• Paranoia je vážná duševní nemoc. Nemám nic proti paranoikům.

  veverka-army

  Ale přiznejme si, ano, je třeba to povědět pěkně nahlas, paranoismus je velmi nebezpečná ideologie, kterou můžeme zařadit pěkně vedle kupříkladu petlahvismu, NGOismu, feminismu, kulturismu, nacionalismu, socialismu, homosexualismu, pyjismu, klausismu, fašismu, marxismu-leninismu, pussysmu, kapitalismu, hájkismu, liberalismu, turismu, sandálismu, jaklismu, royalismu, facebookismu, sadismu, partajismu, masochismu, katolicismu, humanismu, srandismu, pravdoláskismu a pseudohumanismu.

  Paranoismus neznamená, že je někdo v soukromí, za zavřenými dveřmi a v úzkém kruhu své rodiny stižen trýznivými bludnými představami.

  Paranoismus je společensky vysoce nebezpečný jev, který představuje propagaci bludných představ, ovládání veřejného prostoru kospiračními teoriemi, šíření mentální paniky a nenávisti. Paranoista, namísto, aby se ze svého postižení léčil a svěřil se do péče nějakého slušného exorcisty, který by jej snadno takového postižení zbavil, rafinovaně a zlovolně vyrábí další paranoiky.

  Paranoismus by měl být stejně jako všechny -ismy trestný. Nejlépe smrtí, jak se už píše v Bibli: “Čarodějnici nenecháš naživu.” (Ex 22,17). Dneska víme, že čarodějnice a všelijací čarodějníci, věštci a nekromanti byli většinou paranoisti, kteří šířili nebezpečné učení paranoismu a své bludy vštěpovali každému okolojdoucímu a ve svých nemravných pohanských slavnostech plných pýchy lapali mladé, nevědomé duše do svých nečistých sítí příslibem rozluštění tajuplných spiknutí, rejdů nepřátelských démonů a globálních komunikačních sítí s neživými.

  Když si někdo čaruje doma za zavřenými dveřmi, je to čistě jeho věc. Hezké to není, ale co s tím naděláme, že? Ale šíření paranoismu prostřednictvím všelijakých pochodů, slavností, proslovů, sprostých slov, sebraných pamětí, nestydatých obrázků, senzačních odhalení, smrtí ve středu, svobodných planet a podobných hanbáren musíme říci jasné NE.

  Tak ona to je legrace, samozřejmě. Trestat paranoismus je blbost. Ale to neznamená, že by nekvetl a neškodil. Jedinou výhodu má, že se paranoisti pěkně hádají mezi sebou a normální člověk kromě specialistů, kteří se jimi zabývají profesionálně, na ně stejně kašle. Nebýt toho internetu, ani bychom o téhle zajímavé ideologii nevěděli. A to by byla škoda, ne?

  paranoismus1
  —————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:03

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Leden 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archivy