• Ahoj, lidi toulaví 15.11.2012

  S obdivuhodnou trpělivostí snášel dlouhé měsíce stát Izrael raketové útoky teroristů z Gazy na civilní cíle. Teď izraelcům došla trpělivost.

  weprayforpeace

  Izraelský Bezpečnostní kabinet povolil mobilizaci armádních záloh a armáda přešla do stavu nejvyšší bojové pohotovosti. Na hranicích s Gazou zaujaly bojové postavení tankové divize a čekají na rozkaz k útoku.

  Zároveň izraelská armáda zahájila sérii leteckých operací, které mají eliminovat zbrojní i personální potenciál zločinců z Hamasu.

  Izraelský Bezpečnostní kabinet na svém zasedání přijal pět zásadních rozhodnutí, týkajících se vojenské protiteroristické operace Oblakový sloup, který byla zahájena včera odpoledne.

  1. Izraelským obranným sílám a Službě všeobecné bezpečnosti kabinet uložil pokračovat se vším důrazem v akci proti teroristické infrastruktuře operující z Gazy proti civilním obyvatelům Izraele. Cílem je zlepšit bezpečnostní stav a umožnit obyvatelům Státu Izrael normální život.

  2. Stát Izrael se bude podle svých nejlepších schopností snažit vyhnout se v souladu s mezinárodním právem civilním škodám, a bude respektovatr humanitární potřeby obyvatel.

  3. Izraelským obranným silám, Ministerstvu obrany domácí fronty, izraelské policii a všem odpovědným úřadům kabinet uložil provést všechny nezbytné kroky v souladu v prohlášením ministra obrany Ehuda Baraka o vyhlášení mimořádného stavu na domácí frontě.

  4. Izraelským obranným silám povolil bezpečnostní kabinet podle potřeby a po schválení ministrem obrany Ehudem Barakem mobilizovat záložní jednotky v potřebném rozsahu. Národnímu informačnímu ředitelství a Ministerstvu zahraničí uložil ve spolupráci se všemi odpovědnými úřady vysvětlovat izraelské akce v Izraeli a na mezinárodní scéně.

  5. Bezpečnostní kabinet zmocnil ministerského předsedu Benjamina Netanjahua spolu s ministrem obrany Ehudem Barakem a ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem, aby podle potřeby po konzultaci s dalšími ministry rozhodli, namísto Bezpečnostního kabinetu, o nezbytných akcích k pokračování operace Oblakový sloup a předložili další rozhodnutí pokud budou třeba k odsouhlasení vládnímu kabinetu.

  Nejvíce odstřelovaným izraelským městem je pohraniční město Sderot. Na zdejší nemocnice, školy, dětská hřiště i školky dopadají rakety teroristů z Hamasu s železnou pravidelností. Na útěk do krytů po vyhlášení útoku mají lidé pouhých patnáct vteřin…

  (aj) ZDROJ

  ———-
  Lubomír Stejskal: bylo načase
  Johannes Gerloff: Operace “Oblačný sloup“
  ———————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 22:46

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy