• Ahoj, lidi toulaví 07.02.2012

  Zajímají Vás brdské lesy? Jejich historie, současnost, vojenské či myslivecké hospodaření?

  cilina-013

  Pokud ano, pak tu pro Vás máme pozvánku na zajímavou akci, která se uskuteční 25. února. Jejím pořadatelem je Český svaz ochránců přírody v Rokycanech a uskuteční se od 9.00 hodin v salonku Sokolovny v Rokycanech v Jiráskově ulici. A o co vlastně půjde?

  Celá akce začne úderem deváté hodiny ranní, kdy se v salonku Sokolovny v Rokycanech rozběhne odborný seminář s výstižným názvem „Zaostřeno na Brdy„. Jedná se o sérii nejrůznějších přednášek našich předních odborníků na téma související s touto zajímavou oblastí na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje. Po krátkém úvodu, přivítání přítomných a představení hostů se ujme slova RNDr. Martin Lang a pohovoří na téma „Přírodní a kulturní památky na území středních Brd“. Poté Jan Čarnogurský v krátkém příspěvku představí výrobky z kůže, která se v poslední době opět dostává do popředí zájmu nejen myslivců, ale i mnohých žen. Dopolední blok uzavře přednáška ornitologa Karla Makoně na téma „Ornitologie a kroužkování ptactva“. Společný oběd v restauraci navodí tu správnou přátelskou atmosféru nejen na neformální diskusi, ale i na odpolední cyklus přednášek, který odstartuje Bohuslav Hodina a promluví na téma „Vojenské využití oblasti“. Po něm „Novinky ze světa fotopastí“ představí Tomáš Kuba, který se zúčastnil i loňského semináře a jeho vystoupení i předváděné výrobky sklidily uznávaný obdiv. Cyklus přednášek odborného semináře uzavře Karel Plaňanský s příspěvkem „Myslivecké hospodaření“. Záměrně jsme tento příspěvek zařadili až na konec, neboť očekáváme košatou diskusi shrnující historii a současnost brdských lesů, romantických Padrťských rybníků či nostalgických dopadových ploch.

  I když se zdánlivě jedná o odborná témata, na své si jistě přijdou nejen zkušení myslivci, ochránci přírody ale všichni, kterým není lhostejné jak to v budoucnu s brdskými lesy a okolím dopadne.

  Závazné přihlášky z důvodu zajištění společného oběda, který si každý hradí sám, přijímáme do 19. února.

  Kontaktní e-mail je: pavel.moulis@tiscali.cz, případně tel. 603239922 /stačí sms/.

  Na seminář je vstupné dobrovolné, přičemž preferujeme celodenní účast, neboť program, respektive časový harmonogram semináře může být měněn v závislosti na potřebách přednášejících.
  Děkujeme za pochopení.

  ČSOP Rokycany
  ———

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy