• Zní to hloupě? Ale vůbec to není nereálný požadavek. Občanské sdružení K213, IČ. 266 52 986, sídlem: 289 35 Košík č. 91 takovým argumentem zdůvodňuje podjatost soudu!

  clanok

  V “právním” rozkladu K213 zdůvodňujícím společenskou záruku čteme tuto kuriózní argumentaci:
  -
  “Jednou z přísedících je paní Einhornová, dle wikipedie
  “He called himself, poetically, “the Unicorn,” because the name Einhorn (a German-Jewish name) means Unicorn, or more literally translated to “One Horn”.*(7)
  je Einhorn, což znamená jednorožec, německo-židovské jméno. Opět, v kauze tzv. neonacistů nemůže - ať již z historického či jiného kontextu sedět osoba a soudit, která by mohla mít německé (jelikož nacismus byl původním německých hnutím) či židovské (vzhledem k historickým souvislostem mezi nacisty a židy) kořeny. Opět, toto je neslučitelné s právem na spravedlivý proces.”

  Ostatní argumenty jsou podobně irelevantní, přesto se soudkyně Věra Bártová, předsedkyně senátu Obvodního soudu pro Prahu 1, který soudí nacistickou skupinu Vondrák-Dupová,  z případu sama vyloučila z důvodu podjatosti. Oba stíhaní naonacisté byli prozatím propuštěni z vazby.

  Co se týká mého názoru, ač nemám právnické vzdělání, pokud pominou důvody vazby, nic nebrání propuštění stíhaných na kauci. Ovšem argumentovat německožidovckým jménem přísedící pokládám nejen za hloupé, ale za žalovatelné. Pan Fiala si zřejmě na české podobě svého jména nepatřičně zakládá a vyvozuje z ní zvláštní privilegia.

  ————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:28

 • 25 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Persi Says:

   Cituji z výše odkazovaného dokumentu:
   ——————————————

   Další výtku k práci soudkyně vidím v symbolismu, který představoval datum druhého hlavního líčení,
   které bylo stanoveno na dne 18.8., přičemž aspoň dle ADL a odborníků na pravicový extremismus
   číslo 88 je vlastně zkratka pro „Heil Hitler“ neboť H je osmým písmenem abecedy, 18 má být zase
   zkratka pro „Adolf Hitler“. Otázkou je, jestli by dle stejného principu jako jsou stíhání obžalovaní,
   neměla být za propagaci hnutí stíhána i soudkyně. Popřít, že mají tato čísla takovýto význam, by
   soudkyně nemohla, neboť pak by přiznala, že o dané problematice vůbec nic neví, a tudíž kauzu
   nemůže soudit.

   —————–

   konec citace. Dalšího komentáře netřeba…

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tam je takových perel mnohem víc, je to otřesné.

  • Tomas Marny Says:

   No ono vzit “pana” ing Fialu samokvaseneho advokata otcu za stejna prava vazne, je naprosto nemozne. Pokud nekdo reaguje na ing. Fialu bude to nejspis jako reakce na Stworu. Tito “lide” berou sve NEVZELANI jako poslani a musi se s nim pochlubit svetu. :-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tomasi, nejde o to, zda bereme vážně pana Fialu my tady, ale jde o to, že ho vzala vážně ta soudkyně a odstoupila. To je na tom to děsivé. Nějaký pan hradní poradce Hájek a nějaký pan samouk Fiala udělají bububu a hážou židovskými jmény a symbolikou číslic a soud s nacisty se rozsype. Kde to tedy jsme?
   V naší zemi se začíná uplatňovat idiotokracie.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ona už je tu déle.
   Ale teď je intenzivnější, víc viditelná, víc si troufá ( však je to už dávno, co jsme nejen tady řešili, jak krize zhoršuje geometrickou řadou mezilidské klima - k hledání nepřátel či hromosvodů na frustraci, k apatii těch, kdo by měli stát při sobě etc. ….., nahrává extrémismu všeho druhu)
   Myslím že Klausíkovi je každý pravicový, tedy i “ultrapravicový” ( slovo uvádím při vědomí problematičnosti tohoto názvu u naci- směrů). Však ho ty fašistické weby adorují přímo už hodně dlouho a nacistické se té hradní partičky taky už chytají. “Pravičáci všech zemí, spojte se” :-(
   Ondřej

  • Dana Says:

   No Tomasi,
   prushvih je tv tom, ze Fiala se v prvni casti dokumentu opravdu opira o ceske platici zakony a v tomto ma opodstatneni.
   Nackove pak zvysuji drzost a baziruji na nedostatcich soudniho procesu. Michat do toho anti-zidovstvi a symboly nacismu je rozmelnovani pripadu podle lstiveho planu nacku a podstata puvodniho prestupku pak pohodlne unika.
   Pro pozorovatele pripadu je Fialova nacisticka retorika automaticke ruseni tech opravnenych bodu, jenze cast verejnosti toto zahrne do jednoho nazoroveho pytle. Coz by melo pro budoucnost znamenat, aby se ceska justice zorganizovala a zavedla rad, ktery je zasadity a pevny a rozlisoval pravo od predsudku. V praxi snad take to, ze pristim soudcem bude kovany arijec, “nepredpojaty” a da te Hitlerjugend zaslouzeny trest.

  • Vader Says:

   Právo na spravedlivý proces má bez výjimky každý. To je v pořádku. Ale abusus, jaký přadvádějí náckové, je v kombinaci s rostoucí tolerancí majority vůči nim poněkud tragikomický. Nebo snad děsivý ?

  • František Kostlán Says:

   Pan Fiala je blb.

  • Helena Šimková Says:

   Četla jsem na jednom z odkazů názor P. Hájka na “idnes” z 10.11.10. Jak může prezidentská kancelář podporovat hnutí, které se dopouští násilí? Proč Hájek klade rovnítko mezi proces s hudebníky a proces s vítkovskými žháři? Hrad nám dělá ostudu před námi samými i našimi potomky. Je smutné, stydět se za svého prezidenta.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Heleno, naprosto souhlasím, je to děs.

  • Ondřej Wolf Says:

   Heleno, s Plastiky i s procesy let padesátých. Je to nestoudný děs.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Dana:
   Naprosto souhlasím, Dano, mnoho lidí má otrockou, masochistickou povahu a imponuje jim hrubá síla. Tu pak vidí v nacismu, případně stalinismu, žádají tzv. “pevnou ruku” a obdivují diktátory. Možná jsou to často lidi, kterým chyběla otcovská autorita v rodině, pak hledají nějaký silný vzor u těch či oněch okupantů. V rozvrácené a nefunkční rodině je původ těchto úchylek hodně častý, buď tam otec chyběl, nebo to byl násilnický tyran, eventuálně své děti pohlavně zneužíval. Občas ale se tihle obdivovatelé fašismu objeví i v rodině normální, asi je to jako s jinými úchylnostmi.
   S těmi soudy máš pravdu, chce to důslednost a pevnost. A taky právní vzdělání a inteligenci, která by hned na počátku eliminovala například ty idiotské argumenty zmíněné v článku.

  • Kuba Says:

   spíš je úlet, aby byl někdo skoro rok ve vazbě za údajné vylepování nálepek. komunismus a nacismus je obrovské zlo a každý kdo mu přisluhuje a přisluhoval si zaslouží potrestat.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Souhlasím, ale to není v rozporu s mým článkem. Jistě víte, že o vylepování nálepek nešlo, šlo o propagaci nacismu, o nálepkách se mluví, aby se zakryla právě ta podstata - přisluhování tomu zlu. Souhlasím, že zbytečné držení v douhé vazbě nemá smysl, soudy by měly pracovat rychleji a efektivně. Taky vůbec nekritizuji propuštění obviněných na kauci, ani to, že se objevila námitka o podjatosti soudkyně. Kritizuji, že si nějaký zmetek dovoluje vyvozovat “závadný” původ, politické názory a morální vlastnosti z pouhého JMÉNA člověka. To nedělali dokonce ani komunisti, ani nacisti, to dělá právě pan Fiala. O jeho blábolení o magii číslic nemluvě.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Podařilo se mi opravdu parádně vytočit Pecinu. :-) Sázku jsem vyhrála: http://slepeckahul.pecina.cz/2011/01/zloba-slecny-eulalie-aneb-vera.html

  • Ondřej Wolf Says:
  • Ondřej Wolf Says:
  • Ondřej Wolf Says:
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   Doopravdy je K213 kompetentní ke zbavování soudců funkce? Nebo umravňování příslušníků Justiční stráže? :-(
   V textu se jinak hodně špatně orientuje, kvantita slov vysoce překračuje sdělnost celku. Chápu to tak, že p. Fiala má v souběhu x soudních řízení.

   Ondřej

  • Zikmund Kamenný Says:

   To je taková jedna velká šťastná rodina. Jejich sedánky u Víta Zvánovce jsou plné obhajoby nácků, ale i komoušů. A víte, kdo je jejich právnický guru? http://fabianogolgo.blogspot.com/2011/02/tunelar-tomas-pecina.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ani se nedivím. :-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Znalec končí kvůli svému židovskému původu
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/znalec-konci-kvuli-svemu-zidovskemu-puvodu/
   —-
   10.leden 2012 - 07:00

   Jeden z nejuznávanějších znalců na extremismus Michal Mazel chce skončit. Obhájce ho viní z podjatosti kvůli židovskému původu.

   Kvůli svému posudku v případu členky Dělnické strany sociální spravedlnosti z listopadu 2010 si od jejího obhájce pro svůj údajný židovský původ vysloužil žádost o své vyloučení z případu. Píší o tom úterní Lidové noviny (LN).

   Právní zástupce obžalované Lucie Šlégrové, jejíž řečnění na pietní demonstraci v listopadu 2010 v litvínovském Janově Mazel vyhodnotil jako propagaci nacismu a antisemitismu, znalci vyčítá židovský původ i to, že je aktivní v politice a na znaleckých posudcích je ekonomicky závislý. “Jako osoba židovského původu znalec bezesporu vnímá citlivě otázku šoa, tedy holokaustu, a německého nacionálního socialismu a jako řada dalších soukmenovců má tendenci reagovat se zvýšenou citlivostí, která může přerůstat až v nepatřičnou vztahovačnost, na jakékoli náznaky v tomto směru,” tvrdí Petr Kočí, který Šlégrovou u mosteckého okresního soudu obhajuje.

   Přestože o námitce ještě nebylo rozhodnuto, spor o možnou podjatost vyvolal silnou právní roztržku. Argumentaci Kočího zveřejnil na svém webu justiční aktivista Tomáš Pecina, pak se okolo ní rozjela vyhrocená diskuse i na specializovaném blogu Jiné právo. Námitky se tam zastal třeba poradce prezidenta Klause Pavel Hasenkopf. “Kdo přišel o rodinu v koncentračním táboře, nemá jako znalec soudit verbální nacistické trestné činy,” řekl LN.

   Vedení advokátní komory naopak považuje námitku za přehnanou. Podle dlouholetého předsedy komory a tvůrce jejího etického kodexu Karla Čermáka je argumentace něčím původem nízká a účelová. “To je věc natolik poškozující čest a vážnost advokátského stavu, že by bylo namístě kárné řízení. Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský by dokonce Kočího za to doživotně vyškrtl ze seznamu advokátů.

   Mazel se i v reakci na aktuální kauzu rozhodl skončit v roli znalce a státu doporučil, aby si posudky do budoucna objednával od expertních pracovišť. “Pozice samostatných znalců je neudržitelná. Vždy se na ně vrhnou,” řekl o potírání extremismu.

   Židovskému původu Mazla nasvědčuje podle Šlégrové jeho příjmení. Toto se často vyskytuje rovněž v podobě Maazel, pocházející z hebrejského Moše, tzn. Mojžíš, k němuž byl v jidiš připojen diminutivní sufix -(e)l. Další podobně vzniklou variantou je např. Maisel.
   ————————

  • Ondřej Wolf Says:

   To je šílený.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Že na světě existují zcela bezskrupulózní advokáti, vím dlouho. Že na světě existují (Neo)nacisti, vím dokonce už dávno.
   Ale nevím, jestli se víc bát průniku obojích až k hlavě státu (toto sousloví používám ryze z důvodů funkčních) nebo možného precedentu, nevídaného od jara roku 1945.
   Ondřej
   P.S. Nerad bych, aby “bát se” působilo dojmem paralýzy. Se svým strachem má člověk podle možnosti bojovat. Budu se snažit.

 

Květen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy