• Jak prosté! Že my blbci na to nepřišli už dávno!

  okamura-1
  -
  Ani ty problémy se Židy by nemusely být:

  okamura
  -
  A podle facebookového přítele platí Okamurova břitva i na jiné nepřizpůsobivé než cikány:

  okamura-2

  Etc. etc. ad libidum…
  ———————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:59

 • 12 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Dobrá rada nad sůl.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Příkladem hloupého stereotypu je například názor, že Japonci jsou inteligentní, zdvořilí a slušní. Samozřejmě i u Japonců stejně jako u všech ostatních etnik existují hulváti a hlupáci.
   Tomio Okamura setřel Araba za řeči o svém rasismu
   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/215197.aspx

  • Fr. Řeka Says:

   na druhou stranu, to co radí Romům je sice vágní a já nevím jaké, ale já s tím v podstatě nemohu nesouhlasit. Kdybychom se takhle chovali všichni, ubylo by problémů. Čekat, až přijdou naši zachránci a udělají nám spravedlivou a svobodnou společnost, je marné, nepřijdou nikdy. Těmi zachránci se musíme stát my všichni, každý jeden člověk. Pokud se neshodneme v tomhle bodě, potom gudbáj svobodo, gudbáj demokracie.

  • Věra Tydlitátová Says:

   O to nic, ale jsou to naprosto banální rady a jak vidno, lze je použít na kohokoliv a stejně se na světě nic nezmění. Prostě s tváří mudrce trousí obecné kecy. Že paušalizuje, o tom ani nemluvím.

  • Martina Durdovic Says:

   Souhlasím s panem Řekou a nezdá se mi, že by to byly tak naprosto banální rady.

  • Fr. Řeka Says:

   Jako jasně, pan Okamura říká dost věcí, se kterými se nedá vždy souhlasit. To, co říkal o DSSS, Bátorovi atd, to je jeho názor, nelze mu ho brát ani pokádat za “nešťastný” nebo “politováníhodný”. Jasně, je plno Romů, kteří do téhle sociální skupiny vůbec nespadají, ale ti nejsou vidět - protože jsou integrální součástí naší společnosti. Skutečností zůstává, že je to člověk, co se tam, kde je, dopracoval vlastními silami - což je oproti mnoha jiným veřejným osobnostem celkem kontrast, a jeho životním poučením je “když se lišíš od ostatních, musíš víc pracovat, víc se snažit, víc dávat a míň brát a pak dojdeš uznání.” Z téhle pozice se mu jeví jako nepochopitelné, proč se sebou ti Romáci něco neudělají, ale máte pravdu v tom, že to je výrok někoho, kdo detailně nevidí do celého problému. Nicméně jako základní idea nějakého řešení mi to nepřijde špatné. Já sám jakožto hudebník nemohu říct, že by mí sousedé byli rádi že mě mají :-D
   Kvůli tomu ho taky čeští služebníci lži a nenávisti také tak nenávidí, protože takového úsilí sami nejsou schopni, ovšem bohatství a z něj plynoucího vliv, to by jistě chtěli. A tak jim nezbývá než závidět a nenávidět. Ale podle mého názoru by pan Okamura měl odmítnout výzvy, ať vstoupí do politiky a zůstat v pozici angažovaného občana a podnikatele. To totiž ovládá dobře a byla by škoda aby ho rozcupovalo soukolí byrokracie, lobbyingu, korupce a všech těch hnojů, co jsou kolem. Na takovou věc se musí jít organizovaným snažením celých skupin, jednotlivci v tom vždycky shoří jak rachejtle.
   Okamura se být příkladem angažovaného občana tohoto státu, kterému není jedno, co se děje. Na tom nevidím nic špatného, kdyby takhle lidé uvažovali více - a stačilo by to jen na lokální úrovni, bylo by nám všem lépe. Je to lepší než jenom sedět s rukama v klíně a čekat, až to za nás udělá někdo jiný. Ten to totiž většinou udělá blbě a ještě za to shrábne xy set tisíc na prebendách.

  • Moe Says:

   Tak ja nevim o co jde, o charakter Okamury, a nebo o to co napsal?
   1.Pan Wolf napsal: Dobrá rada nad sůl.
   2.Pani Vera generalizuje o Japonskych hulvatech a hlupacich (myslim ze jsem pochopil koho tim mini)
   6.Pan Wolf odpovida ponekud ostrejsi formou nazoru na Okamuru, nez byla jeho prvni reakce :”Dobrá rada nad sůl”
   3.Pan Reka to snad napsal nejrozumeji, aspon se snazil o vyvazeny nazor.
   Pana Okamuru neznam, ve svetove smesici narodu by jste meli videt dale nez rys jeho orientalniho obliceje. Oznacit ho za “Cecho-Japonce” je sam o sobe rasisticky vyraz, tak jako jsou neblahe komentare zamerene na narod jeho rodicu.
   Jeho komentar je zrejme urceny Romum, tak jako desatero nekomu jinemu. Je naprosty fakt, ze kdyby so te rady drzeli, tak by situace nebyla takova jako je dnes.To ale plati oboustranne, coz myslim zapomel dodat!

  • Ondřej Wolf Says:

   Pane Moe, Věra negeneralizuje. Naopak - říká že mezi Japonci je stejně tolik hlupáků a hulvátů, jako v kterémkoliv jiném národě. Logicky - stejně tak i slušných lidí.
   Generalizací nazývá schéma:
   - Japonci jsou inteligentní, zdvořilí slušní (jakoby mezi nimi nebyli lidé charakteru opačného)
   -Romové by se sebou měli něco dělat a lidé je za to budou mít rádi……(Jakoby mezi nimi nebyla řada lidí slušných a poctivých a mezi majoritou řada lidí, kteří čekají na jakoukoliv záminku k pokřiku že Romové jsou …..)
   Ještě k mému příspěvku: Pokud někdo něco (cokoliv) říká, jeho výpověď ani zdaleka nemá pouze svůj význam gramatický. Na kontextu opravdu záleží. Kdyby slova Tomyia Okamury zazněla zevnitř romské komunity, těžko by někdo mohl mít námitky (a že obdobná slova z romské komunity zaznívají, tím si buďte jist. Bohužel nejsou pro média zajímavá tolik, jako kterákoliv negativní zpráva o Romech. Nejsou nijak zajímavá ani pro ty, kdo ještě nedávno organizovali “pochody proti nepřizpůsobivým”)
   Pokud slova Tomyia Okamury zní z úst člověka, kterému jindy nedělá problém zastat se fašistů či neonacistů, nemohu si je po sérii pokusů o pogromy v severních Čecháh vykládat jako pozitivní příspěvek do již tak napjaté situace ve společnosti.
   Věřil byste nějakému apologetovi D.Dukea, kdyby napsal obecně Afroameričanům “dopis” ve stylu “Udělejte něco s gangy v chudinské čtvrti a KKK vás začne milovat” ? Já asi ne.
   Ondřej

  • Moe Says:

   Pane Wolf, nemohu s Vami souhlasit. Pani Vera zaradila Okamuru podle rasy, a oznacila za hlupaky vsechny zastavajici nazor ze” Japonci jsou inteligentní, zdvořilí a slušní” s dodatkem ze i u Japonců stejně jako u všech ostatních etnik existují hulváti a hlupáci. Dobre vime koho tim mela na mysli, ze ano?
   Ve vasem prostredi je to mozna zcela bezne, zde je to rasove oznaceni, a pro mne je to pouze “Statement of Facts”. (domnivam se ze znam p.Veru celkem dobre, vim co ji motivuje a co tim chtela rici, ale nemohu souhlasit s jejim vyberem slov, hlavne proto ze ona je v popredi odporu proti rasovemu oznaceni, a tim se stava lacinym tercem)
   Zde zdaleka nejde o to zda Okamura je hulvát, hlupák ci Cecho-Japonec, ale jde o to co napsal na adresu Romu. Je bezesporne ze jeho rada je jak jste Vy sam napsal: Dobrá rada nad sůl! Jelikoz je urcena vsem Romum, a ne jen nekterym tak neni diskriminacni stejne jako rada Dusevniho Otce vsem obcanum. (Do not commit adultery). Myslim ze tomu rozumite.
   Bylo by jednodussi napsat ze ackoliv Okamurova rada ma merit, bohuzel je od cloveka ktery dnes tak jako v historii nema respect a vaznost verejnosti, na to aby byl brat seriozne komunitou pro kterou byl urcen.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pane Moe, byla to ironie.

  • Moe Says:

   Pani Vero, ja vim, ale je to risk se vystavovat tem hajzlum jako snadny terc.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy