• marmara

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 16 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   “Pravdě” se musí pomáhat. “Aktivista” byl totiž přesvědčen, že žádný nůž nemá a žádná krev neteče. Tak se musí upravit fotka, aby bylo vidět, jak to vidí on. Protože to je to důležité.
   Židovské skutečnosti nikoho nezajímají. Proč taky?! Židé se přece mstít nebudou. Vítr od Mnichova otáčí vrtulí appeeasmentu.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Loď ahóóóój!
   Ondřej

  • Ben Hur Says:

   Oni ti Turci jsou takovi zgruntu hodni lide, kteri se samou humanitou v noci odkopavaji a cely den nemysli na nic jineho, nez na to jak druhym zprijemnit zivot, jako tenhle turecky tatka : http://img526.imageshack.us/img526/5314/turectimanzele.jpg
   Uz za cisare pana se ve stejnojmene pisni zpivalo :
   Mohamedani, jsou lautr pohani,
   kalhoty maji vykasany,
   plivou do dlani
   A ty turkyne, tlusty jak dyne….

  • Věra Tydlitátová Says:

   Já si nemyslím, že Turci jako takoví jsou špatní. Politiky mají nyní trochu natvrdlé, ale přátelé… nemluvme o provaze v domě oběšencově, že? Do Evropy se už nedostanou a asi ani nechtějí, ale i u nás je plno lidí, kteří by žili raději v Íránu než v EU. A lidská zloba, blbost, fanatismus a omezenost jsou transkulturní a transdějinné jevy.

  • Ben Hur Says:

   No ja nevim Vero. Ten snimek ma byt ze soucasneho Istambulu. Me se z nej dela zle. Znam Turky z Rakouska a Nemecka, kde jsem byl v lagru, nez jsem ziskal visa do USA. Jejich zeny byly otrokyne, ktere mlatili jak zver. Museli drit a mit alespon dve zamestnani, deti pokud se narodili byli poslany do Turecka, aby matku nezdrzovali od prace, vetsi deti nechodili do skoly ale po nejakem somrovani, no proste hruza. Genocidu kterou pachaji na Kurdech uz ani pripominat nebudu. Ty konvoje nejsou prvni provokaci turecke vlady a nebudou posledni. Ja osobne vidim opet problem v islamu. Nejsem od 9/11 k nemu tak tolerantni jako jsem byval. Nikdy do konce zivota nezpomenu na hruzu nevinnych lidi, kteri umirali mozna i nekolik dni pod tunami zeleza a betonu ve tme, bolesti a hruze. Muze mi nekdo tvrdit, ze ne kazdy muslim je terorista, ale bohuzel pravda je takova, za kazdy terorista je muslim. Navic posledni roky je videt, ze uz z nich mame opravdu strach. A to je zle.

  • Ben Hur Says:

   Ondreji tyhle teroristicke skupiny uz doslouzili a drogove kartely to je jina kapitola. Talibanci povesili v minulych dnech sedmileteho kluka pro spionaz. Turci brutalne zavrazdili katolickeho kneze. Jenom za kveten muslimove uskutecnili 150 utoku ve 14 zemich, zavrazdili 729 lidi a tezce zranili 1591 osob. to je bilance muslimskeho dzihadu jen za jeden mesic.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ben Hur, já ani nikdo jiný zde nechce zpochybňovat nebezpečí islamismu ani zlo, které na jeho bázi někteří lidé jsou schopni vykonat. Nezpochybňuji nutnost vymezit se proti islamismu podle potřeby politicky nebo silou, dle momentální potřeby. Hlavně pak v myšlení a náhledu na druhého člověka. A už vůbec nezpochybňuji bolest obětí a jejich blízkých. To opravdu ne.
   Ale právě proto považuji za nutné učit se rozlišovat islamismus od Islámu.
   Analogicky: Ultrakatolíci jsou křesťani a já taky. I tak bych s nimi byl jen velmi nerad porovnáván. Právě ve vztahu pojetí místa církve ve světě a jejím vztahu k němu, vztahu a pojetí bližního svého, obzvlášť když je odlišný než já, ať už theologicky, národnostně, jakkoliv.
   Nemyslím, že by za to mohlo jen křesťanství. Obrovskou roli zde hrají i mé a jejich osobnostní aspekty psychologické, výkladové tradice theologické, ale třeba i pud stádovitosti nebo nutkavá potřeba být stále proti čemukoliv a komukoliv, jen aby jeden zůstal “tím jedinným spravedlivým” uprostřed zlého světa který za všechno může, touha po moci etc. etc.
   Právě proto je potřebné učit se rozlišovat. Ono to u muslimů zase tak odlišné nebude.
   Ondřej

  • Ben Hur Says:

   Ondreji, i kdyz jsem rad, ze existuji vlidni lide jako jste vy, musim se priznat, ze ja osobne si nejsem jisty, jestli vubec chci, aby se ve me naslo tolik lasky a odpustil muslimum jejich strasne zlociny, ktere kazdym dnem pribyvaji. Neco me rika, ze takovym odpustenim bych se v podstate na jejich krutosti a barbarismu podilel. Uz i pro tyhle pocity, ktere ve me vyvolava, me islam odpuzuje.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ben Hure, Chápu a nechci to vyvracet. Kdybych měla mluvit jenom za sebe, tak mně osobně v mém vlastním životě nejvíce ublížili komunisti a křesťani. Lidi jsou svině v jakékoli ideologii nebo víře.

  • Silvae Says:

   hmmm asi každému ublížil někdo a strašně těžko se na to zapomíná a ovlivní to přístup k celé nějaké té skupině skoro na celý život. Opravdu těžko člověk zůstává nestranný.

  • Ben Hur Says:

   Vero, me komunisti zavrazdili brachu a pokouseli se zavrazdit i mne. Mym rodicum zdevastovali zivot a me castecne take. Oba moji rodice byli krestane, ale me do viry nenutili. Ja jsem tudiz neverici. Kdyz jsem se ptal otce proc me nikdy do viry nenuti, odpovedel mi, ze vira je dar. Ja jsem ho proste nedostal, ale dostal jsem jine dary. Jsem ale vychovan v duchu desatera a me deti tez. Desatero prinesl ovsem lidem Mojzis a krestane ho adoptovali. Tohle vse je ovsem pro mne minulost a presto ze jsem v silne opozici s komunismem, nejsem mstivy. Radikalni islam je ale pro me soucastnost v ktere ziji. Ja proste nemam dobry pocit, kdyz me deti, nebo nekdo z me rodiny nastupuje do letadla a leti navstivit prarodice. Pred dvaceti roky jsem ho nemel. Ten strach se jmenuje Islam. Pravda je ze mne osobne zatim jeste neublizil. Zatim.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ben Hure, vy sám ale používáte slova “radikální islám” a “Islám”.
   Ondřej

  • Moe Says:

   ISLAM je ISLAM, “Radikalni Islam” je pouze zapadni pojem, oznacujici vnitrni skupiny v Islamu ktere jsou ochotni pouzit nasili.
   Bohuzel pred 911 jsme meli spoustu rodinnych pratel Islamske viry. Tyto vztahy byly mnohem otevrenejsi nez jsou dnes a rozhodne ty kamaradske diskuze o politice sveta, se dnes nikdo neodvazi zacit. Mluvit o pocasi neni priliz zabavne, tak tyto pratelske vztahy pomalu mizi a vsichni vime proc.

  • Ben Hur Says:

   Ondreji, ja uz dnes vim, ze ten radikalni islam doutna v kazdem muslimovi. Islam je fanatismus a je jen otazka kazdeho jednotlivce, kam az je schopen zajit. V Koranu najde navodu na muceni a vrazdeni vic nez dost. Jen se podivejte na ten fanatismus s nimz umirneni islamiste chteji prorazit cestu smrtonosnym zbranim pro Hamas. A je jim uplne jedno kolik svym jednanim pripravi lidi o zivot, nebo jestli dokonce rozpoutaji valku.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Gita Zbavitelová: Druhá propalestinská flotila se nedaří
   http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-druha-propalestinska-flotila-se-nedari-fmg-/p_zahranici.asp?c=A110707_220333_p_zahranici_wag
   —-

   S mediálním humbukem, velkohubými prohlášeními a spasitelským cílem se chtěla koncem května vydat do pásma Gazy druhá humanitární flotila, aby zachránila údajně hladovějící Palestince trpící izraelskou blokádou. Akce měla rovněž připomenout incident na podobné flotile před rokem, kde izraelští vojáci zabili devět Turků.
   Zatímco loňská akce vyvolala celosvětové pobouření a aktivisté byli hrdiny světových médií, ta letošní se jim vůbec nedaří. Izrael byl vloni zaskočen, protože nečekal násilí, ale tentokrát se dobře připravil vojensky i diplomaticky. Výsledek je, že flotila dodnes nevyplula.

   Původní organizátoři, turecká Nadace humanitární pomoci, která stála za loňským útokem na izraelské vojáky, z akce odstoupila. Turecká vláda letos překvapivě spolupracuje s Izraelem a svým občanům účast nedoporučila.

   Vyplulo pouze jediné francouzské plavidlo s šesti lidmi z Korsiky, které skoro dva týdny čekalo ve Středozemním moři na ostatní. Ti však nejedou – lodím nedovolil vyplout Kypr, Turecko ani Řecko.

   Izrael mnohokrát zdůraznil, že flotilu zastaví všemi prostředky, a pečlivě o tom předem zpravil mezinárodní společenství. Svět tentokrát pochopil, že jde o zbytečnou provokaci, a před prolomením izraelské blokády varovaly své občany Spojené státy, Kanada, Austrálie, Británie a celá Evropská unie i OSN a mezinárodní Čtyřka. Vyjádřily pochopení pro obavy Izraele z pašování zbraní a doporučily aktivistům, aby svou humanitární pomoc dopravili Gazanům hraničními přechody po souši.

   Mnoho aktivistů couvlo a z původních 1500 jich zůstalo jen 300 s devíti plavidly. Jedna loď však uvízla kvůli závadě v Turecku a ostatních osm v Řecku, kde jim úřady zakázaly vyplout pro technickou nezpůsobilost. Jedna z nich minulý týden přesto tajně vyrazila, ale byla eskortována zpět do přístavu maskovaným a ozbrojeným řeckým komandem, které na tři dny zatklo jejího kapitána za ohrožení cestujících.

   Aktivisté jsou v šoku – takovou mezinárodní solidaritu s Izraelem nečekali. Jsou přesvědčeni, že jde o izraelské spiknutí a sabotáže. Situaci v pásmu Gazy ignorují – Izrael blokádu po loňském incidentu výrazně uvolnil a do Gazy se už dováží skoro všechno. I sami Gazané říkají, že humanitární pomoc nepotřebují a jediným problémem zůstává export.

   Gazu v červnu navštívil korespondent New York Times. Podle něj se po tamějších ulicích prohánějí tisíce nových automobilů a motocyklů, tento měsíc budou otevřeny dva nové luxusní hotely a před dokončením je druhé velké nákupní středisko. Rozestavěny jsou stovky nových domů, dvacet škol a svatební síň. Izrael povoluje denně průjezd 350 kamionů se zbožím, ale projíždí jich o 100 méně, protože není poptávka. Do Gazy nesmí už jen materiál, který Hamas používá k výrobě zbraní a stavbě bunkrů, ale cement se do pásma dostane na konkrétní mezinárodní stavební projekty.

   Aktivisté si rovněž nepovšimli, že 22. června připlula do Gazy bez sebemenší mediální pozornosti loď s nákladem evropských humanitárních skupin, které nemají potřebu provokovat a poutat pozornost. V koordinaci s Izraelem a Egyptem bez problémů přistála v egyptském Aríši a náklad byl do Gazy dopraven po souši. Totéž Izrael doporučoval i současným aktivistům, ale pro ty by to nebyla taková show. Proto také odmítli nabídku Řecka, že jejich humanitární náklad dopraví do Gazy v doprovodu diplomatů OSN.

   Svět má pro Izrael větší pochopení i kvůli výsledkům téměř dokončeného vyšetřování loňského incidentu mezinárodní komisí OSN. Tým pod vedením bývalého novozélandského premiéra Geoffreyho Palmera a někdejšího prezidenta Kolumbie Alvara Uribeho dospěla k závěru, že izraelská blokáda Gazy je legální, legální byl i zásah komanda a vojáci jednali v sebeobraně.

   Aktivisté se navzdory nezdarům nevzdávají a Cirkus Flotila pokračuje jako filmová groteska. Američtí pasažéři jedné z lodí zadržených v Řecku vyhlásili v neděli protestní hladovku, ale v pondělí ji ukončili. V tentýž den vyplula bez povolení kanadská loď z Kréty, ale už po 15 minutách ji vrátila pobřežní stráž a zatkla tři cestující za to, že se ji pokusili zastavit na kajaku. Nyní je loď údajně bez proudu a pasažéři nemohou na záchod. Aktivisté na protest obsadili španělské velvyslanectví v Aténách a požadovali, aby Španělsko přimělo Řecko k povolení plavby, ale pak se ukázalo, že jsou jen čtyři.

   Organizátoři jsou však dál odhodláni do Gazy doplout. Z plánovaných 1500 lidí jich tam nyní směřuje jen osm – na palubě francouzské jachty, která vyplula z Korsiky. Chystá se však provokace další – stovky propalestinských aktivistů míří do Izraele z Evropy s úmyslem vyvolat nepokoje na letišti v Tel Avivu.

   Vysíláno na ČRo 6, publikováno na http://www.rozhlas.cz/cro6

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy