• Výzkumný tým Ústavu jaderné fyziky Akademie věd České republiky vedený profesorem Daliborem Švehlou včera oznámil objev dosud neznámého prvku.

  wildisle-ink-scientistclose

  Prvek, pracovně nazvaný Byrokratium, nemá žádné protony ani elektrony a má tedy atomové číslo 0.
  Byrokratium má 1 neutron, 184 pomocných neutronů, 70 viceneutronů a 169 pomocných viceneutronů. To nám dává atomovu hmotnost 424. Těchto 424 částic drží pohromadě síla, která je tvořena neustálou výměnou mezonů, zvaných hňupon.

  Jelikož Byrokratium nemá žádné elektrony, je zcela nehybné. Jeho přítomnost se dá detekovat chemicky, neboť zdržuje jakoukoliv reakci, se kterou přijde do styku. Podle badatelů má přítomnost sebemenšího množství Byrokratia za důsledek, že reakce, která by za normálních okolností trvala méně než jednu sekundu, bude nyní trvat více než čtyři pracovní dny. Poločas rozpadu Byrokratia je přibližně dva roky, kdy se ovšem zcela nerozpadne, ale projde jakousi reorganizací, ve které si pomocné neutrony, viceneutrony a pomocné viceneutrony vymění místa. Některé výzkumy ukazují, že množství atomové hmoty se po každé reorganizaci ještě zvětší. Tento jev, který zdánlivě odporuje známým fyzikálním zákonům, nebyl dosud objasněn.

  Výzkumy prokázaly, že se Byrokratium nachází volně v atmosféře. Má tendenci se shlukovat na místech, jako jsou státní správa, ministerstva, policie, justice, politické strany, církve, větší obchodní a průmyslové společnosti, podniky, výzkumné ústavy, kulturní zařízení, školy a univerzity. Vědci poukazují na to, že Byrokratium je známé svými toxickými účinky v jakékoli koncentraci a může snadno zničit jakoukoli produktivní reakci kdekoli, kde se nahromadí. V současné době by měly proběhnout pokusy, které mají zjistit, jak zabránit Byrokratiu, aby způsobovalo nevratné škody, avšak vědci jsou k výsledkům takového bádání prozatím silně skeptičtí.

  vedec

  —————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Persi Says:

   “V současné době by měly proběhnout pokusy, které mají zjistit, jak zabránit Byrokratiu, aby způsobovalo nevratné škody, avšak vědci jsou k výsledkům takového bádání prozatím silně skeptičtí.” Dodatek: “Vědci z konkurenční instituce se domnívají, že skepticismus jejich kolegů může být způsoben neopatrností při manipulaci se zkoumaným prvkem a jeho únikem do prostoru.”

 

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archivy