• Kronika 05.10.2010

  havel-inzerat-v-rp
  -
  Tento inzerát vyšel 5. října 1989 v Rudém právu. Samozřejmě že čtenáři, pokud si toho nenápadného inzerátu vůbec všimli, okamžitě poznali populárního pana Vaňka z Malého Hrádku.

  Komunističtí cenzoři byli natolik hloupí, že si ničeho nevšimli, dokud nebyly noviny na pultech trafik. Ale to, co nás rozesmálo tehdy, je dnes spíš důvodem k zamyšlení. Na pana prezidenta Václava Havla je módní kydat všemožnou špínu, zatímco kdejaký prolhaný šíbr se vítězoslavně naparuje v médiích. Vzpoura blbců změnila naši společnost k nepoznání. Ale to, co říkal pan Vaněk, platí stále a možná ještě více než před dvaceti lety.

  Panu Ferdinandu Vaňkovi z Malého Hrádku přeji hodně sil, dobrou náladu a tvůrčího ducha. A samozřejmě nadhled nad lidskou nenávistí, závistí, prohaností a hloupostí, která se od dob vlády komunistů vůbec nezměnila…
  ————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 8 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Vše dobré a taky radost v životě.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pan Vaněk leží v žaludku dnešním totalitářům stejně jako tehdy. Přeji mu hodně zábavy s hlupáky :-)))

  • Martina Durdovic Says:

   Také se přidávám! Nechť je zdráv a vesel!

  • Karel.Homola Says:

   Je zajímavé, že nikdo se ani nenamáhal vyšetřovat, kdo za tou provokací tehdy stál…

  • nikola Says:

   Pamatuji velmi dobře. Kolegyně tehdy zařvala na celou divadelní malířskou dílnu - hele vole, voni tam dali havla! nikdo moc nechápal, dokud jsme se nepodívali do novin spolu s ní. a hle… byla to možná nějaká předzvěst budoucích dní?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Dobře, podívám se na to a promažu diskusi, je stejně neaktuální a ani mně tam nejde nic přidávat, asi se možnost vkládat po nějakém čase uzavírá.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pane Bun Hure,
   promiňte, já chápu, že s A. Váchou máte spor a vím i o co, ale v tomto případě došlo k aktualizace velmi staré diskuse tím, že se vaše vstupy objevily pod aktualizovaným článkem z prosince loňského roku.
   Nyní již ta diskuse není k věci, respektive nechci, aby znovu vzplanula v podobě flamewar. Ten článek nyní nový význam, totiž proces s vítkovskými žháři a reakce diskutérů na něj, takže bych čekala diskusi spíše k tomu a také se mi tam již podařilo zprovoznit diskusi.
   Tento vstup zde nechám pár hodin, protože nyní odjíždím a chci Vám dát stejný prostor jako A. Váchovi, ale pak vymažu jak Váš, tak Váchův příspěvek, tak moji reakci.
   Doufám, že to chápete.
   Věra Tydlitátová

  • Ben Hur Says:

   Asi jsem to mel vyjadrit tak jako ty Mikine. Jenze ja uz jsem opravdu na toho slizaka a jeho chovani alergicky. Mozna, ze po tvem prispevku si pani Vera prestane myslet ze ja mam nejaky osobni spor s Vachou-Vodnikem a pochopi, ze neonacisticke vsi mi pod kuzi nevlezou.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy