• Dnes proběhlo blahořečení Jana Pavla II. Před půl jedenáctou dopoledne byl Benedikt XVI. v rámci protokolu oficiálně požádán o blahořečení Jana Pavla II. Následovalo stručné představení života bývalého papeže. Benedikt XVI. poté přečetl nezbytnou formuli nutnou k blahořečení.

  jan_pavel_ii_holubice

  .
  Člověk nemůže žít bez lásky. Je sám sobě nepochopitelnou bytostí a jeho životu chybí smysl, nepozná-li lásku, nesetká-li se s ní, nezakusí-li ji, nepřivlastí-li si ji nějak a neprokazuje-li ji aktivně druhým. … [Člověk je] základní cestou, po níž církev jde…, je také cestou pro každého člověka.
  (Redemptor hominis, č. 10 a 13)

  Svoboda nabývá své plné hodnoty teprve přijetím pravdy. Ve světě bez pravdy ztrácí svoboda svůj základ a člověk je vystaven síle vášní a otevřených nebo skrytých podmíněností.
  (Centesimus annus, č.4)

  Raduji se, též vy se radujte.
  (Papež napsal tato slova na lístek v noci 1./2. dubna 2005)

  Čekal jsem vás, a teď jste vy přišli ke mně a za to vám děkuji.
  (Podle mluvčího Apoštolského stolce Joaquina Navarro-Vallse papež pronesl tato slova v reakci na zprávu, že do Vatikánu přišly tisíce mladých lidí, aby bděly na náměstí sv. Petra, 2. dubna 2005)

  Dějiny učí, že demokracie bez hodnot se snadno promění ve zjevnou nebo kamuflovanou totalitu.
  (Veritatis splendor)

  Nechť sestoupí Duch Tvůj! Nechť sestoupí Duch Tvůj! A obnoví tvář země. Této země.
  (homilie vyslovena 2. června 1979 na náměstí Vítězství (nyní Pilsudského) ve Varšavě při své první papežské návštěvě Polska)

  Národ hyne, když demoralizuje svůj duch, národ sílí, když duch jeho se stále víc očišťuje a to nedokáží žádné vnější síly zničit.
  (homilie vyslovena během svaté mše sloužené v Čenstochové pod polským poutním místem Jasná hora 19. června 1983)

  Svobodu nelze jenom mít, nelze ji jenom užívat. Je potřeba ji stále nabývat a vytvářet ji pravdou.
  ——————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 13:32

 • 9 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Kéž nás k tomu všemu Pán Bůh vede a dává nám svědky víry pro lásku i cestu.
   Ondřej

  • vlaďa Says:

   Jak je ten svět malý :-) Pan Eliáš, za mladých let Tonek Dohnalův, byl vždycky trochu víc popletený, než je běžný průměr a teď se dal do boje s Duchem Assisi. Je to rodák, jen něco málo starší, chodil do školy o třídu výš, tak vím moc dobře…není nemožné zapomenout.
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Eli%C3%A1%C5%A1_Anton%C3%ADn_Dohnal
   Boží poutník, tulák, či turista, jak v politice zvykem…zajímavá kariéra. Snad se nechystá zase nějaká pomoc z Ruska; jedna snad už stačila.
   Paní Tydlitátová, děkuji za zprávu, moc se bavím :-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ta internacionální pomoc z Ruska se mi taky asociovala. Ale mělo to takové bizarně snové rysy z historického velkofilmu, jezdili tam na koni, mávali meči a navzájem se upalovali.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ale nakonec proč ne? U nás může každý všechno, u nás může být člověk i byzantským patriarchou, nebo třebas císařem. Akorát je blbý, že to skoro nikdo nejen neuznává, ale ani neví, co?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Drazí čtenáři, dlouho jsem váhala, zda vás oblažit další šíleností, ale když už máme byzantského patriarchu z Horní Dolní, tak tedy koukněte sem: http://katolikrevue.ath.cx/fronda_soubory/text.htm Mrkněte na článeček vpravo nahoře. Nezapomeňte si proklikat všechny odkazy, bez nich to nemá ty pravé grády, ale nejlepší je prolink se zvoláním “tu hrůzu?!” To prostě musíte vidět. A více již neprozradím…. :-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Religionistice se otevírají úplně nové širé obzory. Jen nevím, zda tohle nespadá spíše pod obor psychiatrie. V každém případě zkoumaný objekt je nejspíš matematik.

  • vlaďa Says:

   Tak to je opravdu “hrůza hrůzoucí” :-) Dobrá tužka (což teprve Hradní péro lapis lazuri) vykouzlí číslo šelmy z čehokoliv…jen bych nikomu neradil mluvit o nějakých šestkách v souvislosti s milovaným Karolem Wojtylou před Poláky, mohl by klidně schytat (zaslouženě).
   Ale co, je jaro, všecko kvete, kvete i blbost, objevily se i první kvítky Eliášovy, kvítky úplně prvního patriarchy Byzantského katolického patriarchátu. Jen by mně zajímalo, kdo těm borcům vyrábí tak nákladnou propagaci. Těch pár oveček jim to těžko platí. Nejspíš tunel… :)
   http://gloria.tv/?media=146709
   Silně pochybuji, že si můj bývalý kamoš Tonek před projektem “Byzantského katolického patriarchátu” přečetl Obrazy z Rus K.Havlíčka B. Na školu moc nebyl. Nechci domýšlet, co by na to strýci a tetičky z rodného Hluku :-)))

  • Věra Tydlitátová Says:

   2vlaďa: pane vlaďo, vy mi dáváte zabrat! Směju se od včerejška a už mám v hlavě povídku.

  • vlaďa Says:

   Je to opět horší, než v mých nejbujnějších představách. Tonek Eliáš není na povídku, ale přímo na román.
   http://www.community.org.ua/czauthors.html …nejspíš vlastní CV

   Teror Dohnalovej sekty v Čortkove pre Grékokatolíc.chrám
   http://cs.gloria.tv/?media=115035 …v diskusi linky přímo kruté

   Varování z jeho bývalého působiště,Slušovic,i s fotkami:
   http://www.farnostslusovice.cz/upozorneni-pred-uphk/

   Nechci Vás moc zatěžovat, je toho plný web a už nemám sílu číst dál. Mrtvému zimník je užitečnější, než sluha Boží, který neumí vyjít s lidmi a zůstane po něm jen svinčík … :-(

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy