• Zpíval Sváťa Karásek. Kdysi mi to připadalo pobožně bezzubé. Opravdu se nemá zlu odporovat? Dnes tomu rozumím.

  brueghel

  Možná to vidím podobně jako Sváťa, ale nechám špinavce růst z jiného důvodu. Mnoho let jsem poskytovala různým mediálním darebům zpětnou vazbu svou kritikou. Zdarma jsem jim dávala rady a varování, pomáhala jsem jim, aby si uvědomili svou pošetilost. Moje a každá další kritika od mnoha slušných a inteligentních lidí jim pomáhala nalézat tu křehkou hranici na jedné straně lidské únosnosti i zákona a balancovat mezi sprostotou a nepostižitelnou svobodou. A tak úporně rozsévali své bláboly, ubližovali, pomlouvali a lhali, aniž na ně někdo dosáhl, aniž se oběti jejich stalkingu dovolaly práva a zastání.

  Teď už je nechám růst. Nejen, že nebudu komentovat různé prasečí portály a nebudu polemizovat s jejich “redakory” a pisateli, ale nebudu je ani číst, což už ostatně několik měsíců stejně nedělám, pokud mne někdo výslovně neupozorní na nějaký bizár. Nechám je v klidu, aby ve své touze provokovat, ve svých paranoických bludech, ve své pýše a v pocitu neomylnosti, v iluzi držení jediné pravdy a beztrestnosti stoupali stále výš. Ať jejich sebevědomí tloustne a utěšeně bobtná vyživované přízní hradního pána, plácáním po zádech od rozličných pošuků a finančními odměnami stranických lídrů. Až k nebesům třebas. A počkám, až šlápnou na kuří oko někomu skutečně mocnému. :-)

  Je to osvědčený přístup, který jsem pochytila v několika lekcích juda. Nemám-li moc a sílu darebáky zastavit, ponechám je, aby dojeli na vlastní moc a sílu. Nepostavím se jim už v jejich rozběhu a počkám, až padnou na hubu poháněni vlastní zlobou a ničivou energií. Čím více nenávisti v sobě vznítí, tím brutálněji dopadnou. On už si s nimi totiž někdo poradí líp a tvrději než já. A tohle si mohou odnést jako mé poslední varování.

  Zdarma.
  —————
  “Odvraťte se od věcí, které nemáte v lásce, a nevěnujte jim žádné pocity. Místo toho řekněte “ano”, když spatříte něco, co milujete.”
  (Rhonda Byrne)
  ————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 6:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy