• Něco epigramů pro zahřátí. Místo grogu…

  Fantazii nemá
  historie česká
  opakuje vtipy
  jak škrábnutá deska

  Lež se Hněvem se potkali
  teď spolu randí v hájku
  Pravdu a Lásku skopali
  a hrají si na válku

  Pitomost opět vykvétá
  do svých strakatých květů
  Semín prý zatroubil do světa
  nějakou vzteklou větu

  Slušně nesou drogy
  hazard prostituce
  národ náboženství
  vynášejí více

  ————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:

   Tak prý v Plzni máme nejkrásnější vánoční strom: http://zpravy.idnes.cz/nejkrasnejsi-vanocni-strom-zdobi-plzen-rozhodli-ctenari-idnes-cz-p9r-/domaci.aspx?c=A111130_190641_praha-zpravy_ab

   Fakt je, že jsem se byla podívat na ten strom na Staroměstském náměstí v Praze, který se tolik líbí jistému nahnědlému tradicionalistickému katolíkovi, protože prý na jeho vrcholu už konečně neuráží rasově vhodné Pražany židovská hvězda, ale skví se tam konečně symbol vítězství katolické církve nad světem (kříž na zeměkouli).

   Už to nadšení pochybného ideologa nenávisti mne mělo varovat, ale i tak po spatření výzdoby v reálu přišel kulturní šok. Je to hnusné nejen vizuálně, ale i symbolicky - strom je ozdobený obrovskými zlatými penězi, ohavné říšské jablko na špičce, svítící, přeplácaná a trochu rusky vyhlížející císařská koruna nad stánkem s trdelníkem (novým “staročeským” šlágrem kulinářského trhu), všude se objevuje symbolika mamonu a moci … Obraz ideálů dnešní doby: peníze, moc, břicho.

   V Plzni je sice výzdoba stromu nová a ehm… nemravně drahá, ale vkusná. Jinak jsem velmi proti zdobení uříznutých stromů, proč nevysadit na každém náměstí živý strom a ten pak před Vánoci nevyzdobit? Proč musí vždycky padnout ty nejkrásnější staré stromy na takovou marnost?

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy