• Ahoj, lidi toulaví 26.01.2013

  Milí čtenáři,

  Poslední dny bylo lépe na politiku nemyslet, byla to doba vyčerpávajícího mezidobí. Vláda Miloše Zemana bude pořád lepší než byla ta “báječná léta s Klausem”, ale známé a otravné klausismy budou dalších deset let rozkládat naši zemi, v níž zhruba polovina občanů dala najevo, že jí bolševismus nevadí a že celá ta štrapáce k demokracii byla zbytečnou zacházkou. Miloš Zeman není žádný ďábel a určitě nebude krást psací náčiní a obšťastňovat své národy dětinnými cestopisy a nebude kdekoho umanutě poučovat o globálním oteplování. V mládí to býval docela pohledný muž, škoda, že na známkách teď už bude vypadat hůř. Měli bychom volit mladé prezidenty, ne staré bonvivány s několika bradami. Můžeme kupovat známky s motivem měst, zvířátek nebo květin. Jeho infantilní bonmoty poslouchat nemusíme. Bude mnohem inteligentnější než jeho předchůdce, taky bude proevropský a vůbec prozápadní, aspoň doufám, že zvěsti o jeho napojení na Rusko jsou přehnané. Doufám, že i účelové spojenectví s různými mašíbly a nenávistnými cvoky zprava i zleva pragmaticky opustí, až je už nebude potřebovat. Tím myslím nejen rudého veterána Šloufa, ale například i bojovníka proti židovskému spiknutí Adama Bartoše. Ale dobrým prezidentem nebude. Nebude mým prezidentem, jako jím nebyl pan Klaus.

  Přímá volba prezidenta dost hluboce rozdělila občany na dva znepřátelené tábory, a tahle rána se jen tak brzy nezahojí. Kampaň byla doprovázená mnoha podpásovkami typu “co napsal tatínek kandidáta před osmdesáti lety”, nebo “cizinec není našinec”, vrcholem stupidní arogance byly dedukce na základě romantické malůvky na nějakém rakouském hradě a lživý inzerát zadaný komunistickým estébákem. Pomluvy, někdy dokonce přejímané od primitivních antisemitů, podpora Vandase a předních bolševických papalášů, buřtové a šovinistické vulgarity a nestydaté lži užívané v kampani ukázaly favorita v dost ošklivém světle a to si samozřejmě budu dobře pamatovat. Před kampaní jsem o něm měla mnohem lepší mínění, nebýt těchto podrazů, mohla bych se s ním lépe smířit. Mohl snad i být mým prezidentem.

  Taky si budu pamatovat, jak alibisticky, nebo naivně se zachovali někteří mí známí. Tím nemyslím všechny voliče Zemana, z nichž mnozí měli své racionální důvody, ty respektuji, ale myslím tím pouze ty, kdo se připojili ke lhaní, k urážkám jeho protikandidáta a k nejapnému švejkování. Tím myslím také ty alibisty, kteří ve druhém kole programově volit nešli a ještě uráželi nás, kteří jsme volit šli. Naštěstí takových známých nebo bývalých přátel nemám mnoho, protože jsem si vždy za přátele vybírala slušné a inteligentní lidi, i když jsem se několikrát samozřejmě jako asi každý zmýlila v odhadu a někdy mě to stálo i dost nervů a peněz. Přítomnost a přátelství hulvátů a hlupáků velmi snadno oželím, koneckonců je dobře, že se tak vybarvili a že se jich můžu zbavit dřív, než mi uškodí. Poučení, že komunista zůstane komunistou, podrazák podrazákem a blb blbem, i kdyby trakaře padaly, je také cenná zkušenost.

  Pohrdám morálními krasoduchy, kteří ve druhém kole nepřišli volit jen proto, aby se náhodou neumazali. Ne že by už stejně nebyli umazaní jako každý, kdo tady musel žít, ostatně některé znám osobně a vím o jejich morální čistotě všelicos, co by se jim nelíbilo prát na veřejnosti. Oba prezidentští kandidáti jsou proti nim čistí jako studánka. Tihle alibisté jsou plně odpovědni za to, co tady bude další roky, přiznejme si to, nejspíš dlouhých deset let, protože pan Zeman to po prvním volebním období nevzdá. Zachovali se stejně jako už dříve tolik nezralých a emocemi ovládaných voličů naší země, voličů, kteří nechápou podstatu demokracie, volby si pletou s tancovačkou v Liptákově, nebo s hledáním mesiáše a žádají si v čele státu Járu Cimrmana, Chucka Norrise, Taťku Šmoulu, nebo archanděla Michaela kombinovaného s Matkou Terezou v těle Olivie Culpoové. A když to nejde, když do druhého kola nepostoupil jejich idol, nebo často idolka, trucují, vztekají se a nechají volné pole agresivnějším a pragmatičtějším voličům, nebo voličům vycepovaným stranickou disciplínou a vyztuženým chuligánským fanatismem, ale koneckonců i voličům racionálním a voličům se zralejším vědomím, o co ve volbách jde.

  Naštěstí naší zemi prezident fakticky nevládne a jeho působení bude hlavně symbolické. I to je docela průšvih v případě toho pána milovaného nácky a estébáky, něco to o tomto národě vypovídá, ale iluze jsme neměli ani předtím, že? Důležitější jsou jiné volby a jiné složky vlády, ještě důležitější bude to, zda občané České republiky někdy dospějí a vymaní se ze svého análního období, nebo ze své již dost otravné puberty, odborný rozbor ponechám na některém větším znalci Sigmunda Freuda. A pak je samozřejmě také důležité, jakou sílu bude mít v příštích letech bátuška slunéčko naše jasné svatý Vladimir Vladimirovič Putin se svým mlsným zájmem o srdce Evropy. A jak to bude s hospodářskou krizí a s finanční krizí a s ropnými trhy a se situací na Blízkém východě a jestli do nás nenarazí planetka a….

  Čeká nás taková hodně dlouhá soft normalizace. Ale co, už v tom umíme chodit. Přežili jsme bolševiky, přežili jsme Klause a jeho vypečenou partičku blouznivců, přežijeme i další vzestup slávy a moci estébáků a rozklad tohoto státu. Sice nemám chatu, kam bych se pravidelně uchylovala, ale soukromí si uhlídat umím velice dobře. Volit samozřejmě chodit budu, pokud nám svobodné volby ještě zůstanou, nejsem alibistka, naději alespoň pro své děti a vnoučata neztrácím a záleží mi na tom, v čem budou muset žít, pokud raději neemigrují do civilizovanějších končin. Stále si myslím, že emigrovat by měli jiní, my ne. Já už to tady nějak doklepu. Pokračovat v aktivnějším veřejném působení mě přestalo bavit, už se chci věnovat pouze a výhradně soukromým záležitostem, eventuálně své vědecké práci, která má alespoň nějaký trvalejší smysl.

  Tímto článkem můj blog Toulání se slovy končí. Omlouvám se všem, které jsem nudila, které jsem uvedla v omyl, které jsem neprávem urazila, nebo o nichž jsem uvedla nepravdivé údaje, věřte, že nikoliv záměrně, omlouvám se čtenářům i za to, že jsem zde mnohdy zveřejňovala texty lidí, kterým jsem naivně důvěřovala, ale kteří se později ukázali jako přinejmenším divní. Mazat je nebudu, jsou dokladem určité doby a přiznávám, že i mých omylů.

  Užijte si to tady, jak umíte, je tu hodně věcí ke čtení a je to i určitá kronika posledních let.

  Odplouvám za Obratník Jednorožce.

  Věra Tydlitátová

  labyrint11

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 15:00

 • 10 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Míša Urbanová Says:

   Děkuji ti Věrko … za všechno, co jsi dělala a děláš … hodně štěstí a článek je výborný ! … ano tak ! … Míša U.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Mně se ten pověstný příkop napříč národem docela líbí. Já bych jej ještě nezasypávala. Na té mé straně je fajn parta a nestojím tady o nějaké šloufíčky a estébáčky.

  • Moe Says:

   Diky za Vasi praci a cas ktery jste venovala ctenarum Blogu, preji vse nejlepsi v budoucim podnikani, ale cloveku jako jste Vy nikdy nemohu rici “zbohem”, neb jsem si jist ze o Vas jeste uslysime. Proto radsi rikam, “Farewell, till next time”.

  • Ondřej Wolf Says:

   Taky Ti za vše, Věro, děkuju. A stejně jako Moe jsem přesvědčen, že ….
   Vše dobré Ti přeje Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Milí přátelé, pokud se náckové a místní estébáčci těší, že budou mít ode mne pokoj, tak jim mohu s radostí oznámit, že brzy vyjde kniha, kde budou jmenovitě a podrobně rozebrány a zdokumentovány jejich kauzy a textíky. Možná to bude zajímat i policii, ale to už je její věc. Skončila jsem s psaním blogu, protože za to nic nemám, a přecházím na psaní, ze kterého mám určitý profit. To jen aby se tolik neradovali.

  • Ondřej Wolf Says:

   Šťastnou cestu knize ke čtenářům!
   Ondřej

  • Petr Válek Says:

   Takový rozloučení - to je moc pěkná věc :-)

  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   Tomáš Rektor: Perversní království Miloše Z.
   http://www.tomasrektor.cz/perversni-kralovstvi-milose-z/

  • Moe Says:

   Snad opravdu posledni
   Pokusím se to psat Česky, tak jak mne maminka naučila než jsem ja odjel do Ameriky a ona do Terezina. Pořad jsem doufal že ve Vašech volbách Česky narod zvoli cestu vyššiho morálniho principu a pozvedne se z bahna po-komunistické společnosti. Bohužel se tak nestalo. Špína, zlo a morální úpadek se vrátil k národu Českému.
   Prožil jsem cas kdy vetsina mlcela nad zlutou hvězdou svých sousedu, kdy vetšina mlčela nad odjízdejicimi vagóny spoluobcanu . Nas se to netyka, byla tehdejsi omluva, a lhali si sami sobě verice že jim Bůh odpusti.
   Dnesni volba neni omluvitelná , jen důkazem degenerace národa na který jsem byl kdysi hrdý. Přes to vse co se odehrálo během volebni kampaně 45% Čechů se postavilo za pravo, spravedlnost a moralni hodnoty civilisovaneho naroda Evropske spolecnosti národu, tak ze je zde ta mala naděje že se pravo a spravedlnost navrati do zeme České.

   Sbohem přatele, may God guide you on your journey to rightenousness.
   Moe

 

Květen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy