Pan poslanec Jandák však od recenze filmu udělal více než “cimrmanův úkrok stranou” a pustil se do exprezidenta Václava Havla jako takového, což by nebylo nic nepatřičného, pokud by tak neučinil nadmíru nenávistným a navíc absurdním způsobem. Václava Havla, který celá život brojí proti nebezpečnému sklonu národní mentality - k provincionalismu (neboli “čecháčkovství”) onálepkovat právě z čecháčkovství, to vyžaduje už slušný výskyt pilin v šedé kůře mozkové. Poslanec Vítězslav Jandák mimo jiné dále ve svém komentáři nejstarší český deník Lidové Noviny přirovnává k novinám nacistické strany Völkischer Beobachter (vycházejících v Německu v letech 1920-1945) a vedoucí kulturní rubriky Lidových novin tituluje hodností nacistické SS. Inu, míru vyzrálosti a taktu vyjadřování pana poslance Jandáka posuďte sami na přiloženém screenshotu.

"Filmová kritika" Havlova snímku Odcházení od pana poslance Jandáka (ČSSD)

Server ParlamentniListy.cz následně zveřejnil jak tento Jandákův exces z Facebooku, tak i následnou reakci některých ze spolupracovníků či přátel bývalého prezidenta, mezi jinými i reakci herce Pavla Landovského. Ten pro Vítězslava Jandáka, který se kdysi údajně snažil neúspěšně Václavu Havlovi vetřít do přízně a nyní jej špiní, použil termín, kterým se v hovorové jazyce označuje mužský pohlavní úd. To posléze dodalu panu poslanci Jandákovi na další energii a odvaze k rozšíření okruhu lidí určených k poplivání. Tentokrát měl potřebu se vymezit mimo jiné vůči zakladatelům divadla Járy Cimrmana pánům Svěráka a Smoljaka, podle svých slov proti “pravdoláskařské elitě” - nevím, třeba tím chce deklarovat , že uznává hodnoty lži a nenávisti?

Také to cítíte podobně jako já, že když odejde nějaký člověk, kterého jste sice neznali osobně, ale který po většinu svého života po plných hrstech rozdával smích a dobrou náladu je to téměř, jako kdyby Vás opustil někdo blízký? Takto mě osobně velmi zasáhlo, když loni odešel pan Ladislav Smoljak jeden ze zakladatelů Divadla Járy Cimrmana. Ani ne rok po jeho skonu, poslanec Vítězslav Jandák, který svým společenským přínosem zmíněným pánům nesahá ani po kotníky, se neváhá výroky jako ze “třetí cenové” otřít o člověka, který vzhledem k tomu, že nedávno zemřel, nemá možnost se sám bránit. Za sebe k tomu řeknu, že za osobní selhání spíše než případné krátké členství v KSČ v době politického tání a demokratizačních reforem kolem 1968 považuji bolševické myšlení a manýry ještě dvě dekády po konci totality.

A mimochodem, Václav Havel seděl před čtvrt stoletím 5 let v kriminále de facto i za to, aby tehdejší normalizační umělec a signatář Anticharty, pozdější politický turista pravostředové části českého politického spektra a nynější poslanec parlamentu za ČSSD, Vítězslav Jandák, na něj a další významné osobnosti současného Česka mohl kydat špínu… To jsou paradoxy, pane Vaněk…

P.S. Poslanec Jandák se k osobnímu útoku na Havla uchýlil v době Havlova pobytu v nemocnici. Je všeobecně známo, že jedním z důvodů Havlových dlouhodobých zdravotních problémů (kromě kouření samozřejmě) je i zmíněný pobyt ve vězení. Mimochodem s výrokem pana Landovského (na adresu pana poslance) po přečtení všech nenávistných výplodů pana poslance Jandáka na Facebooku nemohu než souhlasit.

—————————————————————-

Převzato s autorovým laskavým souhlasem z jeho BLOGU

Speciální hudební dárek pro  poslance Jandáka (ČSSD): Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř: Jaro dělá pokusy

———– ——————————————————————————————-

Pokračování kultivovaného komentáře pana “herce”…

190554_1751949811252_1614115215_1700182_6997204_n