které mne budou diskreditovat, nebo budou přímo trestné. Nedávno zveřejnil Adam Bartoš (a posléze rozšiřuje na svém webu s rádobyvtipným komentářem i Vít Zvánovec alias Guy Peters) jakýsi seznam mých “skandálních” výroků, z nichž je sotva čtvrtina opravdu ode mne (ironické reakce na Bartošovy projevy výrazně snížené inteligence, které nejen přiznávám, ale za kterými si stojím), ostatní (včetně různých veršíků) si Bartoš prostě vymyslel, nebo je někde vyčetl. K jeho “pohoršení” se pak s gustem přidává i Zvánovec, člověk údajně vzdělaný. Jeho nechuť k mé osobě je ale asi tak mohutná, že mu zatemňuje jindy jistě břitký rozum a on nekriticky přebírá pavlačové drby stalkera z Prvních zpráv.

  Pohoršený intelektuál Zvánovec se kupodivu nezaráží a nepohoršuje nad zcela otevřenou manipulací stejného žurnálisty, který dokonce do titulku svého článku napsal nehoráznou větu: “Havel: Lidstvo je rakovina, zredukujme ho.” Guy Peters opravdu ví, co si myslí pan Václav Havel? Opravdu věří, že to ví nějaký Bartoš? A věří oba pánové, že by si pan prezident Havel myslel, nebo dokonce někde napsal, či řekl takovou pí…inu? Nemělo by to pro inteligentního čtenáře být spíš varováním, že má před sebou bulvárního pisálka, který lže a pomlouvá, kudy chodí?

  Protože vím, že se v poslední době šíří móda podávat na oponenty a názorové kritiky žaloby, pokládám tuto kampaň za přípravu na nějaké to trestní oznámení, nebo na žalobu za nejapné výroky, které mi tahle vypečená parta zlomyslně podsune.

  Ostatně o něco podobného se již jednou Bartoš pokusil, když publikoval vylhaný seznam pravičáků určených k likvidaci sesmolený zjevně fiktivní osobou Radomilou Clémens, s nímž mne dal do přímé souvislosti. Přiznávám, že bylo mojí chybou, že jsem tehdy byla příliš velkorysá a nedala to k soudu.

  Z diskusí na internetu již vyplynulo, kdo je pravým autorem “seznamu”, (jde o jistého “pravicového” aktivistu) nemohu to však na 100% prokázat, proto jeho jméno veřejně neuvádím a schovám si je pro případný výslech na policii, která si to už kvalifikovaně prověří. Lži o mých “vražedných plánech” umanutě opakovala Haslingerová, Bátora i jiní. Tehdy jim to sice prošlo bez trestu, ale nepodařilo se jim ani vyvolat proti mně trestní stíhání, není tedy divu, jestli se tahle parta nyní pokouší svůj trik zopakovat. A pokud to nejsou stejní lidé, jsou to jejich kámoši.

  Profil na facebooku na jméno Věra Tydlitátová není můj, nezaložila jsem jej a nemám přístup k jeho účtu. Nevím, kdo jej založil, ale povaha “informací” s nesmyslnými narážkami na Izrael dává tušit, že půjde o provokaci. Žádám všechny své známé, aby tento profil nahlašovali jako falešný. Tento článek a zveřejnění všech faktů je preventivní obranou.

  Dále prohlašuji, že informace o mých údajných citátech šířené Bartošem a Zvánovcem (alias Guy Petersem) jsou vylhané a vedle několika skutečných citátů, které jsem v určitém kontextu napsala, je většina těch výroků buď vymyšlených, nebo pochází z mně naprosto neznámého zdroje.

  Již jsem se setkala s falešnými e-maily (údajně od F. Vávry, L. Malého a Bartoše) i se zneužitím své identity ze strany Michaely Dupové, která založila webové stránky RWU na mé jméno a s mojí adresou, což vyšetřovala policie a což také zaznělo při soudu, kam jsem byla předvolána jako svědek. Jde o oblíbené praktiky určitého typu nestydatých individuí. Ostatně i to, že slovo “pravda” pokládají tihle šíbři za nadávku a sprosté slovo, je symptomatické.

  Kdybych chtěla oplácet stejně, bylo by to velmi snadné, stačilo by založit profily na jména oněch dam a pánů, zveřejnit na nich jakýkoliv nezákonný obsah, například nabádání k něčí vraždě, k teroristickému útoku, nebo dětskou pornografii a pak je skandalizovat. Pachatel té kulišárny si je jistý, že tyhle praktiky jsou mi odporné, proto se mé protiakce neobává. Možná se ale najde někdo jiný, kdo bude mít méně skrupulí, laškovnou náladu a více času než já a trochu si pohraje s profily a identitami. Pak nechť si oběti takového milého žertu vzpomenou na přísloví, které praví, že kdo s čím zachází, tím také schází.

  ———————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 11 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Kolik by tak vtipálkové mohli vyfasovat?
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   To nemohu posoudit, myslím, že by záleželo na tom, co by tam zveřejnili. Samozřejmě jde v první řadě o to, že se musím bránit, protože žaloba bude hrozit mně. Proto zde také všechno podrobně vypisuji, aby byli svědkové. Rozhodně to tentokrát budu sledovat a už nebudu tak velkorysá. Slušnost se evidentně nevyplácí.

  • Ondřej Wolf Says:

   Dosvědčuji zde, dosvědčím v případě potřeby i při vyšetřování nebo u soudu.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Díky, myslím, že určitým alibi je datace tohoto článku a také datace Tvých komentářů, i to, že to čtou další lidi. Kdyby se v budoucnosti cokoliv dělo, mohu se odvolat na tento text a na to, že je s mým jménem bez mého souhlasu manipulováno a že se od toho profilu distancuji. Trestní oznámení podám jen v případě, že se tam objeví něco závadného. O případné žalobě na zmíněné nactiutrhače se ještě poradím, ale nedělám to ráda, běhání po právnících a soudech je pro povaleče, kteří na to mají čas a nudí se. Já mám důležitější věci na práci.

  • oskar popolnik Says:

   hi vera, na facebook som nasiel 3 [tri] zaznamy pod tvojim plnym menom:

   - https://www.facebook.com/group.php?gid=119883141360747
   - https://www.facebook.com/profile.php?id=100001769486956
   - https://www.facebook.com/group.php?gid=193412454164

   ktory zaznam je plagiat?

   nedaj sa!

  • Persi Says:

   Vytváření falešného profilu je v rozporu s “terms of service” FB a zneužití identity na FB je možno nahlásit. FB je na to velmi háklivý a rád to smaže. Ne proto, že by byl takový lidumil, ale proto, že falešným lidem se špatně posílá reklama. Oni chtějí skutečné údaje skutečných lidí a ne nějaké vytvořené fantomy. Stačilo by tedy prokázat svou identitu a upozornit na fakt, že profil je falešný a měl by být stažen. Pokud si pamatuji, tak na každé profilové stránce je nějaká možnost “Nahlásit zneužití” nebo něco takového. Tam se vyplní formulář atd…

  • Persi Says:

   Mimochodem, ten systém je tak háklivý na jakékoliv podezření z “identity theft”, že občas omylem zruší i profily skutečné. Nedávno se to prý stalo nějakému politikovi z ČSSD.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Persi, nahlásila jsem to, ale asi to nestačí. Pochybuji, že ty hlášky vůbec někdo sleduje.

  • Fr. Řeka Says:

   Adam Bartoš je hlupák a nulový člověk. Nechybí mnoho a začne, zaslepen samolibostí, dělat větší chyby, které poměrně rychle nasměrují jeho velectěný rypák do bahna, ostatně, jako už se to stalo v jeho životě několikrát. A nebojte, dál z toho bude vinit židy, konspirátory a další. Hlupák zůstane hlupákem.

  • Moe Says:

   Pani Vero, zda se to cele trosku divne, naposledy tam byl nekdo pred rokem. Mate tam 2 profily,
   pokud to nejsou Vami zapomenute a nebo znovu aktivovane profily, tak zkuste :
   Někdo vytvořil falešný profil, který se vydává za přítele nebo za mě. Jak to mohu nahlásit?
   Podvodné profily – falešné profily vytvořené za účelem vydávání se za skutečné osoby – nejsou na Facebooku povoleny. Nahlášení podvodníka:
   Přejděte na profil.
   Posuňte se dolů na konec levého sloupce a klikněte na odkaz „Nahlásit/blokovat tuto osobu‎“.
   Pokud není příslušný profil zařazen mezi vaše přátele, zobrazí se možnost „Tento profil se vydává za někoho jiného nebo je falešný‎“. Jako typ hlášení vyberte tuto možnost. Pokud tato možnost není zobrazena, odeberte profil z přátel a akci opakujte.

   Snad to pomuze.

  • Moe Says:

   PS.
   Zda se ze posledni dobou mate s Vasim blogem problemy. Vetsinou je “Unavailable” coz jsem prikladal k tomu ze podle casoveho rozdilu tam mate 2 hodiny rano a asi se dela nejaka udrzba na serveru. Posledni dobou to ale je priliz caste, a jak jsem se zminil, prvni odkazy na Vase clanky se zahadne ztratili, a to az po nekolika tydnech.
   Doufam ze nejste cilem nejakeho internetoveho hajzla v zamestnani nekoho kdo Vas primo nemiluje. Moe

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy