• Kronika 27.06.2010

  stalin

  Dnes je Den památky obětí komunistického režimu.

  Vloni jsem se nad tímto dnem zamýšlela v tomto článku. S ročním odstupem nemám mnoho co dodat. Snad jen to, že mne v posledních týdnech zajímá až neuvěřitelné souznění mezi různými příznivci totalitních ideologií a praktik. Krajní, chcete-li extrémní “levice”, “pravice” a všelicos, co snad ani nelze zařadit, je sjednoceno nenávistí ke svobodné a demokratické společnosti a k individuální svobodě člověka. Konečným cílem těchto fanatiků pak není lepší svět, svobodnější a prosperující národ, ale pouhá ochlokracie, vláda lůzy. O tom ale nikdo z nich nemluví.

  Obávám se, že přežité kategorie dělící totalitáře pod různé kategorie jen zamlžují fakt, že ve společnosti je nemalé procento lidí, kteří představují nebezpečí při každých volbách nebo při jakékoliv krizi a zatěžují společnost svým agresivním podivínstvím, zastrašováním, xenofobními kampaněmi, mnohdy majetkovými a násilnými trestnými činy, ale vždy obsedantní snahou omezovat práva druhých.

  Kam vede hloupé nebo i pseudointelektuálské fantazírování o rase, národu, “obyčejných lidech”, bílé Evropě atd. spolu s potlačovaným komplexem méněcennosti, ukazují hroby obětí komunistického režimu stejně jako hroby obějí jiných zločinných systémů, které vyrostly vinou lhostejnosti a lehkomyslnosti, naivity a zbabělosti občanů. Proto totalitáři všech barev nenávidí občanskou společnost, neboť ta, pokud je živá, jediná může vliv totalitních ideologů omezit a marginalizovat.

  ———————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 3 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy