• Vážený pane Williamsi,

  Děkujeme vám za Vaši poslední zásilku označenou “93211-D, vrstva 7, poblíž sušáku na prádlo, lebka hominida.”
  t-rex

  Přirozeně jsme Váš nález pečlivě vyšetřili. Po přečtení laboratorní zprávy musím bohužel odmítnout Vaši hypotézu, že lebka pochází z předchůdce člověka, který žil ve Vermontu před dvanácti miliony let. Spíše je pravděpodobnější, že jde o hlavu panenky Barbie. Konzultovali jsme problém se specialistou na tomto poli Tiffani DiStefano. Sedmiletá dcera našeho kurátora potvrdila, že hlava náleží Malibu Barbie a není starší než šest let.

  Všichni zde v muzeu máme velké uznání pro Vaše úsilí analyzovat tento nález. Ti z nás, kteří měli příležitost seznámit se s vaší předchozí prací v oboru, se zdráhají Vám oponovat. Nicméně cítíme povinnost zdůraznit několik fyzických atributů nálezu, které jej posouvají do podstatně mladší doby:
  1) materiál je tavená plastická hmota. Pozůstatky dávných hominidů jsou zkamenělé kosti.
  2) Objem mozkovny vzorku je asi devět krychlových centimetrů, podstatně méně než hranice pro nejranější identifikované formý proto-hominidů.
  3) Otisky zubů spíše připomínají plně domestikovaného psa a nikoliv pleistocenní lidožravé škeble, o kterých soudíte, že pobývaly v mokřinách jižního Vrmontu před dvanácti miliony let. Všichni zde v muzeu jsme byli unešeni Vaší hypotézou lidožroutské škeble. Bohužel ve svém nadšení pro vědu jste přehlédl drobnou skutečnost, že totiž škeble nemají zuby.

  S politováním musím odmítnout Váš návrh, abychom Váš nález datovali pomocí radioaktivního uhlíku. Naše laboratoř je stále zavalena vzorky a podle našich informací se žádná panenka Barbie nevyskytovala před rokem 1956. Rovněž musíme s politováním odmítnout Váš návrh, abychom Vámi zaslaný nález hominida pojmenovali “Australopithecus šťabajznicus”.Ačkoliv jsem spolu s některými dalšími kolegy tvrdě bojoval za Vaše pojmenování, komise nakonec Váš návrh odmítla, protože prý není latinsky.

  Mám však pro Vás dobrou zprávu. Muzeum se rozhodlo přijmout Váš dar tohoto fascinujícího nálezu. Je to další nádherná ukázka Vaší mravenčí práce a píle, se kterou jste naakumuloval tak pozoruhodné množství nálezů. Rád bych Vám sdělil, že náš ředitel vyhradil ve své pracovně celou jednu polici jen pro nálezy, které jste až dosud zaslal muzeu. Všichni se zde každodenně ptáme, co na svém dvorku najdete příště.

  Očekáváme, že nás poctíte svou osobní návštěvou a někteří z nás se snaží přesvědčit ředitele, aby uhradil Vaše cestovní výlohy. Zejména bychom rádi vyslechli Vaši teorii o transpozičním ukládání iontů železa do strukturální matrice, v jehož důsledku stehenní kost mláděte Tyrannosaura rex, kterou jste nedávno vykopal, vypadá jako zrezavělý klíč 8/10 mm.

  S úctou,

  Harvey Row, hlavní kurátor

  ———————————
  Původní zdroj: Bláznivá Markéta
  ———————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondrej Pelikan Says:

   ohromné!!! :D

  • Ondřej Wolf Says:

   A nebyla to nějaká prapředkyně Petra Hájka?
   Ondřej

  • Hana Nová Says:

   Chi chi. Podle obsahu mozkovny nejspíš ano. A podle data původu ne tak moc vzdálená. :-)

  • Daniel Š. Says:

   Nemá chybu! Taky znám takové pany Williamse, ale tak božsky trpělivý kurátor pan Row je vzácnost. :-)

  • Daniel Š. Says:

   Barbie by teoreticky mohla být Evou, ale to by v Bibli bylo napsáno, že Bůh stvořil lidi z růžovýho plastu. Možná nám to pan Hájek osvětlí.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy