• dscf1354

  Končí léto, nechme počítače a vypadněme do přírody, jsou to možná poslední pěkné dny, užijme si je. Včera jsem bloumala po lese, to je na vyčištění hlavy nejlepší. A připomínala jsem si, že zlí jsou jen lidé. Zlí a hloupí. Poštolka zabíjející hraboše zlá není, ani mravenci ohlodávající zaživa housenku. To jen lidé dovedou být nekonečně zlí, poťouchlí, sprostí a povrchní. Nepotřebuji zlé hlupáky ke štěstí.

  A v lese je od lidí většinou klid, zvlášť ráno, kdy všichni chrní pod peřinou a do mlhy a rosy se jim nechce. Stromy mlčí, nebo si šeptají vlastní řečí, v trávě se vykreslily orosené pavučiny a borůvčím se prodírá hnědá ještěrka. Z pulců už je žabí dorost, včera jsme viděli, jak tisíce malých skokánků hopsají z břehu do rybníka. Ti sotva centimetroví prckové skáčou jako blechy a jsou zelení jako smaragdy. Taková obyčejná, ale nepřekonatelná krása. 

  skokanek

  —-

  Virtuální svět pseudoinformací je nejen daleko, ale je nicotný a hloupý. Skálu, dub a káně nezajímá volební deník, ani efemérní politické mudrlanství těch mnoha hlupáků, kteří se domnívají, že mají lék na nemoci světa.

  Už asi tři měsíce nečtu noviny a neposlouchám zprávy, přestala jsem číst diskuse pod blogy, některé „autory” jsem vymazala ze všech svých odkazů a ignoruji darebáky i hlupáčky, kteří mě dříve občas bavili svojí naivní fanatickou nenávistností. Chodím ven a je mi dobře. Brzy přestanu vysedávat i u počítače a kromě napsání pár článků nebudu již nic číst, ani komentovat, ani zkoumat či řešit. Život není od toho, aby ho člověk strávil před monitorem ve vylhaném umělém světě, který mu diktují povrchní lidé a zištní politici. Nepotřebuji ani hlupáky, ani politiky, ani ubožáky, jejichž jediným emočním a erotickým vyžitím je psaní sprosťáren, nepotřebuji se zahazovat s anonymními „bojovníky” za psí hovínko, nepotřebuji ten umělý pseudosvět.

  A vy, kdo nejste povrchní, zlí a hloupí, neztrácejte čas s těmi syčáky a pojďte taky někam ven.

  tramp-1

  ——————————————————-

  Foto: autorka

  ——

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Blechová Hana Says:

   Příroda je krásná, pobyt v ní je nejlepším odreagováním, odpočinkem, někdy i útěkem. Znám tyhle chvíle útěků, s věkem potřebuju na odpočinek “mimo” pořád větší podíl “svého” času.:-))
   Ale přesto se pak zas ráda vracím k lidem, raději k těm dobrým, ale těm ostatním se člověk nevyhne, neuteče před nimi, neschová se.
   Máme ovšem to štěstí, že když nás zas naštvou, můžem tiše zmizet ve vysokém kapradí - tedy já se svou výškou určitě:-)).
   Bleška.

  • Ondřej Wolf Says:

   To zní jako koloběh života, Bleško.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Vsak ona to asi jedna jeho forma je :-))
   Bleska.

   —————–
   Co rikate te sverazne prestrelce volebni mezi US a politiky?
   Nepripadaji Vam taky tak trosku jako kaspari?

  • Jirhant Says:

   No, já zastávám názor, že by se mohl pro poškozeného Melčáka ve státním rozpočtu najít nějaký ten miliónek za ušlé prebedy a věřím, že konečný účet mu předloží voliči v předčasných volbách a bude klid. Melčák ztratil tvář a bez ohledu na to za jaký tým kope, je nadobro profláknutý.

  • Ondřej Wolf Says:

   Já také myslím, že v tuto chvíli už může být věrohodný právě jen ÚS.
   Politici svůj stín účelovosti nepřekročí. Paroubek by si měl vzpomenout, že bez jeho iniciativy by předčasné volby nebyly. A když byly domlouvány, on to byl, kdo je chtěl co nejpozději. Asi bychom něco ekvivalentního mohli říct i o každém jiném.
   Ondřej
   P.S. Ale za Fišera jsem rád.

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy