• Ahoj, lidi toulaví 01.08.2010

  cesta

  Vážení čtenáři tohoto blogu,

  Tuhle jsem četla, že blogeři nějak vymírají, že se přestávají psát blogy, protože net ovládly sociální sítě, kde se informace předávají rychle, heslovitě a lehce. Blogy příliš připomínají papírová média, dá práci je psát i číst a dneska se lidé nechtějí zdržovat ani jedním, ani druhým, ba snad ani myšlením.

  Nemyslím, že to je tak úplně pravda, jen se asi zúží obec blogerská i čtenářská, ale to se dalo čekat. Po prvním okouzlení zůstanou jenom ti, kterým tento způsob komunikace vyhovuje. Mně vyhovuje a zůstanu. Dokonce jsem si opět obnovila svůj starý blog na iDNES, odkud jsem před časem odešla na protest proti tolerované sprostotě. Neměním svůj názor, navíc odtamtud odešlo příliš mnoho mně blízkých blogerů (nebo už jsou jejich blogy mrtvé), ale proč si nenechat v záloze nějakou masověji čtenou platformu pro strýčka příhodu? Rozhodně už nebudu prožívat psaní na iDNES tak hluboce jako před dvěma roky, protože jsem objevila kouzlo svobodného psaní na vlastním blogu, kde mohu zveřejňovat i cizí články a psát, jak chci často, třebas pětkrát denně, což se na iDNES nesmí. Prostě moje hlavní základna zůstává tady. Co se týká blogu Týden, dost to tam upadlo, už mě to tam nebaví. Píše tam pár bolševických trotlů a smečka trollů jim sprostě nadává, to je tam celé blogerské vyžití, admin to tam nekontroluje, jak je rok dlouhý, a normální lidi tam už nepíšou. Taky jsem uvažovala, že to tam zavřu, ale zatím si tam účet nechám a občas je budu štvát.

  Dnes začíná srpen a já musím rychle dokončit slíbený rukopis knihy a ještě napsat pár věcí, kde se nebezpečně blíží uzávěrky. A taky si chci trochu užít přírody a vůbec odpočinout si. Možná budu i trochu cestovat. Proto během srpna nebude vycházet každý den ráno článek, jak tomu bylo dosud. Občas tady něco nového bude, ale někdy taky ne. Myslím, že ani vy sem nechodíte číst každé ráno, ale rozumně trávíte letní dny někde venku. Takže si užívejme a každodenní setkávání začne zase v září. Přeji vám pořádný odpočinek, krásné zážitky, pobyt s blízkými a letní pohodu.

  ————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 6 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Ty taky. Dobré pero a hlavně dobré zážitky z přírody Ti přeje
   Ondřej

  • Silvae Says:

   :) To s tím myšlením je dobře napsáno, taky mám ten pocit, že lidé jsou velice líní číst a psát, natož se nad něčím zamyslet.

   Užijte si zbytek léta a ať máte příjemné cesty!

   Těším se na další články..

  • Ondrej Pelikan Says:

   Uži si zvyšok leta, nenechaj sa vytočiť kreténmi, nestojí to za to. ;-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Není na světě blb, který by mi dokázal zkazit byť jen minutu života :-)

  • Fr. Řeka Says:

   Nemyslím si, že by blog jakožto žánr byl nějak na ústupu. Jde prostě jenom o to, že puberťačky pochopily, že mnohem lepší a časově méně způsob, jak svým kamarádkám sdělovat jak moc je lovískujou a sdílet s nima psycho ujeté squělé fotečky, pro ně představuje facebook. Já bych k tomu jen dodal, že k takovým věcem je fb skutečně mnohem lepší. Blogy jsou pro ty z nás, co trpí grafomanií, nebo iluzí o tom, že mají k nějaké věci co říct, případně kombinací obojího :-D

  • Tomas Marny Says:

   takze v Italstine pouziti anglickych slov znamena “basic lack of respect” no ale to tady Verusce opet delame mish mash, uvaha je spis o prazdninach a o lete, ktere je nejkrasnejsi v prirode a ne u pocitace:-)’

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy