• By BENJAMIN WEINTHAL, JERUSALEM POST CORRESPONDENT
  11/30/2012 04:06
  Media critics say they’ll launch a watchdog website to counter bias against the Jewish state.

  vaclav1

  BERLIN – A group of Czech media critics are slated to establish a media watchdog website to counter journalistic bias against the Jewish state in the central European country.

  Speaking with The Jerusalem Post from Prague on Wednesday, Ivo Cerman, a pro-Israel media analyst,said that “Czech coverage never mentions the names of Israeli victims” of Palestinian terrorism.

  He, along with fellow activist Matous Zoubek, are working on a long-term project to form a civic association for monitoring their country’s press coverage of Israel and the Arab- Israeli conflict.

  Cerman noted that “Israelis are always shown as the offender, never as the victim – the media disregard events that contradict this image and select those which confirm it.”

  He cited the example of the Itamar attack in March 2011, in which Palestinian terrorists murdered five members of the Fogel family in their residence in the West Bank Itamar settlement.

  Cerman said the Fogel family “was not even mentioned by any of the Czech media” and the “missile attack on the school bus that killed Daniel Villfrnic in April 2011 was ignored… whereas the death of the Italian pro-Palestinian activist Vittorio Arigoni [on April 15, 2011] was given ample media attention.”

  “The entire coverage of Operation Cast Lead was biased and focused on depicting the operation as a mass murder of Palestinian children; hateful speeches of spokesmen of Hamas were broadcast without any critical comment,” Cerman continued.

  Operation Cast Lead in 2008-2009 sought to end the Hamas rocket fire on Israel’s southern periphery that had been going on for months beforehand.

  Zoubek commented on the Czech media depiction of Israel’s Operation Pillar of Defense, which took place earlier this month. He told the Post that the media “never used the word ‘terrorist’ to describe the activities of Hamas leaders or fighters.”

  He added that the media mixed up cause and effect, saying, “They described the conflict so that Israel started this by killing the leader of Hamas and Gaza answered with rockets.”

  Israel’s government has stated that it was compelled to protect civilian life and respond to over 100 Hamas rockets with aerial attacks on Hamas terrorists in Gaza.

  Zoubek said the Czech media tended to use photography to depict Gazans as homeless and landless and Israel as a country of soldiers. Nonetheless, he added, that “in this latest conflict, our media also showed destroyed houses in Israel. But let’s take this as an exception.”

  Zoubek and Cerman were part of the first pro-Israel rally in Prague on Sunday to support Israel’s right to self-defense.

  The rally, which took place at Wenceslas Square, was organized by the League against Anti-Semitism. The demonstration attracted 300 people, including Sen. Jaromir Stetina from the Czech upper chamber of parliament and Roman Joch, a former advisor for international affairs and human rights to the Czech prime minister.

  Stetina held a banner reading “Hamas are murderers, Israel must defend itself, don’t lie media!” Joch said that Israel is the only democratic state among the totalitarian Arab nations.

  “When Israel withdraw from the Gaza Strip years ago, it was a time when they could start up a new nation-state. But they don’t want their own state. Their goal is to annihilate and destroy Israel as a Jewish state. Israel gave them land with prosperity and in great condition. And Gaza could be a pearl of the Middle East. But they don’t want it,” Joch added.
  —-
  ZDROJ
  ——————

  Dále:

  Twitter

  ‘Hamas are murderers, Israel must defend itself,’ reads senator’s banner

  Prague rally shows Israel support

  WARSAW, Poland (JTA) — More than 300 people participated in a pro-Israel demonstration in Prague.

  Rally participants on Sunday in the Czech Republic’s capital held banners reading “Gaza murderers are killing, Israel has a right to defend itself,” “Free Gaza from Hamas,” “Israel you are not alone” and “Israel we love you.”

  “Israel has the right and duty to defend its citizens against attacks by the terrorist organization Hamas, which has controlled the Gaza Strip for more than five years,” said Vera Tydlitatova of the League Against Anti-Semitism, which organized the demonstration.

  Petr Necase, a former adviser to the Czech Republic’s prime minister, said, “Israel gave part of its territory in exchange for peace. Gaza could be a real pearl of the Middle East. Instead, the Palestinians chose Hamas and lost their historic opportunity.”

  Jaromir Stetina, a senator, during his speech held a banner saying “Hamas are murderers, Israel must defend itself, don’t lie media!”

  ———————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:03

 • 9 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • moe Says:

   Konecne!!!!
   nase noviny, (zapadni) zpravy jsou biased proti Izrael. Proto tu valku verejneho mineni Izrael nevyhrava. nedavno zde kolovaly zpravy jak media pouzva fotografie ze Syrie, a predstavuje je za fotky z Gazy.
   Na druhe strane televizni reportaz z Izraelske media ukazujici Skolu spojenych Narodu UN AID jako stredisko teroristicke organizace a terc naletu byla fabrikace.

   ucitel v teto skole dostal telefonat od Izrael Defence Force na svem mobilnim telefonu “mate par minut naopusteni skoly” bude nalet, pote nasledovala varovna strela s bezpilotniho letadla a nekolik minut pote byla skola srovnana se zemi. Nikdo nezahynul, ale zapadni medi to popsali jako utok na detskou skolu. po te bylo zjisteno ze dvore skoly zemrel znamy terorista Hamasu, ktery se tam utikal ukryt, je tezke bojovat proti nepriteli ktery se shovava mezi civilni obyvatelstvo, ale nikde se to v media nedoctete.
   Na druhe strane, Izrael by mel povazit svoji expansivni politiku kterou odsoudil vcelku cely svet, pise se rok 2012 a ne 1948!

  • Věra Tydlitátová Says:

   Gita Zbavitelová: Neexistující Palestina nečlenským státem OSN
   4. prosince 2012

   http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-neexistujici-palestina-neclenskym-statem-osn-fxz-/p_zahranici.asp?c=A121201_183533_p_zahranici_wag

   Přesně 65 let poté, co OSN schválila plán na rozdělení britské mandátní Palestiny na židovský a arabský stát a Arabové ten svůj odmítli, požádal ve čtvrtek předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás Valné shromáždění téhož orgánu, aby Palestinu uznalo znovu udělením pozorovatelského statusu nečlenského státu, i když Palestina tím opět nevznikne.

   Udělal to, přestože mu to rozmlouval celý Západ. Uznání Palestincům v praxi nic nepřinese, ale bude mít nepříjemné důsledky pro samosprávu, OSN, vztahy s Izraelem i pokračování mírového procesu.

   Pro neexistující Palestinu hlasovalo 138 ze 193 států. Evropské země jako Británie, Německo nebo Nizozemsko nedodržely dřívější slib a hlasování se zdržely, a Francie s Itálií dokonce Palestinu podpořily. Proti bylo jen devět zemí – kromě Spojených států, Kanady, Panamy a několika tichomořských ostrovů také Česká republika jako jediná z Evropské unie, která stejně jako Izrael soudí, že Palestina může vzniknout pouze jednáním zúčastněných stran. 138 států tak schválilo jednostranný palestinský krok představující porušení řady mezinárodních smluv, včetně rezolucí OSN a dohod z norského Osla, které jednostranná rozhodnutí zakazují a zdůrazňují řešení bilaterální dohodou; schválily Palestinu, jejímuž představiteli před třemi lety vypršel mandát a který skoro polovinu tohoto “státu” neovládá.

   Řada evropských zemí souhlasila se vznikem Palestiny, jejímž čtyřiceti procentům vládne Hamas, uvedený na evropském seznamu teroristických organizací.

   Podle schváleného textu se má Palestina rozkládat na “území okupovaném od roku 1967″. Rezoluce nemá v praxi žádný dopad, ale tato formulace zásadně ztíží jednání o míru. Označuje za palestinské území i všechny izraelské osady s 300.000 Izraelců, přestože i Palestinci dříve souhlasili, že ty největší připadnou Izraeli a vymění se za jiné území. Schválené znění tak v podstatě upírá Izraeli právo určit si bilaterálním jednáním hranice, které mu zaručí bezpečnost, nebo právo na nejposvátnější místo judaismu, Zeď nářků, ke které Židé před rokem 1967 neměli přístup.

   Mahmúd Abbás ví, že Palestina ve čtvrtek nevznikla, a je si vědom i následků. Potřeboval si však vylepšit klesající popularitu u Palestinců, kterým už mnoho let nic nepřinesl. Poslední ránu mu zasadila listopadová válka Izraele s pásmem Gazy, která posílila Hamas a zvýraznila bezvýznamnost Abbáse, který se ani nepodílel na jednání o příměří.

   Druhým motivem byl přístup k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu, který Palestincům nový status umožňuje. Od touhy podávat k němu žaloby na Izrael je neodradil ani hrozící ekonomický kolaps samosprávy.

   Americký Senát už připravil dva návrhy na úpravu finanční pomoci Palestincům – jeden snižuje částku na příští rok z původně předpokládaných 440 milionů dolarů na polovinu, zatímco druhý ji zcela ruší v případě, že samospráva bude žalovat Izrael v Haagu. Senát rovněž navrhuje snížit o polovinu americké příspěvky OSN a o 20% pomoc každé zemi, která palestinskou žádost podpořila. Takto už přišlo vloni o čtvrtinu svého rozpočtu UNESCO.

   Izrael zpočátku hrozil tak dramatickými opatřeními, jako vypovězení dohod z Osla nebo anexe Západního břehu, ale nakonec naznačil, že s nezvratnými rozhodnutími počká. Zřejmě však samosprávě nevyplatí výnosy z cel a daní a použije je na úhradu jejího dluhu za odběr elektřiny, který už překročil 200 milionů dolarů. Další reakci zváží až podle příštích palestinských kroků, jako je případné podání žaloby v Haagu.

   Jednou z prvních by mohla být obžaloba z vraždy Jásira Arafata, prohlásil Taufík Tiráwí, předseda palestinské komise vyšetřující Arafatovu smrt. V úterý nechala samospráva jeho mrtvolu exhumovat a zahraniční odborníci z ní odebrali vzorky. Chtějí prošetřit jarní tvrzení televize al-Džazíra, podle které našli Švýcaři letos na šatech Arafata zbytky radioaktivního polonia-210. Arafatova vdova pak spustila vyšetřování manželovy otravy, kterou podle většiny Palestinců provedl Izrael. Na jejich přesvědčení nic nemění ani fakt, že polonium-210 má poločas rozpadu 138 dní a Arafat zemřel před osmi lety.

   Pozorovatelská nečlenská Palestina je bezvýznamná a nepředstavuje žádnou velkou katastrofu. Způsob, jakým Palestinci nový status získali, je však názornou ukázkou, jak usilují o samostatný stát. Mohli ho mít v roce 1948 nebo 2000 v Camp Davidu anebo před čtyřmi lety od izraelského premiéra Olmerta. Žádnou nabídku nepřijali a poslední čtyři roky o svém státě dokonce odmítali jednat. Ve čtvrtek jeho vznik opět oddálili.

   Svůj podíl viny má však i premiér Binjamin Netanjahu. Kdyby se byl přemohl a alespoň dočasně splnil Abbásovu podmínku zmrazení výstavby osad, mohla dnes probíhat jednání a čtvrteční hlasování se vůbec nemuselo konat.

   Vysíláno na ČRo 6, publikováno na http://www.rozhlas.cz/cro6
   Gita Zbavitelová

  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   Správné nemusí být populární - a Česko si to uvědomilo, řekl Netanjahu
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/206249-spravne-nemusi-byt-popularni-a-cesko-si-to-uvedomilo-rekl-netanjahu/

  • Věra Tydlitátová Says:

   Netanjahu Nečasovi: Masaryk by byl na vás hrdý

   PRAHA (MEDIAFAX) - Premiér Petr Nečas (ODS) a jeho izraelský protějšek Benjamin Netanjahu ve středu ujistili, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou více než vřelé. Netanjahu se v České republice zastavil na cestě do Německa, kde jej čeká mezivládní jednání. Nečasovi poděkoval za české “ne” Palestině v OSN.

   ČR se jako jediný evropský stát v OSN postavila proti tomu, aby byl Palestině udělen status nečlenského pozorovatelského státu, který se smí účastnit jednání organizace. Kromě nás řekly “ne” Spojené státy, Izrael, Kanada a státy Mikronésie.

   “Jsem hrdý, že mohu být v Praze. Už při příjezdu na letiště jsem si všiml busty Tomáše Garrigua Masaryka, velkého vůdce této země. Jsem si jist, že by byl velmi hrdý na postoj, který vaše země minulý týden zaujala. Díky, že stojíte za pravdou, slušností a mírem,” řekl Netanjahu, když se obracel na Nečase.

   Rezoluci OSN neváhal přirovnat k Mnichovské dohodě. “Vnější tlak na problémy mezi dvěma zeměmi k ničemu dobrému nevede. Vynucené ústupky, které Československu muselo udělat, připravily cestu k nejhorší válce všech dob. Izrael neobětuje své životní zájmy proto, aby mu svět tleskal. Jsme připraveni vyjednat trvalý a skutečný mít s Palestinou, ale musíme ho umět hájit, jiný mír neobstojí. Řešením jsou dva státy pro dva národy, demilitarizovaný stát Palestina, který uzná jediný židovský stát Izrael. Rezoluce OSN úplně ignorovala bezpečnostní požadavky Izraele. To mělo být nepřijatelné pro všechny členy mezinárodního společenství. Nikdo na ně neapeloval, aby naši bezpečnost nenarušovali,” řekl izraelský premiér.

   Nečas potvrdil, že názorová shoda České republiky a Izraele ve věci Palestiny je platná. “Česká republika považuje Izrael za svého strategického partnera. Hlasovali jsme proti Palestině, protože se domníváme, že tento jednostranný krok nijak mírovému řešení nepomůže, naopak situaci zkomplikuje. Dvou nezávislých států lze dosáhnout jen bilaterálními jednáními, řešení neleží v New Yorku, ani jinde, jediné, co má smysl, jsou přímá jednání, která snad budou co nejdříve obnovena,” přitakával Nečas izraelskému předsedovi vlády.

   Vrátil se i k nedávnému konfliktu v pásmu Gazy, kdy se Izrael a hnutí Hamás vzájemně ostřelovali. “Česká republika rozhodně podporuje právo Izraele na sebeobranu proti raketovým útokům z pásma,” prohlásil Nečas kategoricky.

   Zdůraznil rovněž, že Izrael je pro Českou republiku důležitým obchodním partnerem. “Izrael je náš pátý největší obchodní partner mimo Evropu. Česká ekonomika je proexportně orientovaná, tedy jsou pro ni tyto vazby významné,” podotkl český premiér.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Kavan a Stropnický spolu s komunisty a nácky: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Na-protiizraelske-minidemonstraci-Vime-co-si-mysli-Kavan-a-Stropnicky-255939
   Říkávalo se cosi o melounu: navrch zelený, uvnitř rudý. Já bych ještě doplnila, že dneska taky trochu hnědě nahnilý.
   Volit zelené znamená volit nejbližšího spojence komunistů. O přírodu jim vůbec nejde, mějte rozum, nevolte antisemity a vypatlance, kteří se klidně spojí i s nácky.
   Vedle zelených a komunistů se rozvášnili i nacisté:
   http://www.radicalboys.com/obrazem/1185-obrazem-sionisticky-tydli-sabat.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Několik let eurofobové povykují, jak nás EU ovládá a zotročuje, ale sotva uděláme něco jinak než EU, např. nehlasujeme stejně, zase pouštějí bobky, jak je to ošklivé. Měli by se zamyslet, pokud to umějí, a stanovit si, co vlastně chtějí.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy