• Ahoj, lidi toulaví 17.11.2010

  Jde o fenomén Facebooku, nikoliv o vystřílení bližních v záchvatu šílenství. Mnoho lidí vnímá sociální sítě nikoliv jako příležitost ke komunikaci se vzdálenými přáteli, ale také jako médium, které skutečné přátelství ničí.

  -facebook-logo_blood

  Já osobně považuji obě stránky Facebooku za pravdivé. Se skutečně vzdálenými přáteli můžeme pomocí Facebooku udrovat čilou komunikaci. Ale na druhé straně nás sociální síť svádí k tomu, abychom namísto osobního setkání redukovali vztah na technizovaný a zkratkovitý proud povrchních plků a hlášek.

  Nikdo nemůže mít tisíc přátel. Nemusím vědět, co má můj spolužák ze střední k obědu. Ano, také já jsem vinou Facebooku přátele ztratila (i když s jinými jsem díky němu v kontaktu). Namísto příjemných rozhovorů s kamarádem nastoupily zkratkovité teze, z nich se zrodily zbytečné  spory o politiku nebo umění a nepřátelské reakce. Před zraky stovek zlomyslných pozorovatelů, jeho virtuálních přátel, mě kdysi tak ohleduplný kamarád ponižoval, aby si vyztužil sebevědomí. Postupně narostlo podezírání, pomluvy šířené některými “přáteli”, lži a hulvátství. Přítele jsem už nepoznávala. Musela jsem ho vymazat. Žvanilové ze sítí nejsou přátelé.

  Proto Jimmy Kimmel a William Shatner vyhlásili 17. listopad za Národní den mazání přátel. Jejich skvělé video ukazuje lehkou formou cosi hluboce pravdivého:
  Národní den mazání přátel

  Možná je pro nás v ČR trochu škoda, že na tento den se schází tolik věcí a že ta myšlenka asi zapadne. Ale já jdu mazat. A jak vy?

  ———————————————————-


  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 14:10

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Daniel Š. Says:

   Pokud se takhle někdo choval na facebooku tak to nebyl doopravdy přítel ani před tím. Kamarádství předstíral a když ho to přestalo bavit na facebooku využil situaci a zachoval se jako sketa. Buďte nakonec ráda, že jste ho prohlédla. Opravdový přítel se chová stejně v reálu i ve virtualitě. Facebook je dobrý vynález, ale lidi s ním neumějí zacházet.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Taky si to stále říkám.

  • persi Says:

   Já FB zrušil a je klid. A s těmi skutečnými přáteli jsem ve styku pořád.

  • Arnošt Veselý Says:

   Já jsem mazal své virtuální přátele asi před půl rokem. Z 94 lidí zůstalo 30 a světe div se, nikdo z těch smazaných se neozval s námitkou nebo požadavkem vysvětlení.. Takže svého činu rozhodně zpětně nelituji.

  • Blechova Hana Says:

   Smazala jsem jen par nekonecne protivnych hvezdicek, ve styli biolit a je klid, hmyz uz neprudi.
   Bleska.

  • Vlaďa Mitáček Says:

   Pěkně se Den mazání přátel kryje s naším Sametem.Lepší den snad v kalendáři ani není.
   Někdy se však také přihodí,že se nějaký přítel vymaže sám a pak chybí.Pokud se však zase objeví,radost je to převeliká…Např.: HRADNÍ PARTIČKA už dva dny funguje :)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Také jsem zaregistrovala návrat HP a jsem opravdu ráda, ten její humor by mi chyběl. Sice je obtížné konkurovat Velkému Vzoru, ale je to výzva! :-)

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy