• Jak jsem zde již několikrát psala, nalezla jsem zalíbení v Šamanově doupěti, a přestože ne vždy se vším souhlasím, pokládám komentáře pana Konanice za velmi dobré, výstižné a navíc vtipné.

  Článek o vztahu k muslimům mne překvapil. Příjemně překvapil. Šaman zde vyjadřuje totéž, co si myslím a občas píšu i já. Je to dost nepopulární a málo rozšířený názor, ale je to rozumný a umírněný postoj, který se na jedné straně umí vyhranit vůči zločinům islamismu a na druhé straně zůstává v míru a respektu k těm upřímně věřícím muslimům, kteří opravdu respektují boží vůli, totiž mír, soucit a lásku.

  Ale hlavně, a to je nejdůležitější, varuje Šaman před “islamizací” Evropy, nikoliv před tou apokalyptickou vizí kterou rádi šíří různí samozvaní spasitelé, ale před islamizací našich evropských hodnot, tedy před nespravedlností, paušalizací, radikalismem, rasismem, touhou po rychlých (nejraději násilných) řešeních a odvržením práva, etiky a rozumu.

  saman

  Budoucí skutky jsou dnešními myšlenkami

  Hloupým způsobem přivolávaná abecední válka

  Západ prý dnes “koketuje s islámem”. Teď jen, co kdo tím koketováním myslí.

  Jistý Bin Ládin před asi patnácti lety vyhlásil válku proti Západu. Přesněji: Proti Američanům, Židům a jejich spojencům. Od té doby jsme - ať už chceme nebo nechceme - ve válce s Bin Ládínem. Proto také spojenecká vojska vstoupila do talibánského Afghánistánu - jakožto do území, které poskytovalo základny Bin Ládinovi a “jeho” Al-Kejdě. Jsme ve válce - ale nikoli s islámem, ale s Bin Ládínem a s Al - Kejdou, jak neopomněl zdůraznit prezident George Bush mladší, když bezprostředně po 11.9.2001 vstoupil na půdu jedné z amerických mešit. To bylo to “koketování”? Anebo invaze do Afghánistánu?

  “Koketováním” je samozřejmě něco jiného: rušení oslav u evropských vánočních stromů, aby se “neuráželi” naši muslimští spoluobčané. Přičemž se oslavy vánočních svátků třeba ve školách kvůli existenci židovských spoluobčanů nerušily… No, ono je dnes muslimů více. A i imigranti, kteří nemají občanství, mohou v některých zemích volit. (To je “koketování”.)

  Proč by se nemohly slavit nezávisle na sobě Vánoce, chanuka i ramadán? Bez toho, aby se muslim urážel nad jolkou a křesťan nad šátky na hlavách žen.

  Tohle je koketování: přísný zákaz třeba muslimských šátků na hlavách na státních školách ve Francii. Což vede jen k tomu, že se mladé muslimky stáhnou do církevních muslimských škol… Přičemž zároveň stát platí “kulturní činnost” jistých imámů, kteří rozšiřují nenávist a verbují mládež do sebevraždených komand. To není koketování, ale naprostá pitomost.

  Buď si odlišný, ale pokud budeš jinému zakazovat jeho přirozenost, tvoje odlišnost ti bude zakázána. Toto by mělo platit pro všechny!

  Ano, v muslimském světě se často zakazuje stavba křesťanských kostelů, takže jedna mešita v Evropě by měla být vyvážena jedním kostelem pro křesťany v arabském světě. A také toreticky synagogou, ale protože v mnoha muslimských zemích už žádní židé nejsou, proč tam stavět synagogy… V některých muslimských zemích avšak židé dosud jsou (Maroko, Tunisko), a tak tam jsou i synagogy…

  Není totiž muslimská země jako muslimská země, není muslim jako muslim - stejně jako není křesťan jako křesťan. Chtít někoho vyštvat jen proto, že je muslim nebo pochází z muslimské země, je klasický, smrtelně nebezpečný rasismus. Nejen pro ty muslimy, ale zejména pro nás - nemuslimy. Německo by mohlo vyprávět, jak daleko se svým protižidovským rasismem došlo - k prohrané válce a nesmytelné hanbě. A už se v něm rozvíjí nový, “oprávněný”, rasismus proti primitivům z východu a jihovýchodu. Který vede k tomu, že z Němec utíkají imigranti z toho východu a jihovýchodu - ale ne ti “primitivní”, co jsou na sociálce, ale inženýři, lékaři a vědci…

  Takhle přemyšluji zejména po příspěvcích A.S.Pergilla, který vyzývá k použití Atomových, Bakteriálních a Chemických zbraní proti přemnoženému muslimstvu. Podle logiky A.S.P. bychom ovšem měli vrhnout nejdříve atomovku na Vatikán, protože někteří křesťané (jako například “obrozený křesťan” G. Bush junior) chodí do mešit… Dobře, nechejme pro začátek křesťany a židy na pokoji, a pusťme se nejdříve do likvidace nepřátel Západu - muslimů. Tady už byla vznesena námitka, že i nejhorší pohroma zanechá po sobě asi 7 % přeživších. Pohodlně se to dá spočítat například na transportech do vyhlazovacích táborů, kde i tuto pohromu přežilo průměrně zhruba 5 procent židů (”a za židy považovaných osob”) - kolem padesáti z každého tisícihlavého transportu.

  My muslimy prostě nevyhladíme - bylo by to jednak technicky neproveditelné, ale hlavně zločinné a navíc ještě hloupé! My skutečně nemůžeme bojovat proti muslimům ani proti islámu. My musíme bojovat proti teroristům a islámistům - protože tažení šmahem proti muslimům a jejich víře jenom nažene spoustu dobrovolníků k islámistickým teroristům. A ztratíme vlastní spojence! Ve válkách v Zálivu i v Afghánistánu by síly Západu (USA, NATO, EU) nic nezmohly, kdyby neměly podporu v koalici okolních - muslimských - států! A naopak válka v Bosně, kterou rozpoutali srbští nacionální (post)komunisté za nebevolající neschopnosti evropských států, vedla k tomu, že v Bosně i Kosovu se zradikazovaly muslimské - i islámistické síly. Když nepomohla Sarajevu neschopná Evropa, pomohli mu islámističtí teroristé. A na druhé straně špatné svědomí Evropy napomohlo vzniku islámského státu v Kosovu. Který vyhnal/vyvraždil věřící i nevěřící Srby, Cikány a Židy, prostě všechny ne-muslimy. Podobný vývoj by měl i bezhlavý boj proti všemu muslimskému vedený jen z toho důvodu, že někdo nejí vepřové anebo se modlí pětkrát denně!

  Naše “oprávněné preventivní zasahování” zbraněmi ABC proti muslimům, či spíše kecání o tom, může přivolat - stejně “oprávněnou” islámskou preventivní sebeobranu! Ale - vlastně se nic neděje. Podle A.S.P. se účinky jaderných zbraní obecně přehánějí - míněno tím, že je bez obav můžeme použít proti obřezaným nekulturním barbarům, co nejedí vepřové. No a kdyby snad barbaři začali jako první, tak se zase ale nemáme čeho bát, ne?

  V pátek mi přišla do ruky víkendová příloha Hospodářských novin, kde se redaktor Leoš Kyša ptá prezidenta Ústředí muslimských obcí v ČR:

  “V souvislosti s muslimským terorismem se mluví o nebezpečí islamizace Evropy, o tom, že idea multikulturalismu, kdy spolu mohou žít pohromadě lidé různých kultur a vyznání, selhala a zřejmě není možná. Jak tato prohlášení a obavy z islamizace vnímáte vy, coby evropský muslim?”

  A Muneeb Hassan Alrawi odpovídá: “Co se týče té teroristické nálepky, je samozřejmě velmi silná, přestože islám nemá s terorismem nic společného. Copak je Bůh terorista? Pokud někdo z teroristů tvrdí, že to, co dělá, je správné z hlediska islámu, pak je na omylu. Bohužel se mezi islám a terorismus dává automaticky rovnítko a moc se nad tím nepřemýšlí.
  Napětí mezi oběma světy tu, bohužel, samozřejmě je. Když se podívám na různé komentáře na internetu islámském a českém, tak ty nenávistné hlasy ulice jsou stejně časté a stejně hloupé na obou stranách.” (Ano, Muneed mohl naslouchat otevřeným oknem i zdejším hospodským tlachům…) “Určitě to ale není vina jenom muslimů. Když si přečtete články a názory, které se tu vyskytují, a porovnáte je s tím, co se tu šířilo ve třicátých letech vůči židům, tak je to velmi podobné, ne-li stejné. Přichází to ve vlnách, a když je to horší, máme samozřejmě strach. Cítíme ohrožení, protože všechno je možné, hlavně po zkušenostech židů s Evropany. Ano, bojíme se nového holokaustu, tentokrát namířeného proti muslimům.”

  L. Kyša: “Bude soužití rozličných kultur v Evropě možné?”

  M.H.Alrawi: “Je možné, že dojde ke střetům a sporům, stejně jako to, že se ty rozbouřené vztahy uklidní. Záleží na tom, kdo bude silnější. Jestli ti, co chtějí, aby k tomu střetu došlo, ať už ti, kdo nenávidí Evropany a Američany z muslimských zemí, či ti, co v západním světě nenávidí muslimy, nebo budou silnější ti, co si myslí, že je možné najít společnou řeč. Každý z nás nese svou část odpovědnosti za to, co bude za deset let, protože budoucí skutky jsou dnešními myšlenkami. Asi by se měl každý zamyslet nad tím, co chce, a podle toho myslet a chovat se. Já se snažím o to, abychom žili ve vzájemné úctě a harmonii.”

  Ne nějací teroristé. Každý z nás nese svou část odpovědnosti! Za to, co tu budeme mít za deset let!!!

  Psáno a opisováno v Praze dne 23. listopadu 2010

  (Celý rozhovor s prezidentem českomoravských muslimů je ZDE.)

  ———————————-

  Článek je uveřejnějý ZDE a naleznete zde i diskusi.

  ——————————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Často mluvíme o potřebě překonání různých traumat z historie současné, nedávné i dávnější. Je dobré o tom hovořit.
   Ale- tím spíš si važme těch, kdo už to dokázali a držme palce těm, kdo mají nakročeno.
   Ondřej

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy